Skocz do zawartości

HMS Prince of Wales 1941 - 1/700 Flyhawk


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 325
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ja tego nie rozumiem. Mieszasz sam kolory na podstawie czego? Wzornika, gustu, nastroju? Tylko po co? Masz w instrukcji podane jak byk nazwy kolorów i układ plam. Jeżeli ta interpretacja Ci odpowiada kupujesz gotowe odcienie, producentów jest co najmniej kilku i po temacie. Te kolory raczej na pewno są z sufitu choć mogą gustownie wyglądać. Tyle mojego, nie martw się wsparcie nadciąga .

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcie mi się nie otwiera, niestety. W instrukcji masz podane proporcje mieszania tamki,wem, i coś jeszcze.Masz podane 507c, Ms1, itd. Ale to jest bez znaczenia bo są takie kolory dostępne gotowe. Hans podał Ci zestaw LC skoro lubisz akryle i temat masz z bani. Nie rozumiem czemu chcesz koniecznie wytworzyć własną interpretację odcieni.

Poza tym, to jest taki problem,że nie ma pewności jakich konkretnie kolorów użyto. Ale były one z tych które stosowała RN a nie dowolne odcienie szarego niebieskiego i zielonego.

 

 

Mam taki zestaw mogę Ci wysłać za free bo ja winylami malował nie będę. Tylko ja mieszkam w Ire, pomalowałem nimi tylko Kujawiaka. Daj znać jak by co.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze Piotras, to ja jeszcze raz powtórzę. Kupiłem farby tamki i mieszałem je wg proporcji z instrukcji Flyhawka. Wyszło dokładnie coś takiego

 

038.JPG

 

039.JPG

 

040.JPG

 

Ja rozumiem, że mogłem coś źle wymieszać, ale jeśli jest mieszanie w stylu 1:1:1 to ciężko chyba o zły kolor.

 

Pomyślę o dedykowanych kolorach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że źle wymieszałeś. Wszystko jasne. Po prostu podali proporcje najbliższe jakie im się wydawały, tyle że średnio trafione. Zrozumiałem za pierwszym razem:). Tyle, że teraz robisz w sumie to samo, powielasz błąd tylko kolory wyjdą inne. Ok już się zamykam.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdzę, że źle wymieszałeś. Wszystko jasne. Po prostu podali proporcje najbliższe jakie im się wydawały, tyle że średnio trafione. Zrozumiałem za pierwszym razem:). Tyle, że teraz robisz w sumie to samo, powielasz błąd tylko kolory wyjdą inne. Ok już się zamykam.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Spoko spoko ja się nie gniewam W końcu poruszamy tutaj trudne dla nas tematy, są emocje ale to wszystko po to by żyło się lepiej, by kolejne osoby nie miały takich problemów jak my/ja tutaj Co się nie spojrzy na jakiś model PoW, to jest pełna dowolność. Zabieram się do szukania tych farb, może w naszych sklepach uda mi się coś kupić

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie taltos1, wielkie dzięki za linki Myślę to wszystkie linki, które podesłałeś są godne uwagi Do czwartku mam trochę mało czasu, ale coś będę kombinował i dam znać.

 

Voyteque a żeby ten szary Ci nie pasował Nie o żarcik, z pewnością będzie Ci dużo łatwiej dopasować szary niż mi na oko te wszystkie kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Ty myślisz, że admiralski szary jest jednoznaczny?

 

Wpisz sobie w Google'a a zobaczysz poziom rozbieżności!

 

Też się morduję z mieszaniem kolorów (raptem dwóch) i boję się na razie pokazać na forum patrząc na debatę tutaj...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taaa na przykład Light grey, odcienie są od bardzo jasnego do ciemnego. Podobno kobiety wyda więcej kolorów, a jednak awet moja ma problem zKolorami PoW. Dlatego ja wyznaje jedyną słuszna zasadę co do kolorów i dzielę je na fajne, chu**we i pedalskie W tym przypadku na razie wychodzą mi chu**we

Voytequenie bój się, bądź mężczyzną Nie może być tak, że tylko ja zbieram baty za kolory

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie potrzebujesz wszystkiego, ale nie polecam Ci czerwonej hataki. Maja 6 koloròw z serii orange ktorymi pomalujesz PoW. Tylko musisz napisac do nich, konkretnie do Pawła. Te farby mają właściwości coś jak tamka. Będzie Pan zadowolony.Ak, LC to jak valejo wiec twój wybór;).

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po rozmowie z Piotrasem jakoś się unioslem i kupię dwa komplety farb AK

https://ak-interactive.com/product/royal-navy-camouflages-1-naval-series-set/

 

https://ak-interactive.com/product/royal-navy-camouflages-2-naval-series-set/

 

Maksymalnie w czwartek będzie malowane... Czekam na cwaniaka, który powie mi że któryś odcień mu nie pasuje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stop! W tych zestawach nie będziesz miał wszystkich potrzebnych kolorów.

Zgodnie ze schematem zaproponowanym przez Flyhawka powinieneś mieć:

507c

B5

B6

Ms1

Ms3

A w tych zestawach tego nie ma.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.