Skocz do zawartości

Projekt grupowy - Polskie niszczyciele klasy Hunt 1/700


bazylms

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki.

Z powodu wcześniejszych zniszczeń i konieczności odbudowy dość dużej ilości elementów od podstaw, wcześnie wchodzę w nabudówki. Ta łaciata krowa na pierwszym zdjęciu to dowód na to, że szpachli i szlifów trochę było. Normalnie osobno podzespoły do malowania bym robił.   

Teraz wszystko prysnąłem kontrolnie Mr Surfacer 1500 żeby zobaczyć co jest do poprawki. I trochę jest. :szczerbol:

IMG_20190303_222350.thumb.jpg.12a342a184e1bfb4cbe212e74462a48f.jpg

IMG_20190303_222219.thumb.jpg.961f5d64234fe1365a955b95804e8059.jpgIMG_20190303_221959.thumb.jpg.cc417039815a05ebe08e17118f146c53.jpg

47219884732_c60100e042_o.jpg

47219884822_17bab8431b_o.jpg

 

 

Edytowane przez Super_Hans
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.03.2019 o 17:40, Super_Hans napisał:

Hips 0.15 wszystko.

O skąd i od kogo takie coś? Bo mi się udaje w takim wymiarze tylko przezroczysty znaleźć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Evergreen robi to pod nazwą polystyrene sheet 9009 0,005 cala = ~0.13mm. Białe arkusze.

Już nie pamiętam gdzie, ale chyba w jakimś polskim modelarskim kupiłem kiedyś zestaw tych arkuszy różnej grubości. Na pewno na Ebaju jest. Polecam. Cieniutkie jak papier i przyjemnie się obrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

No też nie wiem. Se wymyślili że każdy 1/700 trzeba topić w wodzie. A co to Marzanna? 

Nie wiem czy ster nie jest za mały, choć robiony zgodnie z papierami. 

Edytowane przez bazylms
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzydko mówiąc posuwam się do przodu. Z tego co mam po ręką dodałem trochę szczegółów. Igły, profile i "kartki" evergreena, rozciągnięta ramka oraz trochę blach. 

Znowu Hunt łaciaty nieco :szczerbol:

47268520862_6739a46e60_o.jpg

47268521452_5155471aa5_o.jpg

47321019301_d2ebd43757_o.jpg

Wiem, fota poniżej to gruba przesada.. Ale chciałem tą skrzynie pokazać :cool:

32379220447_d920cd0737_o.jpg

46406090475_b0812c8159_o.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wiem. Nawet mam coś podobnego na tej uniwersalnej od Starlinga Models. Nie wiem, zdaje się że ten cyc byl inny na Kujawiaku akurat. Jakiś taki mniejszy, "pełny". Bardziej ostroslup taki.. Więc wyrzezbilem. Antenę wkleje później. 

Se zobacz se:

wiki_kujawiak_635.jpeg

Większość doróbek z tej fotki ściągnąłem. Układ wywietrznikow, ekstra bulaje, nieco mocniej wyeksponowalem gorną krawędź balustrady na mostku. Myślałem o tych szczelinowych otworach na górze wieży. Ale odpuściłem. IBG dało tu zupełnie SF. Trzeba by było całą od podstaw robić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po kropelce będę go sobie dmuchal z siłą mysiego kaszlu. Najpierw kadlub. Spróbujemy te pasy wyciągnąć i może nieco wertykalnie blachy spróbować pomodulowac na koniec brudna wodą.. Maskowania będzie od bip bip bip i jeszcze bip. 

Potem pokład i zakamarki. Umieszam sobie warianty jasne na podstawie tych oryginalnych farb RN.. No i będę fukal modulujac bryły jak w oświetleniu zenitalnym. A potem filtry, washe..  Tyle gadanie a co wyjdzie się zobaczy.. Cudów bym nie oczekiwał. 

BTW, w tym wątku to się już nie spodziewam komentarzy kilku kolegów.. A wszystko przez Ciebie zły czlowieku!!! :nienie:

:haha:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba się zabrać za maszt. Macie pomysł z czego zrobić reje? Chodzi mi o cieńki jak włos drucik, ale nie miedziany tylko stalowy, sztywny... Na tyle sztywny by się nie odkształcał naciągiem olinowania ciepłem dymu..

 Wiem, że do kupienia są mosiężne toczone yardamy od Mastera ale chyba są za grube do Hunta akurat, trzeba by je wyszlifować..   Myśle o domowych śmieciach, kablach, szczotkach.. macie jakieś pomysły? Ew. ktoś sprzedaje takie stalowe druciki 0.1 - 0.2 mm? :hmmm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.