Skocz do zawartości

Tamiya 1:48 Supermarine Spitfire Mk.I


Bartas89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 119
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Te otwory mogłyby być znacznie większe. Blacha rurwydechowych nie była gruba.

 

Jakbym zastosował wiertło o rozmiar większy to bym zniszczył te rury bo by zostały rozerwane niczym cztery litery po grochówce xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1/48 daje duuużo miejsca. Możesz użyć ostrza skalpela, jeśli masz takie o bardzo szpiczastej końcówce i wybrać materiał. Możesz tym cienkim wiertłem powiększyć otwory operując pod różnymi kątami do wylotu rury wydechowej. Kombinuj, rozwiązaniem jest otwór przypominający wydech, a nie dziurkę do klucza;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiertełka od tamki i delikatna praca ręczną wiertarką i da się bez problemu wywiercić większe otwory, nic się nie poszarpie

ze swojej strony - w nożyku AK-5 jest możliwość zamontowania dołączonej do zestawu igły - fajne bo się nie gubi :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno nic nie wrzucałem, a pracę posunęły się dalej. Już jestem na etapie malowania. Na początek mój pierwszy w życiu pre shading:

 

576b4c319e742c08.jpg

 

Oczywiście wcześniej cały model psiknięty podkładem Mr.Painta:

 

1fa6dedd67c6008d.jpg

 

Potem przyszedł czas na kolor właściwy czyli "Sky":

 

334840c97a2fd548.jpg

 

2312cfe32d0d127b.jpg

 

22e43784539dd026.jpg

 

fefd6d279a206378.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zacząłem malować kolorem bazowym, czyli XF-52

 

0e8221ef83d258c5.jpg

 

cf2949655a5b7a3b.jpg

 

16ab7b083ba2d114.jpg

 

Później nastąpiło małe cieniowanie:

 

718bab710ac59577.jpg

 

Ale uznałem, że jednak przegiąłem i postanowiłem stonować kolor czarny, znów kolorem bazowym z takim rezultatem:

 

1b359b4e64d4becd.jpg

 

0ad760df3c36d4e9.jpg

 

5546cd1d8b5145bc.jpg

 

Na sam koniec psiknięte lakierem błyszczącym. Pierwszy raz nakładałem lakier, i nie wiem czy za mało go nałożyłem, czy o co chodzi, ale w ogóle nie widać, aby był błyszczący. Może to się zmieni kiedy wyschnie.

 

c191bec5aa403f84.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu juz teraz lakier? A drugi kolor?

 

Z tego względu, że jak będę robił camo przy użyciu blue tacka, to żeby mi pierwsza warstwa nie odeszła

 

Jak dałeś podkład nie ma szans żeby odeszło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego względu, że jak będę robił camo przy użyciu blue tacka, to żeby mi pierwsza warstwa nie odeszła

 

Bardzo interesująca teoria

 

Jak model masz źle odtłuszczony to bluetac (czy też taśma) zerwie Ci farbę aż do gołego plastiku. Lakier nic tu nie pomoże. Wszystko zależy od tego czy farba "trzyma" się mocniej taśmy/ blue taca czy podkładu/plastiku. Ale oczywiście próbować można

 

Jak dałeś podkład nie ma szans żeby odeszło

 

Niestety różnie bywa. Valeyo powinno wytrzymać ale ONE Shot już nie koniecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem że kolega maluje TAMKĄ, u mnie przy Surfacerze + tmka/gunze jeszcze nigdy nie odeszła farba z taśmą bądź patafixem

 

Jeżeli to pytanie / sugestia do mnie to już odpowiadam

 

W chwilach lenistwa zdarzało mi się nie odtłuszczać modelu przed malowaniem i kładłem na to podkład Valeyo (ciemny szary) i wszystko się kupy trzymało. Naprawdę musiała być "wtopa" żeby się coś oderwało. Przy One Shot już tak nie było. Jest chyba słabszy. Oczywiście zaraz zostanę zakrzyknięty że " model się odłuszcza i tyle" Zgadzam się ale czasami coś pójdzie nie tak i coś zostanie i wtedy może dojść do małej katastrofy.

NIGDY mi się nie oderwała druga warstwa farby od pierwszej warstwy. ZAWSZE rwało do gołego plastiku tak więc nie rozumiem co ma dać ten lakier. Może teoretycznie poprzez gładszą powierzchnię wystąpi mniejsze związanie Blue taca z lakierem i będzie łatwiej odkleić ale to raczej wątpliwa nadzieja. Jak się farba słabo trzyma plastiku to żadne "czary-mary" nie pomogą. dodatkowo można powierzchnię zmatowić - wtedy to już powinno trzymać na amen.

A co farb. Jak się maluje "błotem" to może być faktycznie różnie. Tamka i Gunze to podstawa. Ostatnio zacząłem używać Gunze "C". Poza tym że śmierdzi to po prostu inna jazda. Jest moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.