Skocz do zawartości
Bengal

Avro Shackleton MR.2 Airfix 1:72

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

tak, rozpoczynam nowy warsztat :)

tym razem będzie to Avro Shackleton MR2

ZdEvypu.jpg

Już od dłuższego czasu chorowałem na ten model i wkońcu udało mi się go kupić w lepszej cenie :)

Przed chwilą go dostałem i pierwsze co to ogromne pudło :D

Parę wyprasek :

ov13IDV.jpg

cjYIiwu.jpg

q49cEpl.jpg

RmJNAHV.jpg

Malowanie hmmm, nie powiem że bardzo mi się podoba białe (wedle Airfixa Royal Air Force North Front, Gibraltar, September 1967)

WwszTnL.jpg

I tak, zaczynam zbierać sobie informację :) więc oczywiście liczę na waszą pomoc :)

Będę chciał zbudować wersję : Avro Shackleton WR963

1MFkBt5.jpg

czy dam radę, zobaczymy :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Będę zaglądał

ciekawy filmik :super: swoją drogą zastanawiające czemu ma cały czas komorę otwartą....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oooo panie, w końcu jakiś ciekawy warsztat na forum się pojawił. :woot:

Jak nic czuję się wywołany do tablicy i reaktywuję swój warsztat z Shackletonem z Revella

Mam nadzieję że Kolega nie obrazi się za konkurencyjny warsztacik :mrgreen:

A zatem rozpoczynam podgryzanie korzenia:szerm:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 godzin temu, abtb napisał:

Oooo panie, w końcu jakiś ciekawy warsztat na forum się pojawił. :woot:

Jak nic czuję się wywołany do tablicy i reaktywuję swój warsztat z Shackletonem z Revella

Mam nadzieję że Kolega nie obrazi się za konkurencyjny warsztacik :mrgreen:

A zatem rozpoczynam podgryzanie korzenia:szerm:

Tych ciekawych tematów jest parę, mój będzie kolejną długą telenowelą :D

Oczywiście, że będzie foch :D

Na początku zabieram się za zbieranie dodatków i tu pytanie do was co warto kupić, co brać pod uwagę a czego nie.

Z dodatków na razie planuję kupić :

1) koła   Eduard 672097 Shackleton MR.2 wheels AIRFIX

https://www.mojehobby.pl/products/Shackleton-MR.2-wheels-AIRFIX.html

2) maski ? Eduard CX434 Shackleton MR.2 AIRFIX 11004

https://www.mojehobby.pl/products/Shackleton-MR.2-AIRFIX-11004-10618053.html

Z blaszek zastanawiam się nad (ale chyba blaszki odpuszczę) :

3) cockpit Eduard 73629 Shackleton AEW.2 cokpit interior AIRFIX

https://www.mojehobby.pl/products/Shackleton-AEW.2-cokpit-interior-AIRFIX.html

4) fuselage  ? Eduard 73630 Shackleton AEW.2 fuselage interior AIRFIX

https://www.mojehobby.pl/products/Shackleton-AEW.2-fuselage-interior-AIRFIX.html

lub jeszcze Eduard 72666 Shackleton AEW.2 landing flaps AIRFIX

https://www.mojehobby.pl/products/Shackleton-AEW.2-landing-flaps-AIRFIX.html

nie wiem, chyba skłaniam się do kół i masek a resztę odpuszczę i będę chciał jedynie ładnie pomalować :) i postaram się w końcu zrobić coś podobnego do rzeczywistego samolotu.

