Skocz do zawartości

HMS Beagle 1/96 Revell


Angus73

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, zamieszczam galerię żaglowca, który właśnie po 10 miesiącach ukończyłem. Wykorzystałem materiałowe żagle, drewniany cały osprzęt i liny z Amati. Model oczywiście plastik ale malowaniem starałem się zrobić drewnopodobny. Skala niestety utrudnia detale więc wyszło jak wyszło. Korzystałem z dostępnych w sieci planów i przyznam, że co źródło to inna wersja olinowania, więc nie wiem na ile co jest poprawne. Ładnie wyszło i cieszy oko na półce. Po postawieniu obok Constitution w tej samej skali, przyznam, że ekipa Darwina naprawdę miała jaja jak arbuzy, żeby na tej łupince 3 lata bujać się po świece ;-) pozdrawiam!

PPGi5xq.jpg

aVkDyPn.jpg

2E26bub.jpg

hSxH2Rx.jpg

09txBpx.jpg

t7GZNO7.jpg

xJ9fWrH.jpg

3x3vuYg.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, no,  ładna baleja Koledze wyszła. Pogratulować :brawo:

Tym bardziej cieszy oko że galerie żaglowców na forum to rzadkość nie lada a zawsze jest na czym oko zawiesić. Jest w nich jakiś magiczny  urok

:super:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponieważ żaglowce to mój konik, mam niestety 3 uwagi merytoryczne:

1. bandery "pod wiatr"

2. w talrepach użyłeś  ciemnej liny. Większość uważa, że talrep to olinowanie ruchome, więc  powinny być jasne.  Chociaż na oryginalnym  USS Constitution są czarne.

3.Niektóre jufersy są zamontowane "do góry nogami". Widać  to po kipach ( otworach) w jufersach. W górnym jufersie pojedynczy otwór powinien być u góry, w dolnym z dołu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ha, bardzo dziękuję za wszystkie opinie i wpisy. Takielunek, tzn bloczki i liny kupujesz każde osobno, później to tylko powiązać odpowiednio :) przy setnym 2- czy 3-milimetrowym bloczku naprawdę można szału dostać i wyć!!!

Do lesio-69, faktycznie bandery obrócę dzisiaj z wiatrem. W kolejnym, czyli Cutty Sarku w tej samej skali dam jasne w talrepach. Podobnie dzięki za uwagę o jufersach, będę o tym takżę pajmiętał przy Cuttym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żaglowce esencja modelarstwa i według mnie najtrudniejsza dziedzina. 

Podoba mi się ten model jak każdy okręt z żaglami w którego trzeba włożyć mnóstwo pracy, mógłbyś tylko naciągnąć tą najwyżej położona linę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 years later...

Witam szanowne grono !  Właśnie zacząłem sklejać model HMS Beagle z kolekcji REVELL 1:96 rocznik 2016. Kilka lat poleżał u mnie w szafie i czekał na okazję.  Mam takie techniczne pytanie odnośnie żagli. Są dołączone plastikowe, ja wolałbym bawełniane, ktoś mi podpowie jak je najlepiej przygotować by wyglądały wzorowo ?

Do postu poniżej nie ma już dołączonych zdjęć, może je autor usunął, może zniknęły z innego powodu. Chętnie bym zobaczył je na wzór, co byłoby dobrze osiągnąć.

Pozdrawiam

 

Romek D-1023

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.