Skocz do zawartości

Northrop F-5E Tiger II (4865 1°/14° GAV "Pampa 53 anos") 1/72 Hobby Boss


crustian

Rekomendowane odpowiedzi

Aby uczcić 53 rocznicę 1°/14° GAV, F-5E 4865 otrzymał pamiątkowe malowanie, które stało się pierwszym tego rodzaju w FAB. Stworzone przez ówczesnego kapitana lotnictwa Sergio Barrosa de Oliveira, malowanie przedstawiało tygrysa syberyjskiego na kadłubie, trzymającego zbiornik paliwa CL, na którym znajduje się napis "53 lata". Samolot został odmalowany między 18 a 19 marca 2000 r. i zaprezentowany 24 marca podczas obchodów rocznicy Eskadry Pampa. W marcu 2002 r. malowanie zostało zaktualizowane. CL Tank otrzymał napis "55 lat", nawiązujący do 55. rocznicy powstania jednostki. 4865 zachował to malowanie do 23.04.2002 r., gdy został dostarczona do PAMA-SP w celu ogólnego przeglądu.

F-5E 01.jpg

F-5E 02.jpg

F-5E 03.jpg

F-5E 04.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobry początek nie jest zły...chociaż jestem w trakcie montowania się w nowym miejscu zamieszkania i przede mną mnóstwo roboty związanej z tym to o :

F-5E Tiger00.JPG

F-5E Tiger01.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najłatwiejsze co może być czyli jakaś tam drobnica z blaszki plus to co podwieszone...

F-5E Tiger02.JPG

F-5E Tiger03.JPG

F-5E Tiger04.JPG

F-5E Tiger05.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skrzydełka z pylonikami, działka Pontiac M39A2 20MM z igły od pani pielęgniarki...

F-5E Tiger06.JPG

F-5E Tiger07.JPG

F-5E Tiger08.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Będę śledził zmagania z materią.Kalki to skąd dotarły?Ten wewnętrzny pylon z prawego skrzydła  trochę nie trzyma symetrii,ale to może wina  zdjęcia.No i koniecznie te Python3 na posiedzeniach.Powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, net_sailor napisał:

Mam nadzieję, że nie użyjesz tego podkadłubowego zbiornika paliwa? On jest dobre 1,5x za chudy! Wygląda to karykaturalnie.

Dzięki za info, nie miałem bladego pojęcia obaczę podług kali jeszcze, jeśli się potwierdzi będę musiał poszukać innego, ale zapewne już to sprawdzałeś to i pewnie znasz jakąś "żywicę"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, Crimson King napisał:

Witam.Będę śledził zmagania z materią.Kalki to skąd dotarły?Ten wewnętrzny pylon z prawego skrzydła  trochę nie trzyma symetrii,ale to może wina  zdjęcia.No i koniecznie te Python3 na posiedzeniach.Powodzenia

Kalki dotarły od Azteca prosto z Estados Unidos Mexicanos bodaj w 2004 czy coś... wew. pylon faktycznie krzywy więc należy poprawić

Edytowane przez crustian
błąd, literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, crustian napisał:

Dzięki za info, nie miałem bladego pojęcia obaczę podług kali jeszcze, jeśli się potwierdzi będę musiał poszukać innego, ale zapewne już to sprawdzałeś to i pewnie znasz jakąś "żywicę"

Sęk w tym, że nie znalazłem żywicy. Poratowali mnie dobrzy ludzie od których wyłudziłem zbiornik z modelu Hellera.

20190214_194142.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...

postanowiłem zmienić rurkę pitota, ta od modelu była tragedią, natomiast ta od mastera rewelacyjna acz mogli ją zrobić w jednej części a nie dwóch mikroskopijnych

F-5E Tiger22.JPG

F-5E Tiger24.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i cały wieczór... spędzam na szlifowaniu szmateczkami Tamki gradacja od 400 do 3000.

F-5E Tiger25.JPG

F-5E Tiger26.JPG

F-5E Tiger27.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.02.2019 o 19:46, net_sailor napisał:

Sęk w tym, że nie znalazłem żywicy. Poratowali mnie dobrzy ludzie od których wyłudziłem zbiornik z modelu Hellera.

20190214_194142.jpg

no dobra szukam zbiornika ...coś ktoś? bo nawet kalka 53anos nie pasuje do tego co dał HB...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Moses napisał:

Przypomnij mi sie wieczorem na FB 

nie mam czasa, zarobiony jestem ? a poważniej....znalazłem takie rozwiązanie, że hej aż mi sie mordka sama uśmiecha...dejta no mie ino kilka dni pany a zoboczyta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

dotarła маленькая посылка od AK3Dmodels dla Tygryska...

DSC07467.JPG

DSC07475.JPG

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.