Skocz do zawartości

Który model?


gregory_11

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Mates napisał:

Faktycznie jak teraz porównuję wypraski, to ta Tamka jest przepakiem.

Academy faktycznie nie takie złe. Dzięki.

Jest jeszcze Revell i Fujimi. Revella mam i jest bardzo przyzwoity, ale czy lepszy od Academy to nie wiem.

Fujimi ma ładny detal i możliwość wyeksponowania silników, ale jest bardzo drogie i trudno dostępne

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fujimi drogie i trudno dostępne. Do tego z tego co wiem ma spore błędy w bryle.

Tamiya to to samo co Italeri, odradzam.

Revell w porządku, Academy też. Trochę mniemanologia, wiele dyskusji słyszałem, który lepszy. Ja się zdecydowałem na Academy - bo ma w pudełku i barwioną i niebarwioną ramkę z oszkleniem. I do tego możliwość zrobienia przezroczystych drzwi komór uzbrojenia. Detal w obydwu w porządku. Academy ma też zdaje się lepsze spasowanie i jest zwyczajnie nowszy. Chociaż z tego co kojarzę w Revellu jedyne problemy mogą się pokazać przy wlotach powietrza.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.04.2020 o 21:38, Fixer napisał:

Academy faktycznie nie takie złe. Dzięki.

Właśnie kończę Academy. Nie ma praktycznie, żadnych problemów ze składalnością. Uważam, że zestaw jest naprawdę OK. Wyjdzie Ci z tego bardzo ładny model. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście Fujimi też ma barwioną i niebarwioną ramkę z oszkleniem kabiny. Co do wymiarów, to czy pojawiło się jakieś wiarygodne źródło planów aby jednoznacznie stwierdzić, że konkretnie, a nie coś jest nie tak z kształtem modeli F-22 w 1/72? Z chęcią przyłożę. Osobiście miałem jednocześnie Revella, Academy i Fujimi. Revella odstawał detalem więc sprzedałem, pozostałe 2 wciąż mam na czasy emerytury bądź renty (w zależności co nastąpi wcześniej) w czeluściach piwnicy. Opcja przezroczystych drzwi komory uzbrojenia jak dla mnie (w końcu to forum) jest zabawkowa ale co kto lubi. Pytanie dotyczyło który najlepszy, a nie droższy czy tańszy (Aeroplast, Mistercraft i HobbyBoss biją w tej kategorii resztę na głowę), dostępność to też słabe kryterium w kategorii najlepszy. Fiat jest łatwiej i szybciej dostępny od Bentley. Nie mam faworyta, dlatego pozostawiłem sobie oba, kalki Cartografa w Academy to jest na pewno plus dla tego modelu.

Edytowane przez Pasqual
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.