Skocz do zawartości

Rodzaje klejów CA


Angus73

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, mam może naiwne pytanie, ale cóż, może ktoś podzieli się swoim doświadczeniem. Jest dostępnych klika rodzajów gęstości kleju CA, rzadki, średni, gęsty. Czy znajdujecie w określonych sytuacjach jakies przewagi poszczególnych gęstości? Sam używam tylko gęstego praktycznie wszędzie, z zadowoleniem ale z zatkanym nosem później niestety :(. A może te rzadsze kleją tak samo dobrze tylko mniej uczulają?

A może ktoś miał podobny problem z reagowaniem na CA i odnalazł inny klej tak samo skuteczny ale nie dający tak ostro w nos?

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie uczulają mniej bo to te same kleje.Rzadki generalnie służy do dosyć szybkiego sczepiania elementów.Ogólnie jak masz jakieś problemy natury zdrowotnej to używaj maski z wkładami węglowymi używanych w lakiernictwie.Gęstsze natomiast pozwalają na trochę dłuższe sczepianie elementu.Ja preferuję średnią gęstość.Używasz przyspieszacza czyli katalizatora?Ten to dopiero wani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roket Odourless - dość gęsty klej ale przez krótką chwilę pozwala na pozycjonowanie klejonych elementów (nie dotyczy połączeń wsuwanych - odcinek drutu klejony w rurce - gdzie klej dzięki dużej powierzchni styku łapie praktycznie od razu). Co najważniejsze - odourless - czyli nie "śnieży" na biało oraz powoduje praktycznie znikomą reakcję alergiczną. Od paru lat używam tylko tego kleju i problem z zatkanym nosem zniknął... A, jako że jest to dość gęsty klej, czas jego wstępnego zaschnięcia to ok. 10 sekund, dobrego zaschnięcia grubszej warstwy - parę godzin.

Pozdrawiam, Marek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za szybki odzew, używam oczywiście maski ze wspomnianymi wkładami, ale słabo w niej się pracuje nad drobiazgami PE w okularach powiększających i raczej pochyleniu. Poszukam tego kleju Odourless i spróbuję, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, push-up78 napisał:

Nie wiem jakie właściwości i mają te odourless.Ale jak działa to super.Niemniej jednak rozcieńczalnik odourless używałem i wolałem zostać przy klasycznym -terpentynie.Bo ma lepsze właściwości.

 

Klej odourless nie ma raczej nic wspólnego z rozcieńczalnikami odourless.

Pozdrawiam

Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poświęciłem trochę czasu na czytanie o klejach ca na zagranicznych forach bo sam szykuje się na klejenie statków a tam masa tych el. fototrawionych.

Ameryki pewnie nie odkrywam heh.

Może ktoś mi powiedzieć czy używacie  kleju epoksydowego dwuskladnikowego czas 5 minut. Są różne osobne tubki lub podwójna jak lufa dubeltówki ?

Chodzi mi o to że niektórzy używają z powodzeniem właśnie takich klejów i trwałość jest o niebo lepsza niż zwykłego ca 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba wypróbuję..

Ten loctite to raczej nie opłaca się w stosunku ilość do ceny ale ten devcon epoxy 5 min spróbuję.Jabkby co ca będzie pod ręką.

 

loctite-epoxy-accessories-1365868-64_1000.jpg

51s0pmooeQL.jpg

81y8Is7wgXL._SX425_.jpg

Edytowane przez macek25
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony mogę polecić kleje firmy ZAP-A-GAP.  Gama produktów jest bardzo duża, nie tylko kleje CA. Osobiście polecam klej średni ( zielone opakowanie) . I co najważniejsze  - rozpoczęty klej trzymam w temperaturze pokojowej i nie zasycha ( a używam już prawie rok).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś używałem klejów UniFlex i byly beznadziejne. W sensie po okresie roku lub dwóch zasychały na kamień, nawet te nie otwierane. 1,5 roku temu kupiłem kleje Amazing Art, niedługo po zakupie otworzyłem flaszkę średniego i konsystencję średniego ma do tej pory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odourless jest spod znaku marki Deluxe. Maja duzo fajnych produktów a klej rzeczywiście jest świetny, bo mniej paruje a przez to mniej uczula. Do kupienia w Martoli:

https://www.martola.com.pl/szukaj/page1/search_fraza|,search_in|,search_element|,search_order|,search_autor|,search_wydawca|341,search_tworzywo|,search_cena_od|,search_cena_do|,searchForm|shop/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.