Skocz do zawartości

Który model?


gregory_11

Rekomendowane odpowiedzi

A to akurat normalne, dostawy raz w miesiącu plus zamówienie z wyprzedzeniem.
Gorsze jest to, że Aires twierdzi że dostarcza wszystko co zamówi MH, a MH twierdzi że Aires nie dostarcza wszystkiego co zamówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I znów update - tym razem mniej przyjemny - właśnie dostałem info, że produkty z krzyżykiem są jednak nie do zamówienia, według Pana ze sklepu - nie są już produkowane ? Z tymi dyszami to bardzo niedobrze, bo koła wezmę po prostu z drugiej firmy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Wiem, że pytanie się już przewijało. 

W 1:48 wybór pomiędzy F-22 ogranicza się właściwie do Academy i Hasegawy. W polskich sklepach kosztują +/- 200 pln, więc trzeba łapać okazję przecenową. Czytałem, że każdy z modeli ma swoje mankamenty, zasadnicze pytanie, czy jest sens któryś z nich w ogóle robić? Ktoś miał w ręku wypraski z którymś z modeli aby coś powiedzieć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Academy nie miałem w ręku, ale ponoć jest znacznie gorszym zestawem od Hasy i to chyba pod każdym względem.
Hasegawa to na mój gust świetny model, ale jest powszechnie krytykowany za nadmiernie wystające panele RAM, choć jak dla mnie one są ok. No ale niektórzy potrafią je szlifować, żeby mniej wystawały, ludzie lubią sobie robić problemy bez sensu.
Hasa poza tym to piękny zestaw, ze świetnym detalem, z tego co się zorientowałem znakomicie spasowany i ogólnie bardzo ładny w pudełku. Dokupić można do niego wiadro dodatków.
Chińczyk z Galaxy Models niedawno odgrażał się że zrobi do niego maski (do RAMów przede wszystkim) no ale na razie ich nie widać.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Academy ma spore błędy w bryle, jest kilka warsztatów w necie gdzie jest cięta, piłowana i sklejana z powrotem do kupy. Hasegawa ma tylko dosyć grube te panele RAM, bryła jast na 99% ok. Jak Haska była za 400 PLN to można sie było zastanawiać, jak jest za ~200 to Academy odpada. Z Airesa są tez dodatki - kabinka, komory uzbrojenia, dysze http://www.aires.cz/en/catalog/?search=f-22&searchButton.x=0&searchButton.y=0&category= .

Jak nie chcesz pchać żywicy to polecam ten zestaw: https://the48ers.com/f-22-raptor-exterior.html  Ten rosjanin robi naprawde genialne blaszki - trawi to w stali 0,05 mm, wszystkie siatki sa perforowane i bardzo delikatne. Jeśli chcesz się bawić to dokup i będziesz miał super model ?

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te blaszki AMUR Reaver są niezłe, ale w praktyce w dużej części takie same jak edkowe, a sporo droższe. Do tego ograniczają się niemal wyłącznie do okolic wylotów dyszy silników i kilku krateczek.

Co do komór uzbrojenia to niestety Aires ich nie robi, nie zetknąłem się żeby żywiczne robił w ogóle ktokolwiek, są tylko blaszki do zestawowych komór. 

Tych dodatków do tego F-22 jest naprawdę mnóstwo, poza kabiną i dyszami, są naturalnie wnęki podwozia Airesa i klapy podwozia QB, jest mnóstwo blach Edka i samej Hasegawy, są koła Eduarda - można wydać sporo więcej niż na sam model i to będą pieniądze dobrze wydane, bo te dodatki są naprawdę dobre.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóz, szkoda, że nie widzisz różnicy pomiędzy grubym trawieniem edka a delikatnymi detalami Amura.  Wystarczy rzut oka na stronkę edkową:  i już widac jakim barachłem  nas bracia czesi raczą w tym przypadku. Cena obecnie w zasadzie porównywalna ...Wnęki uzbrojenia rzeczywiście Aires nie nie robi, coś mi sie poplątało, zresztą w linku, który załaczyłem widać że są trzy mutowane zestawy kabina, dysze i komory podwozia dopasowywane do modeli różnych firm. Edek robi blachy do hase i do academy : https://www.eduard.com/Eduard/F-22A-bomb-bay-1-48.html  https://www.eduard.com/eduard/f-22-bomb-bay-1-48.html Ale szczerze mówiąc nie brałbym ich, ten samolot zdecydowanie lepiej wygląda zamknięty.

