Jump to content

kolan

Members
 • Content Count

  50
 • Joined

 • Last visited

Everything posted by kolan

 1. Super ekstra świetny brak słów. Niesamowicie wygląda
 2. Bardzo ładny. Czy czerwone okręgi to kalka?
 3. Witam, czy ogłoszenie dalej aktualne? Zainteresowany jestem stojakiem do malowania. Pozdrawiam
 4. Właśnie kończę Academy. Nie ma praktycznie, żadnych problemów ze składalnością. Uważam, że zestaw jest naprawdę OK. Wyjdzie Ci z tego bardzo ładny model.
 5. no pewnie, że też zwiększa. Nie ma co też przesadzać anie w jedną (wszystko szkodzi- nic nie wolno lub carpe diem ) Przepraszam za offtop, jestem bardzo zainteresowany jak ten model wyjdzie bo postanowiłem przejść z 72 na 48. Na pierwszy ogień pójdzie F 16 ale ten chyba będzie drugi.
 6. ale ta szkodliwość substancji czy to żywicy czy papierosów jest wyrażana w szansie, że taka zmiana wystąpi. Jeśli absorbujemy pył do dróg oddechowych mamy zabezpieczenia jak np.: włosy w nosie czy ruch rzęskowy nabłonka oskrzeli i możliwość oczyszczenia (kaszel z wydzieliną). Część pyłu lub sybstancji z dymu papierowego może dostać się do przęcherzyków płucnych i je uszkadzać. Wtedy takie komórki ulegają apoptozie czyli ,,zaprogramowanemu samobójstwu komórkowego". Takich rzeczy dzieją się dziesiątki tysięcy razy. Czasem jednak coś się psuje przy tym zjawisku i dochodzi do nowotworzenia. Nie można powiedzieć , że ktoś kto piłuje na sucho żywicę na pewno dostanie raka, można natomiast stwierdzić, że zwiększa szansę na wystąpienie choroby nowotworowej płuc.
 7. Kolega ładniej maluje pędzlem niż ja aerografem..
 8. Witam, Panowie na czym trzymacie modele samolotów podczas malowania? Gdy trzymam model na słoiczkach z farbą często są one za niskie i model dotyka stołu. z góry dzięki za odpowiedź,
 9. kolan

  Farby tamiya

  Łatwiej metrem na kabaty niż z centrum do Martoli w Martoli mają jedynie buteleczki 10ml. Za to świetny wybór modeli.
 10. kolan

  Halgames.pl

  Witam, czy Wasz sklep działa? Strona chyba nie bardzo...
 11. kolan

  Farby tamiya

  Jak mieszkałem na Kabatach lubiłem bardzo Chematic na ul. KEN 36. Mieli duży wybór farbek XF w buteleczkach 23ml. Jednak jak będziesz wjeżdzał lub wyjeżdzał do Kielc przez S7 to Blue City lepiej położone.
 12. Jakiej gradacji papieru używa się do takiego ścierania? Tylko ja maluję akrylami i nie wiem czy to znacząca różnica.
 13. Podkład został a nawet biała z marmurka). Rozpuściło tylko miejscami gunze H 3xx ( szarą z kamo RAF)
 14. Chciałbym odkopać wątek. Pytanie wydaje się być zasadne do tematu wątku. Opcja szukaj wysłała mnie tutaj. Czy używa ktoś maskolu mr hobby? Właśnie przed chwilą odczepiłem go z modelu i w niektórych miejscach odszedł razem z warstwą farby aż do podkładu... Na modelu znajdował się godzinę więc króciutko. Czy ma ktoś z nim podobne doświadczenia? Pytam bo nie wiem: wyrzucać i kupić humbrolowski/ dać mu jeszcze jedną szansę....
 15. Gołe baby i samoloty idą w parze. Ja na miejscu kolegi kontynuował bym projekt 😉
 16. Coś nowego powinno się już pojawić minęło 6 dni od ostatniego
 17. Klasa światowa, jak zawsze zresztą.
 18. Witam, chciałbym odgrzebać temat ponieważ widzę podobny wątek a nie mogę znaleźć na forum tematu o 72. Czy możecie powiedzieć jaki według Was jest najlepszy model F-22 w 1/72? Academy, Fujimi a może coś innego? Może wiecie coś o zapowiedziach? Widzę, że jest problem z ich dostępnością więc trzeba będzie szukać na ebay.
 19. Dzięki za odpowiedź, używam domowego MLT czyli ALT ze wzoru podanego przez Ciebie po skasowaniu wpisów Atlisa tool cleanera zrobiłem również domowego z przepisu jakiegoś gościa z YouTube ale nie działa tak dobrze jak MLT.
 20. Witam wszystkich, chciałbym odgrzebać temat. Po każdym kolorze wlewam troszkę MLT wydmu:bip:e go. Potem nalewam troszkę MLT znowu i po paru chwilach już leci sam rozcieńczalnik. Czy taka procedura wystarczy czy może jednak trzeba zaopatrzyć się w tool cleanera - (ATC)?
 21. Super robota, będę obserwował bo mam takiego samego w składziku a od kolegi można dużo podpatrzeć
×
×
 • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.