Skocz do zawartości

T-34-85 /Zvezda/ 1:35


Krzysiek B

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Na wstępie chciałbym zaznaczyć, że jest to mój pierwszy model pojazdu pancernego i traktuję go bardziej jako poligon doświadczalny więc z chęcią przyjmę wszelkie sugestie i porady

"Nowa" Zvezda skleja się dosyć przyjemnie i bezproblemowo, jakość odlewów i ogólne spasowanie oceniam jako bardzo dobre

 

Model sklejony "z pudła" poza lufą, którą wymieniłem na metalową firmy RB Model. Dzisiaj cały czołg pomalowałem szarym podkładem:

31443433968_007d003acf_b.jpg

44405249995_d36b70edae_b.jpg

44595006744_fdc979cb40_b.jpg

44405249785_c7e51886f5_b.jpg

43502511170_89499f3750_b.jpg

44405249265_498bb3ca05_b.jpg

43502510890_99d72bd1be_b.jpg

44405248765_aa60d2d785_b.jpg

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie się prezentuje .

Km jest rozwiercony, lub igła - bo niezbyt to widać na zdjęciach?.

Widać, Zvezda odrobiła pracę domową w stosunku do poprzedniego wypustu teciaka - chyba, że odkupili formy od Dragona .

 

Hmm, tylko malowanie ( oznakowanie ) to mnie bardziej by podchodziło do wozów z I-szej Brygady ( pasuje wieża w modelu z zakładów nr 183, zaokrąglone błotniki, wczesna kopuła dowódcy ) . Proponowane przez Ciebie to bardziej zakłady nr 112, tam mnie się zdaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest lepsze opracowanie od dragonów, jakie widziałem, więc szacun dla producenta. Wieża, zwykle pięta achillesowa, jest najlepsza wśród wież modeli T-34-85 w ogólnej formie geometrycznej. Trochę więc szkoda, że model ma być ćwiczebny, bo swoje pewnie kosztuje. Ale jeśli można sugerować pewne retusze, to w pierwszym rzędzie byłoby to zatarcie na wieży tych części podziału na przodzie, które są pod i nad rzeczywistym poziomym „szwem” (częściowo go przecinają) - one są tu tylko z powodu technologii modelowej.

O malowaniu miałem okazję się wypowiedzieć, bo była już mała wymiana zdań. Teraz będzie dobrze zauważyć, że oznaczeń nie ma co łączyć z producentami, bo to kwestia jakichś ogólnych ustaleń lub/i w detalach jednostki, mającej na stanie czasem pojazdy z niejednego źródła.

Pozostaje niewyjaśnione, na jakiej podstawie istniejące ilustracje i kalkomanie odtwarzają wygląd malunków na czołgu nr 3632 i czy prawidłowo zakładają takie akurat wykonanie egzemplarza. Wieża z modelu pomaga zidentyfikować pierwowzór jak dość wczesną produkcję z. 183, z lata 1944 lub przełomu lato/jesień - to podsuwa pytanie, czy naprawdę typowany #3632 był takim "przetrwalniakiem" aż do wiosny 45.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ufff w końcu weekend i jeden dzień wolnego więc mogłem troszkę podłubać przy modelu

Co do wszelkich wątpliwości związanych z oznakowaniem tego pojazdu- tak jak napisałem w wątku "zadajemy pytania..." doszedłem do wniosku, że skoro nie ma żadnych dowodów zdjęciowych jak "3632" wyglądał na prawdę to model pozostanie w takiej konfiguracji jaką zaproponowała Zvezda z kalkomaniami ToRo Model. Ogólnie model ma być budowany jako przerywnik od samolotów i czysto rekreacyjnie bez żadnej "napinki"

 

Udało mi się wygospodarować trochę czasu i przy pomocy takiego profesjonalnego szablonu, kupionego w sklepie papierniczym za całe 2 zł, pomalowałem koła...

44750300324_e23acb3146_b.jpg

... i resztę drobnicy na bazowy kolor zielony

44750300104_0bb9448503_b.jpg

 

C.D.N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model dostał bazowy kolor zielony :

43784845070_1bef6f4391_b.jpg

Ale jeśli można sugerować pewne retusze, to w pierwszym rzędzie byłoby to zatarcie na wieży tych części podziału na przodzie, które są pod i nad rzeczywistym poziomym „szwem” (częściowo go przecinają) - one są tu tylko z powodu technologii modelowej.

 

A czym Waść malowałeś ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.