Skocz do zawartości

[Projekt grupowy] Szybowce


Grzes

Rekomendowane odpowiedzi

Ode mnie klasyka, czyli znane i lubiane PZW Siedlce

 

51125396121_e8066a0118_b.jpg

SZD-9 BOCIAN SP-1862

 

 

 

51125311018_36e66e6744_b.jpg

SZD-19-2 ZEFIR 2 SP-2067

 

 

 

I to by było na tyle jak na razie wink3, ale w wakacje jak znajdę chwilę to zamierzam w końcu skleić żywiczną Czajkę III autorstwa forumowicza p.11c, którą kupiłem już chyba z 3 lata temu na alledrogo

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 5 months later...
23 minuty temu, Kon_Bar napisał:

PRZEGAPIŁEM

Napisz do sprzedającego, może ma więcej, albo podpowie skąd.

Kurde, poszedł za przystępną cenę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz zdjęcie tego zestawu. Ja kupiłem swój w 2016 roku. Słabe odwzorowanie zapadnięć pokrycia płóciennego na skrzydle. Zupełnie niewłaściwy profil skrzydła. W oryginale był wklęsło-wypukły Go535, a tutaj jest jakiś dwuwypukły. Dodatkowo, u mnie, kadłub był odkształcony (wygięty).

20220129_115425.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, Wojtek59 napisał:

Tu masz zdjęcie tego zestawu. Ja kupiłem swój w 2016 roku. Słabe odwzorowanie zapadnięć pokrycia płóciennego na skrzydle. Zupełnie niewłaściwy profil skrzydła. W oryginale był wklęsło-wypukły Go535, a tutaj jest jakiś dwuwypukły. Dodatkowo, u mnie, kadłub był odkształcony (wygięty).

20220129_115425.jpg

 

Skleiłeś już go? 

Ja również go kupiłem jakoś w 2016 i od tego czasu leży w składziku i czeka na złożenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w miarę dobre rysunki są w PKL III A.Glassa. Surówkę na skrzydło już nawet mam - żywiczny klon skrzydła z SG-38 Humy.  Tylko pogrubić profil i zmienić rozstaw żeber. Cała reszta wydaje się prosta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
W dniu 2.02.2022 o 18:11, Wojtek59 napisał:

Myślę, że w miarę dobre rysunki są w PKL III A.Glassa. Surówkę na skrzydło już nawet mam - żywiczny klon skrzydła z SG-38 Humy.  Tylko pogrubić profil i zmienić rozstaw żeber. Cała reszta wydaje się prosta.

Nabyłem wytwór żywiczny i przyznam, że choć mam tylko "Polskie konstrukcje lotnicze 1893-1939" Glassa z 1977 to chyba wolę coś wystrugać na podstawie tych rysunków. Z modelu nie da się wykorzystać praktycznie nic - 90% elementów jest krzywa lub niezgodna ze szkicami (vide: profil skrzydła). O "nowych" PKL nie myślałem, bo podejrzewam, że tekst jest ten sam co w "PKL 1893-1939" - może mi ktoś napisać jakie szybowce są w którym tomie i ile stron jest im poświęconych? Szkoda mi trochę wydawać kilkaset PLN na 3-5 schematów 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Kon_Bar napisał:

Nabyłem (...) Z modelu nie da się wykorzystać praktycznie nic

Kurcze, wstyd mi, że Cię wpuściłem w taka kałabanię... :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli post nie na miejscu to przepraszam, ale przypomniało mi się, że mam zapisany na yt film z przesympatycznym inż. Julianem Bojanowskim, który opowiada jak oblatywał Muchę. Pomyślałem, że kolegom się spodoba :D Dobrze słuchać na słuchawkach, bo wiatr trochę zagłusza.
 

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Vieh_san napisał:

Jeśli post nie na miejscu to przepraszam

Nie żartuj.

Temat założony dla popularyzacji modelarstwa szybowcowego więc taka ciekawostka jak najbardziej na miejscu :super:

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie, w szybowcu to masz chociaż podłogę i owiewkę.

Mi żona w tym roku na rocznicę ślubu sprawiła dwa loty motoparalotnią - dzienny i nocny... To dopiero przestrzeń! :mrgreen: 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, myszaty napisał:

Prześcieradło, kupa rurek alu i motor na plecach?????

A jak :pilot:

Tak to z dołu wyglądało

DSCN1365.JPG.4dcd36ea5badef79ac06c56c5ae5691c.JPGDSCN1379.JPG.bf91eb4f13fd6db72a5b0448064f3379.JPG

A tak z góry:

DSC_0503.JPG.223f049bb8a3eaf481b103013a406538.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.