Skocz do zawartości

[Projekt grupowy] Szybowce


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 weeks later...

Projekt jest jak niekończąca się opowieść.
Każdy w każdej chwili i z każdym szybowcem jest mile widziany

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, mig napisał:

Plan jest taki: 
-dorobić kokpit
- zrobić wózek

Dajesz :) Musisz się tylko zdecydować, czy prototyp czy seryjny (są spore zmiany w kokpicie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Kon_Bar napisał:

Dajesz :) Musisz się tylko zdecydować, czy prototyp czy seryjny (są spore zmiany w kokpicie)

Będzie seryjny, bo tylko do takiego producent przewidział kalki. Muszę zobaczyć w Aeroplanie jaki kokpit dali. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś tam podłubałem przy Sępie. Wyciąłem połówki kadłuba i skrzydła. Wstępnie  obrobiłem i sprawdziłem spasowanie.
 

DSC09290.JPG

DSC09298.JPG

Trochę szpachli trzeba będzie zużyć. Przyglądając się skrzydłom to zastanawiam się czy nie zrobić nowych hamulców aerodynamicznych i przerywaczy.
Szybowiec będzie powstawał bardzo powoli, bo na warsztacie mam dwa rozgrzebane modele (oba z szachownicami) i chce je najpierw dokończyć. Mam nadzieję, że do końca roku go zrobię, ewentualnie zdążę na Bytom.

 

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
2 minuty temu, Staryfajter1954 napisał:

Bardzo sympatyczny projekt grupowy.

Zapraszam do ferajny!
Myślę, że wśród statków powietrznych NATO jakie robisz, szybowiec będzie ciekawą odskocznią :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Grzes napisał:

Zapraszam do ferajny!
Myślę, że wśród statków powietrznych NATO jakie robisz, szybowiec będzie ciekawą odskocznią :)

 

Co prawda szybowców nie buduję ale z przyjemnością je oglądam na każdej modelarskiej imprezie:). W moich zbiorach najbliższy szybowcom jest amerykański samolot rozpoznawczy Lockheed U-2 Dragon Lady, który posiada tak samo długie skrzydła oraz podobne właściwości lotno-pilotażowe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Całkiem fajny ten szybowiec Ci wyszedł. Tylko zastanawiam się czemu nie ma drążka.

Sęp powstaje małymi krokami. Dorobiłem dziś ściankę za fotelem pilota

 

DSC09529.JPG

Teraz najtrudniejsza rzecz - fotel.

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny, panie Jacku, ten AKAR-ek.

To ja też dołożę coś z tamtych lat - nieortodoksyjnego, co prawda, jak na to forum - ale zawsze toć tzw. "ślizgowiec".

DSC_6426+.jpg

DSC_6465+.jpg

Bydg_01+.jpg

Edytowane przez KayFranz
  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny.

Wystrugałem fotel do Sępa

 

DSC09556.JPG

Jest jaki jest. Lepszy nie będzie bo dokumentacja do fotela jest bardzo słaba wręcz szczątkowa.

Edytowane przez mig
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, mig napisał:

dokumentacja do fotela jest bardzo słaba

Niestety, tak jak zdjęcie. :nienie:
Popraw się!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.07.2019 o 18:08, Grzes napisał:

Niestety, tak jak zdjęcie. :nienie:
Popraw się!

Zdjęcie zrobione zaraz po wystruganiu fotela. Ciężko uchwycić ostrość na takich małych rzeczach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znam ten problem z ostrością, a Bydgoszczanka jest prima sort, widziałem na żywo. 

Cieszę się że szybownictwo się rozwija,

Z mojej strony następny będzie  Sokół 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 22.07.2019 o 18:14, mig napisał:

Ciężko uchwycić ostrość na takich małych rzeczach

Więc lepiej sobie darować fotografowanie tak małych detali, skoro wiadomo, że zdjęcie nie wyjdzie.
Tym bardziej, że prezentowany fotel niewiele różni się od tych, które znajdują się w ramkach zestawowych innych szybowców.
 

W dniu 22.07.2019 o 23:46, p11c napisał:

Z mojej strony następny będzie  Sokół 

 :super::super::super:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz racji, co innego taki fotel z zestawu, a zupełnie co innego wykonany samodzielnie.

To niebo a ziemia.

Modelarstwo to przede wszystkim wykonywanie elementów od podstawa a nie prezentacja tego co zostało wykonane na wtryskarce, ani technik malowania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.