Skocz do zawartości

Pz 1F Ark Models


zipster

Rekomendowane odpowiedzi

3ci model który skleilem, 'kieszonkowy tygrysek' czyli 1F :).

Robienie go to byla droga przez męke, pierwszy i ostatni raz kupiłem coś z ark models, praktycznie kazda czesc wymagala szlifowania /szpachlowania aby w ogóle weszła na swoje miejsce. 

Czego się chciałem poduczyć przy nim.. przede wszystkich robienia camo za pomoca pędzla, metodami drybrushingu jakotako udalo mi sie zrobić rozmazanie, kolejna rzecza malowanie gąsek i tu chyba powoli zaczyna to wygladac, idac dalej poduczylem sie washowania i .. spoooro go przyciemnilo ? na tutorialu gosciu pisal aby sie nie rpzejmowac bo dot filter rozjasni ... no i zdot'owalem go i rozjasnilo chyba za bardzo przez co przyblakł, ale lekcje wyciagniete a to chyba najwazniejsze :) 

A, i dodatkowo moja pierwsza dorabiana część, antenka z roztopionego 'rusztowania' części ,tak czy siak mi sie nawet podoba choc jesli ktos ma pomyls jak wyciagnac z niego torche kontrastu i ansycenia barw chetnie poslucham. Calosc jak reszta moich wypocin pędzlem. 

1Div/1943 Kursk 

20190211_220046.jpg.e01881fe47d79c88d627e848d93d7d6b.jpg

20190211_220025.jpg.21fb602e467bde2f60a0cbed3e81ac38.jpg

20190211_220011.jpg.4f62098218b221e52369b5c35962abf5.jpg

20190211_220141.jpg.f675144680fe0f61d441154100d986b7.jpg

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratuluję ukończonego modelu!

Mój już z kilkanaście lat dojrzewa na strychu. Poległem na gąsienicach, za nic nie pasowały na koło napędowe. W między czasie doszedł komplet blach i zaciąłem się na lutowaniu błotników. Może kiedyś...

 

Twoje wykonanie mi się podoba biorąc pod uwagę, że malowałeś pędzlem. Właściwie to nawet bardzo.

Wash jest słabo widoczny, podobają mi się wypłowiałe barwy.

Lewarek i niektóre narzędzia mają dziwne kolory.

Mimo wszystko gratulacje za "wyciosanie" modelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, thx za pozytywny feedback :)

11 godzin temu, enten napisał:

Poległem na gąsienicach, za nic nie pasowały na koło napędowe.

U mnie ten sam problem, dodatkowo jedna z połówek tworzacej całość była ..hm.. 'zcentowana' :)  U mnie tez odstawały mocno ale je zpilnokowalem do mniejszych rozmiarow i jakotako wlazly, dla lepszego efektu teraz pewnie bym je 'zeszczerbacil' wycinajac zęby w miejscach gdzie nachodza na nie gaski, nałożył gaske i w szpary dokleil wyciete zeby, taka rzeźba .. ale jak juz pisalem, never ever wiecej 'ark models'. 

2 godziny temu, bazylms napisał:

Powinieneś napisać poradnik jak to zrobić.

Przy wiekszosci tutaj to ja amator pelna geba i pewnie bym sie tylko osmieszyl ale jak znajde jakis wolny kawalek plastiku to cos wypoce :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ark model tylko pakuje, to nie jest producent tego modelu. Prawilnie autorem jest firma Alan, która wypuściła ten model bodajże w 1997 roku. Ależ ja się wtedy śliniłem na takie rarytasy i je pilnikowałem z zacięciem.

Na patent z wycinaniem i doklejaniem zębów nie wpadłem. Myślę, że mimo wszystko gąski podmienię i skończę ten model.

Jeszcze raz gratki za wykonanie modelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście malowanie nie wygląda na pędzel. Bardzo ładnie zgubione krawędzie kolorów i czym zrobiłeś ten jasny wash (?) bo ten efekt świetnie leży na tym modelu. Bardzo dobra robota! ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...
W dniu 15.02.2019 o 22:54, TAW napisał:

Rzeczywiście malowanie nie wygląda na pędzel. Bardzo ładnie zgubione krawędzie kolorów i czym zrobiłeś ten jasny wash (?) bo ten efekt świetnie leży na tym modelu. Bardzo dobra robota! ?

uoj, to niezamierzony efekt gdy próbowałem go rozjasnic, wstyd sie przyznac ale najprawdopodobniej rozpuszczalnik ktory troche rozmazal ten moj nieszczesny dot filter  ? 

Efekt zupełnie nie zamierzony ale jesli uważacie, że jest ok to sie ciesze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.