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Qz9 napisał:

No cóz, szkoda, że nie widzisz różnicy pomiędzy grubym trawieniem edka a delikatnymi detalami Amura.  Wystarczy rzut oka na stronkę edkową:  i już widac jakim barachłem  nas bracia czesi raczą w tym przypadku.

Mam blachy Edka i AMURa i akurat te które Rosjanie oferują nie biją jakoś nadzwyczajnie czeskich. Owszem, są lepsze, ale bez przesady. Akurat exteriory Edek robi bardzo przyzwoite, nie tylko do tego modelu.
Co do blaszek do jeszcze robi je Hasegawa choć za bardzo nie wiem po co, może wydali je zanim Edek wydał swoje: https://www.mojehobby.pl/products/QG39-Photo-Etched-Parts-F-22-Raptor-USAF.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 weeks later...
11 godzin temu, Mates napisał:

Pytanie odnośnie modelu F-5F od AFV? Jak wygląda ogólne spasowanie tego zestawu? Jest na akceptowalnym poziomie, czy trzeba rzeźbić? Da się w ogóle z tego zrobić sensowny model?

Możesz śmiało brać, zrobiłem 2 szt. i grama szpachli nie użyłem. To żaden średniak tylko bardzo dobry model...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 months later...

Witam, chciałbym odgrzebać temat ponieważ widzę podobny wątek a nie mogę znaleźć na forum tematu o 72. Czy możecie powiedzieć jaki według Was jest najlepszy model F-22 w 1/72? Academy, Fujimi a może coś innego? Może wiecie coś o zapowiedziach? Widzę, że jest problem z ich dostępnością więc trzeba będzie szukać na ebay. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kolan napisał:

Witam, chciałbym odgrzebać temat ponieważ widzę podobny wątek a nie mogę znaleźć na forum tematu o 72. Czy możecie powiedzieć jaki według Was jest najlepszy model F-22 w 1/72? Academy, Fujimi a może coś innego? Może wiecie coś o zapowiedziach? Widzę, że jest problem z ich dostępnością więc trzeba będzie szukać na ebay. 

Podobno najlepsze i najbardziej kompletne jest Fujimi. Ja mam na składzie Revella/Hasegawę i też jest ok. Academy nie widziałem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

Fujimi ma bardzo fajną fakturę kadłuba, część,paneli jest zaznaczona jako delikatnie wypukła a nie jako linie podziału, co niewątpliwie podnosi walory tej miniatury . Z minusów (moim zdaniem) tył kadłuba jest za szeroki (co porównaniu ze zdjęciami rzuca się trochę w oczy) , słabe wnęki kół. Zresztą na forum powinieneś znaleźć foty autorstwa jl.

Miałem Revella i pozbyłem sie go na rzec Academy (zostawiłem sobie jedynie przednie koło z golenią z revelowskiego modelu). Dla mnie w tej skali Academy wydaje sie najciekawszym wyborem. Ładny detal, spasowanie , sylwetka wygląda OK (choć ponoć jakieś niuanse tez ma :-)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 months later...

Poza F-15 od GWH, o co ewentualnie warto w skali 1:48 sięgnąć jeśli idzie o ten samolot? Widzę, że Tamiya ma w ofercie stare formy, ale widziałem też, że Hasegawa również jest warta uwagi i idzie z tego zrobić ciekawy model.

Ktoś ma coś godnego polecenia i miał do czynienia z którymś z innych. niż GWH zestawów? Nie ukrywam, że szukam czegoś tańszego, no bo jednak F-15 od GWH, zwłaszcza w Polsce, sporo kosztuje a budowa też nie jest bezproblemowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Revell niestety nie wypada zbyt dobrze w porównaniu z F-15E GWH. Widać że to formy sprzed lat i standard wykonania też sprzed lat.
Ja swojego Revella pozbyłem się od ręki gdy tylko na rynku pojawił się F-15E GWH, choć akurat F-15 tej firmy ponoć mają sporo wad. Ale wizualnie, na ramkach wyglądają bardzo dobrze.
Poza nimi ponoć nienajgorsze F-15 robi Hasegawa, ale w ręku tego nie miałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

W skali 1/72 widzę, że wybór jeśli chodzi o samolot F-22 jest ograniczony. Właściwie jedyne warte rozważenia wypusty to Tamiya i Academy. Ktoś miał styczność z tymi zestawami? Może jest coś jeszcze wartego rozważenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.