Skocz do zawartości

HMS Prince of Wales 1941 - 1/700 Flyhawk


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 325
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Rozumiem, że chcesz pomalować żeby było jak na rycinie. Ciekawe jak to będzie wyglądało. Ja bedę wybierał jadną z 9 opcji zawartych tutaj:

 

http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=69&t=87307&start=620

 

Przyznam, że jest wariactwo z tym malowaniem ale jakie emocje. Powodzenia.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz Piotras, że chciałbym pomalować tak jak powinno być, ale sam widzisz, że co firma to głupi "Light Grey 507c" nawet tej samej firmy to zupełnie inna bajka. Generalnie powiem tak, dla mnie modelarstwo to ma być zabawa i czas na odprężenie od zje****j pracy. Naprawdę nie chcę się denerwować przy tym, że firma AK może mieć inne kolory niż Hataka. Do póki nie zobaczę, że te dwie firmy lecą w ciula z kolorami, na zasadzie jedna np. szary, druga różowy, nie ma co się spuszczać. Prawda jest taka, że i tak wszyscy gdybamy z kolorami. Zapuszczamy washe, zacieki szmerybajery i te koolry wyglądają i tak inaczej niż powinny. Oczywiście każdy stara się by to było jak najbardziej realne. Kupiłem AK i zobaczymy

 

Piotras tylko powiedz mi, czy rzeczywiście wierzysz Flyhawk'owi, po tym, że prawdopodobnie zrąbali kolory Naiad'a i po mieszaniu kolorów Prince of Wales, czy tym kolorom ?

 

43494123565_5bce7162a7_b.jpg

 

Ja zdecydowanie wierzę tym. Chociażby z tego względu że spróbowałem mieszania kolorów Flyhawka i za żadne skarby mi nie odpowiadają. Zdecydowałem się na zakup AK bo właśnie dopowiada kolorom ze zdjęcia powyżej. Niestety choćby skały kupały nie zdecyduję się zaufać instrukcji Flyhakw'a

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm generalnie to ja się zgadzam, to jest hobby i nie ma co się napinać. Co do Fh i kolorów to trochę się nie rozumiemy. Co innego kolor powiedzmy 507c i on na prawdę był stosowany a co innego proporcje mieszania kolorów aby go uzyskać. To te proporcje są do bani a nie to, że jednym z kolorów był 507c. Z tego względu uważam, że na tą chwilę najrzetelniej wypadają kolory Sovereign Hobby jeżeli chodzi o RN. Trochę szkoda,że nie są to farby celulozowe tylko emalie.Mnie absolutnie nie przekonuje malowanie dowolnymi szarościami bo i tak pójdą washe,filtry. Bo jeżeli tak to właściwie panuje dowolność, można nawet na Rodneyu zamontować katapultę bo w sumie będzie fajniej wyglądał.

Dobra ja kończę wysmętnianie a Ty się baw bo inaczej to będziemy tylko pisać;).

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm generalnie to ja się zgadzam, to jest hobby i nie ma co się napinać. Co do Fh i kolorów to trochę się nie rozumiemy. Co innego kolor powiedzmy 507c i on na prawdę był stosowany a co innego proporcje mieszania kolorów aby go uzyskać. To te proporcje są do bani a nie to, że jednym z kolorów był 507c. Z tego względu uważam, że na tą chwilę najrzetelniej wypadają kolory Sovereign Hobby jeżeli chodzi o RN. Trochę szkoda,że nie są to farby celulozowe tylko emalie.Mnie absolutnie nie przekonuje malowanie dowolnymi szarościami bo i tak pójdą washe,filtry. Bo jeżeli tak to właściwie panuje dowolność, można nawet na Rodneyu zamontować katapultę bo w sumie będzie fajniej wyglądał.

Dobra ja kończę wysmętnianie a Ty się baw bo inaczej to będziemy tylko pisać;).

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

 

