Skocz do zawartości

Avro Shackleton MR.2 Airfix 1:72


Bengal

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

tak, rozpoczynam nowy warsztat :)

tym razem będzie to Avro Shackleton MR2

ZdEvypu.jpg

Już od dłuższego czasu chorowałem na ten model i wkońcu udało mi się go kupić w lepszej cenie :)

Przed chwilą go dostałem i pierwsze co to ogromne pudło :D

Parę wyprasek :

ov13IDV.jpg

cjYIiwu.jpg

q49cEpl.jpg

RmJNAHV.jpg

Malowanie hmmm, nie powiem że bardzo mi się podoba białe (wedle Airfixa Royal Air Force North Front, Gibraltar, September 1967)

WwszTnL.jpg

 

I tak, zaczynam zbierać sobie informację :) więc oczywiście liczę na waszą pomoc :)

Będę chciał zbudować wersję : Avro Shackleton WR963

1MFkBt5.jpg

 

 

czy dam radę, zobaczymy :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oooo panie, w końcu jakiś ciekawy warsztat na forum się pojawił. :woot:

Jak nic czuję się wywołany do tablicy i reaktywuję swój warsztat z Shackletonem z Revella

Mam nadzieję że Kolega nie obrazi się za konkurencyjny warsztacik :mrgreen:

A zatem rozpoczynam podgryzanie korzenia:szerm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, abtb napisał:

Oooo panie, w końcu jakiś ciekawy warsztat na forum się pojawił. :woot:

Jak nic czuję się wywołany do tablicy i reaktywuję swój warsztat z Shackletonem z Revella

Mam nadzieję że Kolega nie obrazi się za konkurencyjny warsztacik :mrgreen:

A zatem rozpoczynam podgryzanie korzenia:szerm:

Tych ciekawych tematów jest parę, mój będzie kolejną długą telenowelą :D

Oczywiście, że będzie foch :D

 

Na początku zabieram się za zbieranie dodatków i tu pytanie do was co warto kupić, co brać pod uwagę a czego nie.

Z dodatków na razie planuję kupić :

1) koła   Eduard 672097 Shackleton MR.2 wheels AIRFIX

https://www.mojehobby.pl/products/Shackleton-MR.2-wheels-AIRFIX.html

2) maski ? Eduard CX434 Shackleton MR.2 AIRFIX 11004

https://www.mojehobby.pl/products/Shackleton-MR.2-AIRFIX-11004-10618053.html

Z blaszek zastanawiam się nad (ale chyba blaszki odpuszczę) :

3) cockpit Eduard 73629 Shackleton AEW.2 cokpit interior AIRFIX

https://www.mojehobby.pl/products/Shackleton-AEW.2-cokpit-interior-AIRFIX.html

4) fuselage  ? Eduard 73630 Shackleton AEW.2 fuselage interior AIRFIX

https://www.mojehobby.pl/products/Shackleton-AEW.2-fuselage-interior-AIRFIX.html

 

lub jeszcze Eduard 72666 Shackleton AEW.2 landing flaps AIRFIX

https://www.mojehobby.pl/products/Shackleton-AEW.2-landing-flaps-AIRFIX.html

 

nie wiem, chyba skłaniam się do kół i masek a resztę odpuszczę i będę chciał jedynie ładnie pomalować :) i postaram się w końcu zrobić coś podobnego do rzeczywistego samolotu.

B

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ładnie Kolega warsztat zaczyna. Znaczy się z blachy samolot będzie :mrgreen:

Z tego całego chłamu to bym wziął koła i może ewentualnie kabinę pilotów i klapy. Ale z obserwacji mych i doświadczeń wynika że nie zawsze to co daje Edek z fabryki kredek odzwierciedla rzeczywistość. Czasami to taka twórczość własna i poprawianie dobrego. Raczej bym spróbował porzeźbić samemu. Zastanów się ile tego wnętrza będzie widać przez okienka. Klapy to już wedle uznania - jak otwarte to można i z Edka zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Nad wyraz ciekawy materiał :D

Tylko czy jest sens odtwarzania tego w modelu? Po zamknięciu kadłuba niewiele będzie widać. Kabina pilotów i przednie stanowisko obserwacyjne to jak najbardziej ale reszta to tylko sztuka dla sztuki. W twoim latawcu przynajmniej Airfix dał wnętrze po całej długości ale Revell temat olał i było by trzeba dorabiać cała sekcję nawigacyjną, kuchenną i sypialną :glupek:

Ale kto wie.......?:glupek:

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, abtb napisał:

Nad wyraz ciekawy materiał :D

Tylko czy jest sens odtwarzania tego w modelu? Po zamknięciu kadłuba niewiele będzie widać. Kabina pilotów i przednie stanowisko obserwacyjne to jak najbardziej ale reszta to tylko sztuka dla sztuki. W twoim latawcu przynajmniej Airfix dał wnętrze po całej długości ale Revell temat olał i było by trzeba dorabiać cała sekcję nawigacyjną, kuchenną i sypialną :glupek:

Ale kto wie.......?:glupek:

Oczywiście, że jest sens :) tzn tak wiernie pewnie w życiu by mi się nie udało, ale na ile będę potrafił to tak zrobię :)

47 minut temu, mbrnnr napisał:

I który zestaw lepszy? Revell czy Airfucks? Po zdjęciach wybrałbym chyba Revell. 

Revella nie ocenię ale Airfix napewno ma delikatny plastik i na razie jest bez zarzutu :) troszkę dziur w wypraskach ale jest przyjemnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, mbrnnr napisał:

I który zestaw lepszy? Revell czy Airfucks?

