Skocz do zawartości

Dragon sd.kfz 7/2 Flak 43 1:35


gustlik

Rekomendowane odpowiedzi

Staram się tutaj na forum nie mądrzyć, bo u mnie z modelami wychodzi sinusoida ostatnio, ale wypowiem swoje zdanie w tym wątku przytaczając własne doświadczenie.

 

Ja mam w zwyczaju modulować po swojemu każdą bryłę, szkoda przy takim modelu tego nie zrobić, ale to kwestia gustu.

 

W moim odczuciu i ocenie sytuacji masz dwie opcje:

 

OPCJA 1 - miękkie przejścia

 

Chcesz wykonać kamo widoczne ale o nieostrych przejściach, czyli tak jak ja na moim Sd-ku w zeszłym roku (pomijam wielkośc i rozmieszczenie plam czy wężyków)

 

Przykłady na moim modelu efektu:

DSC_0637_zpsq6yqsj5f.jpg

DSC_0682_zpsat9wrtpm.jpg

DSC_0689_zpsrulzex1h.jpg

 

Bardzo rozcieńczona farba 12 rozpuszczalnik do 1 farba i wykonanie linii. Mnie wyszło tak po 4 - 5 pociągnięciach na linię.

 

OPCJA 2:

Robisz szerokie pasy kamuflażu o twardych przejściach i wówczas stosujesz maskowanie i modulację na każdy kolor wliczając bazowy.

 

Tak to widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model łącznie był zmywany z 7 może 8 razy. Już mnie męczy i wpedza w rozpacz. Nie liczę nawet ile razy urwalem skrajniki czy lampę notek. Ostatecznie będzie w samym żółtym kolorze. Miał być półotwarty, musi być zamknięty. Teraz pracuję przy nim olejami. Jutro wrzucę jakieś fotki. Jakoś nie umiem się dogadać z nowym autografem, o ile na kartce wszystko wychodziło jak chciałem, kreski cieniutkie idealnie to na wozie już inna bajka. Dodatkowo będę chciał to urozmaicić naturalnym maskowaniem w postaci aspragusa.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będzie w takim klimacie. Cały czas pracuje przy nim olejami białym, buffem, pomarańczowym i umbrą paloną. Niedoskonałości łączenia osłony silnika zakryje gałązkami aspragusa przytwierdzonymi do poprzeciaganego drucika. Kilka fotek na szybko.cda9a6aff609f1cf43e74520b627b0c5.jpgec6d2d89cee9006e55de810f9f41da11.jpg78c7f3490c114b48d31c0c4bfa07381a.jpga746b3896934ba08ed41681c57261f2c.jpg435ae1cf43f1569f0a318c7cd3a8fe09.jpg

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważam że to kwestia wyczucia nowego aerografu, przesiadłem się z starego chińczyka na infinity. W tym modelu już nie będę robił pasków. Nie chce go zmywać kolejny raz bo za chwilę się rozleci cały i dopiero będzie dramat bo kupiłem go po starej cenie.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym przypadku dam sobie spokój. Cały żółty pojazd z dodatkami w postaci kamuflażu z roślinności też będzie ciekawy, będzie idealnie pasować na pojazd z końca wojny i będzie ładnie kontrastować z otoczeniem w postaci blotnistej drogi z krzakami. Z kamuflazem będę się znęcać nad stugiem, gdzie też będę chciał zrobić jakieś ciekawe malowanie. Może tym razem psikadło będzie mnie lepiej słuchać.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro dam fotki z detalami i po filtrach 8 jeszcze przemyślę bo nie wiem czy jest sens zmywać model 10( tak 10 ) raz. Dzis malowalem vallejo air i jak zle mi się nimi malowało na starym aerografie tak infinity super.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robic Tobie przykrosci, to nie jest zlosliwosc z mojej strony, tylko naprawde dobra rada, patrze jak Tobie wychodzi to malowanie i chyba bedzie najlepiej jak ten aerograf infinity sobie narazie ukryjesz w szafie (szkoda go na tym etapie) i popracujesz ze zwyklymi chinczykami, przyznaje, robisz postepy, ale to nadal daleka droga do tego co nak naprawde chcesz osiagnac. Infinity jest bardzo dobrym aerografem, ale potrafi byc czasami bardziej upierdliwy od zwyklej pseudoiwaty, przynajmniej mi sie tak wydaje. Jaka masz tam dysze, 0.15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wczesniej malowalem chinczykiem i mimo ze byl czysty to i tak mi nie leżał, farba byla rozrzedzona podobnie jak tutaj czyli mocno rozvienczona a i tak pluł i postanowilem sobie dprawic cos nowego. Uwazam ze to kwestia wprawy, nastepne malunki beda coraz lepsze. Nie mam zamiaru go chowac tylko pracowac nim jak najwiecej zeby lepiej opanowac technicznie malunki. Jutro bede kladl kalki. Maluje dysza 0,2. Ciensze linie tez sa w moim zasiegu tylko nie tym razem.

 

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce robic Tobie przykrosci, to nie jest zlosliwosc z mojej strony, tylko naprawde dobra rada, patrze jak Tobie wychodzi to malowanie i chyba bedzie najlepiej jak ten aerograf infinity sobie narazie ukryjesz w szafie (szkoda go na tym etapie) i popracujesz ze zwyklymi chinczykami, przyznaje, robisz postepy, ale to nadal daleka droga do tego co nak naprawde chcesz osiagnac. Infinity jest bardzo dobrym aerografem, ale potrafi byc czasami bardziej upierdliwy od zwyklej pseudoiwaty, przynajmniej mi sie tak wydaje. Jaka masz tam dysze, 0.15?

 

To Ci się chyba źle wydaje!

Szkoda to się męczyć tanim sprzętem bez jakiejkolwiek powtarzalności działania jak ma się „w szafie” sprzęt o powtarzalnej jakości działania na wysokim poziomie.

Ta karkołomna propozycja przypomina mi rekomendowanie jedzenia zupy widelcem żeby smak dłużej kontemplować...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.