Piotras piszmy, piszmy, tylko niech w końcu z tego wyjdzie jakiś kolor, a nie 11 stron wątku, a tutaj nadal na kadłubie podkład. To że coś było malowane danym kolorem nie znaczy, że pomalowane na dany kolor będzie OK. Np. czarny z puszki nie będzie czarnym po tygodniu od pomalowania. Chodzi mi o to , że te kolory są umowne/względne. wiele zależy od tego co się z nimi zrobi. Jeden Pomaluje AK, zostawi i powiesz że ni chu chu, drugi pomaluje Hataką i zostawi i też powiesz że nie chu chu. Każdy z osobna da zupełnie inne filtry, washe i co tam chce i tak wszystko wyjdzie inaczej. Pytanie teraz kto bardziej wpasował się to, jak to wyglądało w rzeczywistości? Kto jest w stanie na to odpowiedzieć ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chudy, głowa do góry! Na "tamtym" forum jest 35 stron wątku o kolorach, wiec 11 to jeszcze luz.. Mnie się podoba ta dyskusja bo o to chodzi na forum. Tak jak pisze Piotras. Te barwy z souvering to chyba najlepszy wybór. Zrób te AK ew lekko zmodyfikuj i będzie ok.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyszła lekka dupa muszę przyznać. Te kolory które namieszałeś za pierwszym razem (przed myciem) nie były jednak tak całkiem od czapy. Są podobne z grubsza do tego co proponuje SH, miałem je schowane i teraz porównałem. Na plus wyszło jednak to, że w zalinkowanej dyskusji na innym forum uznano, że raczej B6 i B5 tam nie występowały ( to te niebieskie). Reasumując, trzeba być jednak bardziej powściągliwym w radach a z drugiej strony może wyjdzie to końcowej interpretacji na dobre. Jest jazda z tymi malowaniami.

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz Piotras , dyskusje, rozważania, tutaj teraz ktoś uznał że jednak było tak, za jakiś czas się z tego wycofa j stwierdzi że jednak było jeszcze inaczej. Poz iej przyjdzie kolejny mądry, który stwierdzi że moja racja jest najnowsza itd. itp. Jak dobrze wiemy "racja jest jak dupa, każdy ma swoją" Jeszcze jakiś czas temu mówiono, wszyscy smażmy na oleju kokosowym, teraz już nie bo jednak jest trujacy. Nie używajmy zwykłego oleju bo nie jest zdrowy, a teraz jednak jest zdrowy i lepiej na nim smażyć. A ja mam w dupie i smażę na oliwie - też się nie powinno podobno

 

Czekam na dwa komplety AK interactive i zobaczymy. Jeśli te kolory będą mi odpowiadały, to je zostawię. Najważniejsze jest dla mnie to, by uzyskać efekt naturalny, by model nie wyglądał jak jakaś kosmiczna zabawka. Te pierwsze kolory które mi wyszły niestety mi nie odpowiadały, były zdecydowanie za żywe, za niebieskie i moim zdaniem wyglądało to jakoś głupio. Mam nadzieję, że kolory AK przypadną mi do gustu i że okręt będzie wyglądał po prostu ładnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotras, masz rację ale przede wszystkim o te niebieskie barwy szło! Nie znając jeszcze tak dobrze tematu, czuć bylo, ze cos jest nie tak z nimi. Wg mnie dobrze, ze kolega zmył to w cholerę..

 

Chudy, żeby juz Ci nie zaśmiecać wątku.. zakończymy jakimiś pozytywnymi wnioskami, żeby śledzący dyskusję nie myśleli, że z tego gadania nic nie wyniknęło:

 

W pewnym miejscu Souvereign eliminując kolejne modele zostawili 9, następnie 4 a w końcu doszli do wniosku ze najbliżej prawdy mogł byc ten:

 

http://village.photos/images/user/483a5850-3d62-4900-8176-6062170ac842/5c034f83-4977-44e4-995e-6a66972aa6ab.png

 

Przy rozmieszczeniu plam także zgody nie ma ale propozycja jest taka:

 

43779693094_6b4e793bc3_b.jpg

James Duff

Sovereign Hobbies Ltd

http://www.sovereignhobbies.co.uk

 

 

Porównując kolory obecne na rynku najbliższa tego jest hataka wg mnie.

 

A teraz dawaj to kamo od AK! Dziel się wrażeniami.

 

Pozdrawiam!

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hans że poprawiłeś link Co do układu plam, to Flyhawk aż tak bardzo go nie zrąbał, właściwie to tylko kosmetyczne zmiany trzeba wprowadzić, takie moje zdanie. a co do tego jak było, wydaje mi się nic prostszego. Zero gdybania, domyślania się, wszystko czarno na białym:

046.JPG

047.JPG

048.JPG

049.JPG

 

Jeszcze raz dzięki Voyteque za fotki

 

Co do malowania i kolorów. na tej fotce zaznaczyłem burtę i nadbudówkę, która wydaje mi się że jest pomalowana na ten sam kolor.