Trochę trudno odpowiedzieć :hmmm: Airfix dał sporo wnętrza przy którym można poszaleć aczkolwiek oglądając wnętrze oryginału widać że pominął sporo z wyposażenia. Oczywiście daje to spore pole do inwencji własnej. Revell wnętrze dał tylko tam gdzie coś bedzie widać przez okna lub otwarte drzwi. Inaczej ma się sprawa z wyglądem zewnętrznym. Tu Revell zdecydowanie bije Airfixa odwzorowaniem faktury nitów oraz delikatnymi liniami podziału. Co prawda drugą stroną medalu jest to że trzeba się trochę nad tym tematem pochylić i odrobinę delikatniej szpachlować i lepić. Co prawda spasowanie Revella jest na razie ok i nie mam co narzekać. Takim prawdziwym testem na porównanie było by postawienie obu modeli obok siebie  (może taka okazja  nadarzy się na imprezie w Mińsku Mazowieckim :mrgreen: -  oczywiście jak nie zawalę bo kolega Bengal ostro do pieca daje tylko się nie chwali:wpier:)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, abtb napisał:

 Takim prawdziwym testem na porównanie było by postawienie obu modeli obok siebie  (może taka okazja  nadarzy się na imprezie w Mińsku Mazowieckim :mrgreen: -  oczywiście jak nie zawalę bo kolega Bengal ostro do pieca daje tylko się nie chwali:wpier:)

Proszę,  stan na dziś.

Tak naprawdę zastanawia mnie tylko jedna rzecz, czemu prawie tydzień robię wnętrze jak i go nie będzie widać :)

tzn znam odpowiedź, robię to dla siebie, dla nauki i itp.

Więc parę zdjęć na chwilę obecną i jakieś tam z warsztatu.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

IMG_3954.JPG

IMG_3955.JPG

Co do Mińska, jest to dla mnie pamięta impreza, pierwsza w której się zarejestrowałem ale się nie wystawiłem z T-62 ponieważ po obejrzeniu wystawionych modeli stwierdziłem, że mój jest do dupy :)

Mam nadzieję Tomku, że w 2019 nasze modele będę obok siebie :) Jeśli skończę :)

Edytowane przez Bengal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No masz :wow:, Kolega jak widzę nie śpi i daje po robocie (na ostro, bo z pazurkiem:haha:)

19 minut temu, Bengal napisał:

zamykam się w domu z wiadrem szpachli :)

Proponuję zdjąć gumki z kadłuba. Wtedy skrzydła powinny się zejść z kadłubem i będzie trzeba tylko pół wiadra szpachli:haha:

A tak na serio już,  to nowy Airfix jest aż tak dziurawy?

Ja swojego Revella "szpachluję" CA bo ma tylko symboliczne "szparki" w które normalna szpachla by nawet nie weszła.

Coś mi tak wygląda że bój o palmę pierwszeństwa na imprezie  (o ile się odbędzie ) w  Mińsku Mazowieckim jest całkiem realny :szerm:.  Dobrze że mam jeszcze w zapasie C-119 :gitara:

 

Małe pytanie: oglądając fotki odnoszę wrażenie że Airfix zaprojektował szyby wklejane od zewnętrznej strony kadłuba. Czy tak jest w istocie?. Bo jeżeli tak to trochę nie bardzo to będzie wyglądać - tak przynajmniej mi się wydaje. :hmmm:

 

Edytowane przez abtb
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, abtb napisał:

No masz :wow:, Kolega jak widzę nie śpi i daje po robocie (na ostro, bo z pazurkiem:haha:)

Proponuję zdjąć gumki z kadłuba. Wtedy skrzydła powinny się zejść z kadłubem i będzie trzeba tylko pół wiadra szpachli:haha:

A tak na serio już,  to nowy Airfix jest aż tak dziurawy?

Ja swojego Revella "szpachluję" CA bo ma tylko symboliczne "szparki" w które normalna szpachla by nawet nie weszła.

Małe pytanie: oglądając fotki odnoszę wrażenie że Airfix zaprojektował szyby wklejane od zewnętrznej strony kadłuba. Czy tak jest w istocie?. Bo jeżeli tak to trochę nie bardzo to będzie wyglądać - tak przynajmniej mi się wydaje. :hmmm:

 

Może nie do końca tak bardzo dziurawy, ale też nie jest taki idealny jak mi się wydawało. Największa szpara jest w w dolnej części kadłuba (+-5/7mm - na oko, nie mierzyłem).

Tak.. są od zewnątrz, w oryginale były tak

MfzfiRu.jpg

Jak to będzie wyglądać u mnie, zobaczymy :)

8 minut temu, joles napisał:

Tempo błyskawiczne :) BTW: ile to ma rozpiętości? 

Musi być gotowy na Mińsk :) A ile ma rozpiętości nie mierzyłem (nie pamiętam ile było na pudełku), zmierzę jak pozbędę się gumek recepturek :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bengal napisał:

Poszukuję planów odnośnie linii podziału (chyba tak to się nazywa).

Tutaj tak na szybko znalazłem podgląd publikacji Warpaint Series . 

https://www.scribd.com/doc/207410625/Warpaint-Series-No-6-Avro-Shackleton

Odstrony 31 do końca są rysunki techniczne . Polecam zaglądnąć do Britmodeller , na pewno mają rozpracowany ten samolot do jednej śrubki .

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, jawkers napisał:

Bengal jest kobietą?:hmmm:

:super:

Bengal nie jest kobietą :)

 

5 minut temu, Hello napisał:

Tutaj tak na szybko znalazłem podgląd publikacji Warpaint Series . 

https://www.scribd.com/doc/207410625/Warpaint-Series-No-6-Avro-Shackleton

Odstrony 31 do końca są rysunki techniczne . Polecam zaglądnąć do Britmodeller , na pewno mają rozpracowany ten samolot do jednej śrubki .

Pozdrawiam Hello 

Dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.