B

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No ładnie Kolega warsztat zaczyna. Znaczy się z blachy samolot będzie :mrgreen:

Z tego całego chłamu to bym wziął koła i może ewentualnie kabinę pilotów i klapy. Ale z obserwacji mych i doświadczeń wynika że nie zawsze to co daje Edek z fabryki kredek odzwierciedla rzeczywistość. Czasami to taka twórczość własna i poprawianie dobrego. Raczej bym spróbował porzeźbić samemu. Zastanów się ile tego wnętrza będzie widać przez okienka. Klapy to już wedle uznania - jak otwarte to można i z Edka zrobić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nad wyraz ciekawy materiał :D

Tylko czy jest sens odtwarzania tego w modelu? Po zamknięciu kadłuba niewiele będzie widać. Kabina pilotów i przednie stanowisko obserwacyjne to jak najbardziej ale reszta to tylko sztuka dla sztuki. W twoim latawcu przynajmniej Airfix dał wnętrze po całej długości ale Revell temat olał i było by trzeba dorabiać cała sekcję nawigacyjną, kuchenną i sypialną :glupek:

Ale kto wie.......?:glupek:

• Confused 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

I który zestaw lepszy? Revell czy Airfucks? Po zdjęciach wybrałbym chyba Revell. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
7 godzin temu, abtb napisał:

Nad wyraz ciekawy materiał :D

Tylko czy jest sens odtwarzania tego w modelu? Po zamknięciu kadłuba niewiele będzie widać. Kabina pilotów i przednie stanowisko obserwacyjne to jak najbardziej ale reszta to tylko sztuka dla sztuki. W twoim latawcu przynajmniej Airfix dał wnętrze po całej długości ale Revell temat olał i było by trzeba dorabiać cała sekcję nawigacyjną, kuchenną i sypialną :glupek:

Ale kto wie.......?:glupek:

Oczywiście, że jest sens :) tzn tak wiernie pewnie w życiu by mi się nie udało, ale na ile będę potrafił to tak zrobię :)

47 minut temu, mbrnnr napisał:

I który zestaw lepszy? Revell czy Airfucks? Po zdjęciach wybrałbym chyba Revell. 

Revella nie ocenię ale Airfix napewno ma delikatny plastik i na razie jest bez zarzutu :) troszkę dziur w wypraskach ale jest przyjemnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
15 godzin temu, mbrnnr napisał:

I który zestaw lepszy? Revell czy Airfucks?

Trochę trudno odpowiedzieć :hmmm: Airfix dał sporo wnętrza przy którym można poszaleć aczkolwiek oglądając wnętrze oryginału widać że pominął sporo z wyposażenia. Oczywiście daje to spore pole do inwencji własnej. Revell wnętrze dał tylko tam gdzie coś bedzie widać przez okna lub otwarte drzwi. Inaczej ma się sprawa z wyglądem zewnętrznym. Tu Revell zdecydowanie bije Airfixa odwzorowaniem faktury nitów oraz delikatnymi liniami podziału. Co prawda drugą stroną medalu jest to że trzeba się trochę nad tym tematem pochylić i odrobinę delikatniej szpachlować i lepić. Co prawda spasowanie Revella jest na razie ok i nie mam co narzekać. Takim prawdziwym testem na porównanie było by postawienie obu modeli obok siebie  (może taka okazja  nadarzy się na imprezie w Mińsku Mazowieckim :mrgreen: -  oczywiście jak nie zawalę bo kolega Bengal ostro do pieca daje tylko się nie chwali:wpier:)

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
12 godzin temu, abtb napisał:

Takim prawdziwym testem na porównanie było by postawienie obu modeli obok siebie  (może taka okazja  nadarzy się na imprezie w Mińsku Mazowieckim :mrgreen: -  oczywiście jak nie zawalę bo kolega Bengal ostro do pieca daje tylko się nie chwali:wpier:)

Proszę,  stan na dziś.

Tak naprawdę zastanawia mnie tylko jedna rzecz, czemu prawie tydzień robię wnętrze jak i go nie będzie widać :)

tzn znam odpowiedź, robię to dla siebie, dla nauki i itp.

Więc parę zdjęć na chwilę obecną i jakieś tam z warsztatu.

