Skocz do zawartości

HMS Prince of Wales 1941 - 1/700 Flyhawk


chudyhunter

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 325
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Myślisz,że ktoś w gorączce wojennej zwłaszcza w tym okresie myślał o zaprawkach? Bardzo wątpię. Szary jako baza brzmi logicznie.

 

My o zupie, a ty o dupie

 

Na nawodnej części oczywiście że szary będzie bazą, te różne fiki miki namalowali potem na nim, my tu sobie z Gansem dyskutujemy o procedurach dokowych w stosunku do dna

 

Kadłub mocno średni póki co, nie spieszymy się aby zanadto?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to piknie Voyteque Proszę bardzo

 

https://www.ebay.pl/itm/Shipyard-700081-1-700-Wood-Deck-HMS-Prince-of-Wales-for-Flyhawk/263496638785?hash=item3d599fa141:g:pr4AAOSw9V1ahGmI

 

Wiele razy już zamawiałem u tego sprzedawcy i nie ma z niczym problemu. Od momentu zakupu maksymalnie 19 dni czekałem, a najkrócej chyba 14/15.

Zabieraj się do roboty i dawaj warsztat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedociągnięcia poprawione, w miarę ładnie udało się wyrównać łączenie dna z górą oraz zaszpachlować to dziwne wgłębienie w dziobowej części dna. Co do szlifowania, to nie wiem czemu wcześniej tak nie robiłem, ale szlifowanie mokrym papierem ściernym 500/1000 sprawia, że pozostaje idealnie gładka powierzchnia

 

028.JPG

029.JPG

 

Teraz jeśli chodzi o kwestię malowania i kolejność. W pierwszej kolejności pomaluje dno. Następnie pomaluję burty na najjaśniejszy kolor i dalej tak jak już tam będzie leciało z kolorami. Czarny pas oddzielający (on się jakoś fachowo nazywa ? mam zamiar położyć na samym końcu. I teraz pojawia się pytanie gdzie on ma być umiejscowiony? Zdjęcie po lewej, czy po prawej?

 

030.JPG

 

Jak już pomożenie mi rozwiązać kwestię czarnego pasa, to kolejne pytanie Czarny pas w części nawodnej kończy się tam gdzie jest zaznaczona strzałka nr 1, czy nr 2? Ma to znaczenie, ponieważ jak kończy się na 1, to z odprysków czarnego pasa przebija kamuflaż. Czyli pas był malowany po nałożeniu kamo. Czy może jedynka to odpryski kamo i przebycie do warstwy farby pod kamo?

 

031.JPG

 

Mam nadzieję, że w miarę jasno wytłumaczyłem o co mi chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładnie go wyprowadziłeś.

 

Teraz pośmiece Ci trochę przy wątku i wrzucam 3 fotki.

 

30498962658_354345654c_b.jpg

 

30498962528_47a848b09c_b.jpg

 

43649701734_f5175d2376_b.jpg

 

Co do czarnego pasa to zrób jeszcze rozeznanie z dostępnych zdjęć. Nie umiem Ci pomóc. WYDAJE mi się, że jest niżej niż wysokość pancernej płyty nad nim (mam nadzieję, że jasno się wyraziłem). Czyli bardziej zdjęcie po prawej. Może ktoś ma bardziej wiarygodną dokumentację.

 

Co do zdjęcia z Singapuru, to pojęcia nie mam - misz masz widać totalny. Nie wiem czym oni malowali Księcia w Rosyth w lipcu, skoro tam jest taka ruina w powłoce.

 

Niestety, patrząc teraz na te zdjęcia, to muszę Ci powiedzieć.. Flyhawk lekko skopał ten kadłub. To co widzę na modelu nie do końca przypomina płyty pancerne oryginału. Nie wspomnę, że dno w ogóle sobie odpuścili.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę ci narzucać swojego podejścia, ale ja pomalowałem najpierw czarny pas, dużo szerzej niż powinnien być. Potem sobie go zamaskowałem i malowałem dno i górę. Wg mnie ma to dwie zalety. Po pierwsze maskując czarny pas taśmą uzyskujesz jednolitą jego szerokość - w twoim przypadku będziesz musiał użyć dwóch odcinków taśmy. Druga to uzyskanie cieniowania tuż przy czarnym pasie. No ale nic na siłę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No chwilunia. Gdzie ten kadłub do malowania.przecież jak wół widać stoi nieoszlifowane szpachla albo niezaszpachlowana szpara na całym dziobie od stewy do pionowej krawędzi pancerza. Może j jestem kadłubowym faszystą, ale coś takiego jest absolutnie nieakceptowalne. Co do kolejności malowania to ja robię tak jak Krzysiek mówi, najpierw maluję czarny potem burty i dno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Hans za fotki, będę jeszcze kombinował. Faktycznie jeśli chodzi o wykonanie dna, to sie nie wysilili. Nawet przeszła mi przez głowę taka myśl, by może pobawić się trochę szpachlą i spróbować odtworzyć poszycie w tej części. Prawdę mówiąc jeśli mam się narobić i ukryć to w wodzie, to trochę mi się nie chce. Zajmie to sporo czasu a efekt końcowy żaden. Z resztą i tak mam jeszcze sporo roboty ze szpachlą i szlifowaniem łączenia, bo zawsze znajdzie się jakiś zboczenieć Gała , który na tych jakże słabych i ciulowych fotkach, swoim sokolim gałkiem wypatrzy niedociągnięcie

Spoko Gała poprawie I tak jak piszesz z Krzychem, chyba właśnie tak zrobię z tą linia. Oczywiście jak kiedyś skończę szlifowac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej nie zwróciłem uwagi na to dno. Mi z kolei przeszedł przez myśl pomysł by poszycie płyt zrobić z cieniutkich płytek hipsu. Pojęcia nie mam jak by to wyszło, i tak jak mówisz.. w końcu w wodzie ma być więc po co to komu..

 

No chyba, że dla kadlubowych fetyszystow..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.