050.JPG

 

Nawet Flyhawk w instrukcji malowania ma te dwa fragmenty na ten sam kolor. Na tym Co poprawiłeś Hans kolor w tych dwóch miejscach jest inny i co robi na rufie ten biały

 

051.JPG

 

Nawet oglądając wiele zrobionych modeli malowanie nadbudówki było w tym kolorze co na zdjęciu powyżej, chociaż w rzeczywistości wygląda na to że z lewej strony była ona w najjaśniejszym odcieniu. Co Chyba że się mylę

 

Piotras czekam na Twoją pracę i liczę że wyjdzie Ci ten okręt świetnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam taką nadzieję.

 

http://www.shipmodels.info/mws_forum/download/file.php?id=108827&mode=view

 

To jest finalna wersja bez białego. Napracowali się dosyć mocno, ja nie podejmuję się z tym polemizować. Jest jedna więcej wersja z białą końcówką komina. To mnie jednak nie przekonuje, po jaką cholerę ktoś wymyślił żeby tak malować końcówkę komina? Bez sensu. Kolory to MS1, 507A, MS3, 507C, MS4A.

 

Ja na tym kończę rozważania pod tytułem " Jak pomalować PoW"

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja także nie polemizuje z tym co po 3 latach pracy wrzucili na forum chłopaki z Souvereign.

Oficjalnie na ich stronie jest biały w kamuflażu, i mnie on przekonuje jak patrze na zdjęcie rufy z Twojego postu:

 

049.JPG

 

To info z ich strony:

 

HMS Prince of Wales

Bismarck Action:

All vertical surfaces— 507A Home Fleet Grey (NARN 20);

Steel decks— Dark Deck Grey (NARN 23);

Wood decks—Teak (C 01);

Boot-topping—Black (C 02);

Underwater Hull—RN Antifouling Red (NARN 42).

 

As Lost:

 

Camouflage—MS.1 (NARN 28), Home Fleet Grey (NARN 21) MS.3 (NARN 30), M.S.4 (NARN 31), 507C Light Grey (NARN 22), White (C 03).

Steel decks—MS.1 (NARN 28);

Wood Decks—Teak (C 01);

Boot-topping—Black (C 02);

Underwater Hull—RN Antifouling Red (NARN 42).

 

Ja też kończe wątek malowania:) Model leży w szfie a ja już mam go dosyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne,jasne choć właśnie na końcu rozważają zamiast białego Ms4a, może tego nie zmienili na stronie, może uznali, że jednak biały. Ja pomaluję MS4a chyba, że to obalą. Dobra, teraz już naprawdę koniec ;).

 

Sent from my SM-G930F using Tapatalk

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahahaaahaa dobra chopy kończymy ten temat, bo naprawdę za chwilę komuś żyłka pęknie od tego myślenia Ja się dziwię, że jeszcze mi się to wszystko nie śni po nocach, naprawdę. Faktycznie wygląda to trochę na biały i w sumie mnie nawet to przekonuje jeśli chodzi o wygląd. Z drugiej strony tak jak piszesz Piotras chociażby z tym kominem. Po co mieliby robić biały, tak się zastanawiam i nawet po co mieliby robić tylko te dwa pasy na rufie? No nie ważne. Jak przyjdą farby zrobię sobie jakieś szablony i będę pewnie przez dzień lub dwa psikał na brudno.

 

OFICJALNIE ZAMYKAM TEMAT KOLORÓW wyjdzie nam to wszystkim na zdrowie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W końcu, bo zaczynałem już przysypiać. Farby to się wybiera przed rozpoczęciem prac, a nie w połowie modelu....

co racja to racja, ale widzisz, farby były kupione i niestety nie trafione. Chociaż czy ja wiem, czy nie trafione ? Nie ważne. Nie przesadzaj z ta połową modelu, jak tutaj praktycznie nic nie zrobione Znalazłem inne opracowania co do kolorów, Hans wie co chodzi, ale dla dobra nas wszystkich nic na temat kolorów już nie będzie. Nawet fotki chyba zacznę wstawiać czarno-białe

 

Życzę wszystkim kolorowych snów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o użyte kolory to wygląda to tak:

 

055.JPG

 

Przepraszam, zapomniałem, miałem wstawiać czarno-białe fotki

 

056.JPG

 

Raczej nie zakładam już zmiany kolorów, tak więc jeśli ktoś uważa, że są one nadal nieodpowiednie, to proszę potraktować ten warsztat humorystycznie

Załóżmy, że nie buduje tutaj Księcia Walii tylko Księcia Gwiezdnej Floty

 

A teraz tak na poważnie, jeśli naprawdę kogoś razi jakiś kolor z tych które zastosowałem, to proszę pisać W końcu jesteśmy tutaj by sobie nawzajem pomagać, a nie dołować, gnębić i niszczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.