1.JPG

2.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

IMG_3954.JPG

IMG_3955.JPG

Co do Mińska, jest to dla mnie pamięta impreza, pierwsza w której się zarejestrowałem ale się nie wystawiłem z T-62 ponieważ po obejrzeniu wystawionych modeli stwierdziłem, że mój jest do dupy :)

Mam nadzieję Tomku, że w 2019 nasze modele będę obok siebie :) Jeśli skończę :)

Edytowane przez Bengal

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Biorę miesiąc wolnego i zamykam się w domu z wiadrem szpachli :)

vEK62y1.jpg

mój ulubiony etap.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No masz :wow:, Kolega jak widzę nie śpi i daje po robocie (na ostro, bo z pazurkiem:haha:)

19 minut temu, Bengal napisał:

zamykam się w domu z wiadrem szpachli :)

Proponuję zdjąć gumki z kadłuba. Wtedy skrzydła powinny się zejść z kadłubem i będzie trzeba tylko pół wiadra szpachli:haha:

A tak na serio już,  to nowy Airfix jest aż tak dziurawy?

Ja swojego Revella "szpachluję" CA bo ma tylko symboliczne "szparki" w które normalna szpachla by nawet nie weszła.

Coś mi tak wygląda że bój o palmę pierwszeństwa na imprezie  (o ile się odbędzie ) w  Mińsku Mazowieckim jest całkiem realny :szerm:.  Dobrze że mam jeszcze w zapasie C-119 :gitara:

Małe pytanie: oglądając fotki odnoszę wrażenie że Airfix zaprojektował szyby wklejane od zewnętrznej strony kadłuba. Czy tak jest w istocie?. Bo jeżeli tak to trochę nie bardzo to będzie wyglądać - tak przynajmniej mi się wydaje. :hmmm:

Edytowane przez abtb

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tempo błyskawiczne :) BTW: ile to ma rozpiętości? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
19 minut temu, abtb napisał:

No masz :wow:, Kolega jak widzę nie śpi i daje po robocie (na ostro, bo z pazurkiem:haha:)

Proponuję zdjąć gumki z kadłuba. Wtedy skrzydła powinny się zejść z kadłubem i będzie trzeba tylko pół wiadra szpachli:haha:

A tak na serio już,  to nowy Airfix jest aż tak dziurawy?

Ja swojego Revella "szpachluję" CA bo ma tylko symboliczne "szparki" w które normalna szpachla by nawet nie weszła.

Małe pytanie: oglądając fotki odnoszę wrażenie że Airfix zaprojektował szyby wklejane od zewnętrznej strony kadłuba. Czy tak jest w istocie?. Bo jeżeli tak to trochę nie bardzo to będzie wyglądać - tak przynajmniej mi się wydaje. :hmmm:

Może nie do końca tak bardzo dziurawy, ale też nie jest taki idealny jak mi się wydawało. Największa szpara jest w w dolnej części kadłuba (+-5/7mm - na oko, nie mierzyłem).

Tak.. są od zewnątrz, w oryginale były tak

MfzfiRu.jpg

Jak to będzie wyglądać u mnie, zobaczymy :)

8 minut temu, joles napisał:

Tempo błyskawiczne :) BTW: ile to ma rozpiętości? 

Musi być gotowy na Mińsk :) A ile ma rozpiętości nie mierzyłem (nie pamiętam ile było na pudełku), zmierzę jak pozbędę się gumek recepturek :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 minut temu, Bengal napisał:

(+-5/7mm - na oko, nie mierzyłem)

:szok::szok:

Nie , no chyba coś się nie tak zeszło.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
11 godzin temu, abtb napisał:

:szok::szok:

Nie , no chyba coś się nie tak zeszło. 

pewnie tak :) ale teraz już muszę rzeźbić :)

dokupiłem sobie

IMG_3983.thumb.JPG.b6e85501a2c72540875dc8645a460d36.JPGIMG_3984.thumb.JPG.c15ee7eb4827f90fd5b530de5cce0e3e.JPG

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi