Jump to content

HMS Beagle 1/96 Revell


Angus73
 Share

Recommended Posts

Witajcie, zamieszczam galerię żaglowca, który właśnie po 10 miesiącach ukończyłem. Wykorzystałem materiałowe żagle, drewniany cały osprzęt i liny z Amati. Model oczywiście plastik ale malowaniem starałem się zrobić drewnopodobny. Skala niestety utrudnia detale więc wyszło jak wyszło. Korzystałem z dostępnych w sieci planów i przyznam, że co źródło to inna wersja olinowania, więc nie wiem na ile co jest poprawne. Ładnie wyszło i cieszy oko na półce. Po postawieniu obok Constitution w tej samej skali, przyznam, że ekipa Darwina naprawdę miała jaja jak arbuzy, żeby na tej łupince 3 lata bujać się po świece ;-) pozdrawiam!

PPGi5xq.jpg

aVkDyPn.jpg

2E26bub.jpg

hSxH2Rx.jpg

09txBpx.jpg

t7GZNO7.jpg

xJ9fWrH.jpg

3x3vuYg.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

No, no,  ładna baleja Koledze wyszła. Pogratulować :brawo:

Tym bardziej cieszy oko że galerie żaglowców na forum to rzadkość nie lada a zawsze jest na czym oko zawiesić. Jest w nich jakiś magiczny  urok

:super:

 

Link to comment
Share on other sites

Ponieważ żaglowce to mój konik, mam niestety 3 uwagi merytoryczne:

1. bandery "pod wiatr"

2. w talrepach użyłeś  ciemnej liny. Większość uważa, że talrep to olinowanie ruchome, więc  powinny być jasne.  Chociaż na oryginalnym  USS Constitution są czarne.

3.Niektóre jufersy są zamontowane "do góry nogami". Widać  to po kipach ( otworach) w jufersach. W górnym jufersie pojedynczy otwór powinien być u góry, w dolnym z dołu. 

Link to comment
Share on other sites

Ha, bardzo dziękuję za wszystkie opinie i wpisy. Takielunek, tzn bloczki i liny kupujesz każde osobno, później to tylko powiązać odpowiednio :) przy setnym 2- czy 3-milimetrowym bloczku naprawdę można szału dostać i wyć!!!

Do lesio-69, faktycznie bandery obrócę dzisiaj z wiatrem. W kolejnym, czyli Cutty Sarku w tej samej skali dam jasne w talrepach. Podobnie dzięki za uwagę o jufersach, będę o tym takżę pajmiętał przy Cuttym

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Witam szanowne grono !  Właśnie zacząłem sklejać model HMS Beagle z kolekcji REVELL 1:96 rocznik 2016. Kilka lat poleżał u mnie w szafie i czekał na okazję.  Mam takie techniczne pytanie odnośnie żagli. Są dołączone plastikowe, ja wolałbym bawełniane, ktoś mi podpowie jak je najlepiej przygotować by wyglądały wzorowo ?

Do postu poniżej nie ma już dołączonych zdjęć, może je autor usunął, może zniknęły z innego powodu. Chętnie bym zobaczył je na wzór, co byłoby dobrze osiągnąć.

Pozdrawiam

 

Romek D-1023

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.