Skocz do zawartości

HMS Prince of Wales 1941 - 1/700 Flyhawk


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 325
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

W tej skali dobrze jak latawiec w ogóle przypomina samolot i nie szpeci okrEnta.

Tutaj nie tylko przypomina.. to już mały model Walrusa.

 

ZajeFajne te fishbone'y! Za to lufy pianin mimo wszystko grubaśnie wyglądają..

 

Naprawdę fajnie jest wykonany ten samolot, chyba najlepszy jaki miałem okazję zrobić. Co do luf, to mogłyby być cieńsze, ale i tak są spoko. Trumpeter robi dwa razy grubsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzieliście je na żywo? Mam pom pomy 3d, są delikatniejsze ale czy na tyle żeby wymieniać? Nie sądzę żeby miało to sens. Te z FH są naprawdę fajne, do innych firm jak najbardziej tak.

 

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W rękach ich nie miałem, na oko wyglądają bardzo dobrze. Ale żeby wymieniać.. zastanowie się bo to droga impreza.. Akurat co do luf, rur i masztów to mam to niepotrzebne zboczenie.. nie cierpię przeskalowanych..

No ważne, że są. Tylko po to ten link.

 

Pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobre zboczenie, dla tego pytałem bo sam jestem ciekawy. Jak się popatrzy na ramki to wygląda, że FH skopiował cały sposób robienia form, kanały wtryskowe są prawie takie same. Pozostaje pytanie na ile jest to delikatniejsze w wersji japońskiej. Jak ktoś to widział i może powiedzieć to poproszę.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpadła do mnie dzisiaj Paynes Grey i zrobiliśmy washa, rainsy czy jak się to nazywa i trochę oklepaliśmy fejsa Księciuniowi Nie wiem czy trochę nie przesadziłem z rdzą, ale tutaj zdam się na waszą opinię. Pozostało delikatnie, ale to naprawdę DELIKATNIE obić resztę kadłuba i będzie wszystko.

 

071.JPG

072.JPG

073.JPG

074.JPG

075.JPG

076.JPG

077.JPG

078.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm..

patrzę na to zdjęcie z Singapuru.. Chudy, zastanawiam się czy tam w ogóle jest rdza. Biorąc pod uwagę kontrast, znakomita większość przebić i przetarć jest "jasna", bardziej jak wytarte warstwy farby kamuflażu do poprzedniej, z reguły jaśniejszej warstwy. U Ciebie przetarcia są w większości "ciemne" przez rdzę. Gdyby ją wymazać i cofnąć się do poprzedniego etapu (ten jasny wybijający spod chippingu) to bardzo fajnie to wyglądało!!! Teraz jest trochę jak pisze lesio-69 -realistycznie, ale jak u 30 letniego lodołamacza.. Innymi słowy, ja bym z rdzy prawie zrezygnował albo dał dosłownie jakieś niuanse w tym pasie koło kotwicy (jak na zdjęciu z S. https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/7/7f/HMS_PRINCE_OF_WALES_arrives_at_Singapore%2C_4_December_1941._A6784.jpg)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym skromnie autora wsparł. Uważam, że mogło tak być i nic bym nie zmieniał do czasu przymiarki pomalowanych nadbudówek.

Dopiero wtedy ocenisz czy nie jest za mocno. Kwitów, że jest inaczej nie ma. Rdza jest ruda, czyli stosunkowo świeża, dla mnie akceptowalna wizja jak to mogło wyglądać.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brudzenie i rdzewienie REWELACYJNE !!!!!!

To co jest na zdjęciu na chusteczce, bardzo mi sie podoba. Szkoda, że to starłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz zdecydowanie lepiej wygląda. Jednak z brudzeniem trzeba znać umiar i wiedzieć kiedy skończyć. spiton to co jest na zdjęciu z chusteczki jest. Zamysł był taki, by te rainsy były naprawdę delikatne i nie rzucające się w oczy. Prace nad kadłubem nadal trwają i będę wrzucał na bieżąco foty byście mogli oceniać i krytykować

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spiton, zgadza sie, był widowiskowy.. ale to był piękny kadłub na lodołamacza z murmańska po półwiecznej slużbie.. Ksiaże w Singapurze był 4 miesiące po remoncie. Kadlub przemalowali jakimiś slabej jakosci emergency miksami farb, stad te liczne wytarcia.. ale takiej rdzy to raczej bym tam nie widział. Mając to na względzie, lepiej, że jest jej mniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.