Skocz do zawartości

[Projekt grupowy] Szybowce


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

Kadłub oszlifowany, oszklenie wklejone. Trzeba będzie jeszcze zrobić lekka obróbkę przy połączeniu szkła z kadłubem. Zeszlifowałem ze skrzydeł przerywacze i hamulce aerodynamiczne, nowe wycięte z plastikowego kubka jednorazowego czekają na przyklejenie. Następny etap to będzie dopasowanie skrzydeł do kadłuba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Sęp gotowy do malowania

DSC09800.JPG

 

DSC09801.JPG

DSC09802.JPG

Wózek założony tylko do zdjęć, właściwe  położenie ustalę po pomalowaniu. Dojdzie jeszcze dysza Venturiego. Niestety teraz muszę zaczekać aż farba dojdzie, bo nie mam kremowego koloru. Farba już zamówiona.

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...

Ja zagryzam frustrację ? Wypolerowałem kabinkę do swojego Letova, kupiłem na próbę klej Roket Odourless (cyjanoakryl, który podobno nie zaparowuje szybek) i... klej był chyba z jakiejś wadliwej partii (przestarzałej?) jakiś "glutowaty", nie związał - po kilku minutach zdjąłem szybkę, doczyściłem debonderem i teraz... muszę ją drugi raz polerować (zmatowiała po debonderze). Nie mam ręki do tego szybowca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, ale mam nadzieję że pomimo trudności temat będzie się rozwijał, a wasze modele nabiorą kolorów i przejrzystości. Następny mój temat to powrót do lotni Tańskiego oraz wodnopłatowiec harcerski. Raz już go zrobiłem ale wymaga poprawy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 weeks later...
2 minuty temu, abtb napisał:

Czyżby "koligen" był na wczorajszym spotkaniu IPMS-u i do worka z suwenirami się dopchał?

Jutro będę odbierał to się dowiem.
No te ptaszki (zwłaszcza ta zielona Muszka) to wyląduje w specjalnym dziale "IPN" mego modelarskiego magazynu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pierwszego to chyba nie, ale na pewno z wczesnych jeszcze wink4 Mam Zefira w tym samym pudełku i wypraski są bordowe/brązowe i nie mają śladu nadlewek, no wręcz idealne i stojaczek koloru żółtego. Spotkałem się też z informacją że pierwsze Muchy były koloru żółtego i czerwonego/bordowego, a bywały różowe, niebieskie, zielone i białe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.11.2019 o 23:21, abtb napisał:

Czyżby "koligen" był na wczorajszym spotkaniu IPMS-u i do worka z suwenirami się dopchał?

Już mogę potwierdzić, że tak.


Ale dopiero jak do ręki dostałem, zobaczyłem jeszcze jedną istotną informację - na fotce poniżej 
Takie czasy byli :mrgreen:
DSC08118v.thumb.jpg.45bbe775327d96e4b919b92963a72371.jpg

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swego czasu miałem kupione szybowce , takie malusienkie . Jedno co rzucało się w oczy , czysta kabinka i eleganckie wypraski . Niestety zaginęły . Ciekawe , czy teraz ktoś robi w 1/48 jakiś szybowiec ? O polskiego to już nie pytam .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hello napisał:

Ciekawe , czy teraz ktoś robi w 1/48 jakiś szybowiec ?

Jasne!
Sporą kolekcję szybowców z żywicy w 1:48 wypuścił Ardpol
3c6e2bee4e149c4d728352dd7edb.jpg.f8d7604c0daa758b91a24204245509a3.jpg
20254_rd.jpg.1cedee23376959fea5735d8277a8200e.jpg
pobrane.jpg.e923728bf7323bdbebf1435bfc481c13.jpg

Edytowane przez Grzes
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.