Skocz do zawartości

Avro Shackleton MR.2 Airfix 1:72


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Ładnie idzie. Dziwi mnie dla czego na modelu są wypukłe linie podziału. Może tak jest w oryginale i nie należy ich zeszlifowywać?

Przenitowanie tego klamota trochę zajmie ale efekt końcowy pewnie będzie godny pochwały :piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, Bengal napisał:

zeszlifowałem wypukłe linie podziału i zacząłem ryć wklęsłe (chyba tego najbardziej nie nawidzę i chyba robię to po raz ostatni) :

Myślę, że jak już je wszystkie skończysz, to będziesz w tym mistrzem świata i później będziesz robił z przyjemnością :D 

 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Bengal napisał:

w popsuciu dobrego modelu

A Kolega to do jakiejś partii się zapisał że tak za każdym razem samokrytykę składa? Może odrobina pozytywnego myślenia w Nowym Roku (modelarskim) :szczerbol:

 

2 godziny temu, Mariucha napisał:

będziesz w tym mistrzem świata

Trening czyni mistrzem

2 godziny temu, Mariucha napisał:

później będziesz robił z przyjemnością

Święte słowa, amen

 

:gitara:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, abtb napisał:
46 minut temu, Bengal napisał:

w popsuciu dobrego modelu

A Kolega to do jakiejś partii się zapisał że tak za każdym razem samokrytykę składa? Może odrobina pozytywnego myślenia w Nowym Roku (modelarskim) :szczerbol:

zawsze byłem i będę pesymistą :) wiem, że zrobiłem progress ale do waszych modeli to mi zbraknie z 5 żyć składania

30 minut temu, abtb napisał:

Trening czyni mistrzem

dlatego nie olalem nitowania i linii :D

 

31 minut temu, abtb napisał:
2 godziny temu, Mariucha napisał:

później będziesz robił z przyjemnością

Święte słowa, amen 

w waszych snach :D chyba nie ma takiej nawet opcji by było to dla mnie przyjemnością :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Bengal napisał:

chyba nie ma takiej nawet opcji by było to dla mnie przyjemnością :D

Postawmy sprawę po męsku :mrgreen:

W tej chwili Kolega zachowuje się jak 10-latek w krótkich gaciach, który lata po podwórku i krzyczy że sex to nic przyjemnego i w ogóle be i nigdy w życiu

Ale jak się spróbuje  to już życia nie można sobie bez tego wyobrazić :woot:

Tak więc podpisuję się obiema łapkami pod tym:

Godzinę temu, Mariucha napisał:

Pożyjemy, zobaczymy :) 

Beka browara Koledze za te słowa :piwo:

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Cześć,

dziś malutki lecz szczęśliwy dla mnie updejt :)

a) po prawie tygodniu walki z nitami, skończyłem, przenitowałem całego - teraz podkład i poprawki

b) po 2 dniach poszukiwań, mejlach do airfixa z negatywną odpowiedzią, znalazłem schowane 3 lata temu 2 przednie owiewki pod jednorazowym kubkiem w którym trzymam pipety...

104590479_255721955734491_3641597339929226477_n.jpg

104764167_749053392507019_9056408322547191596_n.jpg

104802002_190129269091776_1112582457824945364_n.jpg

105009922_1378913998968143_7331471299906026484_n.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, panDespota napisał:

Szacun Panie ?? Ja czasami wariuje przy nitowaniu myśliwca a tu taki czterosilnikowy kloc...

dalej się uczę nitowania - to nie takie proste, coraz bardziej zwracam uwagę nie o tyle na nity na planach tylko na kształt danej powierzchni - wychodzi raz lepiej raz gorzej, ale taki kloc jest dobrym klocem do nauki  :D :piwo:

13 godzin temu, M.A.V. napisał:

:super:  dalej wstydu nie ma :mrgreen:

dziękuję:) :piwo:

 

ale poczekajmy z tym wstydem jak zaczną się zdjęcia z zbliżeniem na szczegóły :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podoba mi się :super:. Gratuluję zacięcia i tego że udało Ci się przenitować cały płatowiec a to kawał modela. Sam się uczę nitowania i rycia i także stwierdzam że nie jest to ani prosta ani relaksująca robota. Podpatruję i trzymam kciuki. Raz jeszcze dziękuję za kaleczki wink3

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, sebastain napisał:

Zaczyna nabierac kolorów. Marmurek fajnie wyszedł.

dzięki, mi też nawet zaczyna się podobać :)

24 minuty temu, sebastain napisał:

Czym bedziesz malował dalej?

tzn ?

dalej nie zmiennie iwatą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najciekawsza część prac nadchodzi wink3 bardzo fajna baza pod kolory kamuflażu także obserwuję z ciekawością 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tzn ?
dalej nie zmiennie iwatą
Tzn, jakimi farbami :D . Ostatnio na marmurek nalozylem vallejo dark green i wyszlo to tak średnio.

Wysłane z mojego SM-J530F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kapsel napisał:

Najciekawsza część prac nadchodzi wink3 bardzo fajna baza pod kolory kamuflażu także obserwuję z ciekawością 

równie dobrze można dużo popsuć :D a od nowa to mi się nie widzi go marmurkować :D

Godzinę temu, sebastain napisał:

Tzn, jakimi farbami :D . Ostatnio na marmurek nalozylem vallejo dark green i wyszlo to tak średnio.

tamiya/gunze - nie wiem co kupię jeszcze :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.