Jump to content

Rodzaje klejów CA


Angus73
 Share

Recommended Posts

Witajcie, mam może naiwne pytanie, ale cóż, może ktoś podzieli się swoim doświadczeniem. Jest dostępnych klika rodzajów gęstości kleju CA, rzadki, średni, gęsty. Czy znajdujecie w określonych sytuacjach jakies przewagi poszczególnych gęstości? Sam używam tylko gęstego praktycznie wszędzie, z zadowoleniem ale z zatkanym nosem później niestety :(. A może te rzadsze kleją tak samo dobrze tylko mniej uczulają?

A może ktoś miał podobny problem z reagowaniem na CA i odnalazł inny klej tak samo skuteczny ale nie dający tak ostro w nos?

Pozdrawiam,

Link to comment
Share on other sites

Nie uczulają mniej bo to te same kleje.Rzadki generalnie służy do dosyć szybkiego sczepiania elementów.Ogólnie jak masz jakieś problemy natury zdrowotnej to używaj maski z wkładami węglowymi używanych w lakiernictwie.Gęstsze natomiast pozwalają na trochę dłuższe sczepianie elementu.Ja preferuję średnią gęstość.Używasz przyspieszacza czyli katalizatora?Ten to dopiero wani.

Link to comment
Share on other sites

Roket Odourless - dość gęsty klej ale przez krótką chwilę pozwala na pozycjonowanie klejonych elementów (nie dotyczy połączeń wsuwanych - odcinek drutu klejony w rurce - gdzie klej dzięki dużej powierzchni styku łapie praktycznie od razu). Co najważniejsze - odourless - czyli nie "śnieży" na biało oraz powoduje praktycznie znikomą reakcję alergiczną. Od paru lat używam tylko tego kleju i problem z zatkanym nosem zniknął... A, jako że jest to dość gęsty klej, czas jego wstępnego zaschnięcia to ok. 10 sekund, dobrego zaschnięcia grubszej warstwy - parę godzin.

Pozdrawiam, Marek

 

Link to comment
Share on other sites

Dzięki za szybki odzew, używam oczywiście maski ze wspomnianymi wkładami, ale słabo w niej się pracuje nad drobiazgami PE w okularach powiększających i raczej pochyleniu. Poszukam tego kleju Odourless i spróbuję, pozdrawiam.

Link to comment
Share on other sites

2 godziny temu, push-up78 napisał:

Nie wiem jakie właściwości i mają te odourless.Ale jak działa to super.Niemniej jednak rozcieńczalnik odourless używałem i wolałem zostać przy klasycznym -terpentynie.Bo ma lepsze właściwości.

 

Klej odourless nie ma raczej nic wspólnego z rozcieńczalnikami odourless.

Pozdrawiam

Krzysiek

Link to comment
Share on other sites

Poświęciłem trochę czasu na czytanie o klejach ca na zagranicznych forach bo sam szykuje się na klejenie statków a tam masa tych el. fototrawionych.

Ameryki pewnie nie odkrywam heh.

Może ktoś mi powiedzieć czy używacie  kleju epoksydowego dwuskladnikowego czas 5 minut. Są różne osobne tubki lub podwójna jak lufa dubeltówki ?

Chodzi mi o to że niektórzy używają z powodzeniem właśnie takich klejów i trwałość jest o niebo lepsza niż zwykłego ca 

Link to comment
Share on other sites

Chyba wypróbuję..

Ten loctite to raczej nie opłaca się w stosunku ilość do ceny ale ten devcon epoxy 5 min spróbuję.Jabkby co ca będzie pod ręką.

 

loctite-epoxy-accessories-1365868-64_1000.jpg

51s0pmooeQL.jpg

81y8Is7wgXL._SX425_.jpg

Edited by macek25
Link to comment
Share on other sites

Ja ze swojej strony mogę polecić kleje firmy ZAP-A-GAP.  Gama produktów jest bardzo duża, nie tylko kleje CA. Osobiście polecam klej średni ( zielone opakowanie) . I co najważniejsze  - rozpoczęty klej trzymam w temperaturze pokojowej i nie zasycha ( a używam już prawie rok).

Link to comment
Share on other sites

Kiedyś używałem klejów UniFlex i byly beznadziejne. W sensie po okresie roku lub dwóch zasychały na kamień, nawet te nie otwierane. 1,5 roku temu kupiłem kleje Amazing Art, niedługo po zakupie otworzyłem flaszkę średniego i konsystencję średniego ma do tej pory.

Link to comment
Share on other sites

Odourless jest spod znaku marki Deluxe. Maja duzo fajnych produktów a klej rzeczywiście jest świetny, bo mniej paruje a przez to mniej uczula. Do kupienia w Martoli:

https://www.martola.com.pl/szukaj/page1/search_fraza|,search_in|,search_element|,search_order|,search_autor|,search_wydawca|341,search_tworzywo|,search_cena_od|,search_cena_do|,searchForm|shop/

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Share

×
×
  • Create New...

Important Information

We have placed cookies on your device to help make this website better. You can adjust your cookie settings, otherwise we'll assume you're okay to continue.