Skocz do zawartości

F-16 uzbrojenie pomoc


kozi84

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, nie wiem czy to odpowiedni dział jest, ale  mam problem w identyfikacji uzbrojenia z f16. Ramki pochodzą z zestawu Kangnam 1/32 F16A.  Wiem że w f16 są zbiorniki na paliwo 300,375 i 600 galonowe, ale te w ramkach to nie wiem co to jest??? Proszę o pomoc.

 

 

f-16a kangnam.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te zbiorniki kształtem nie przypominają żadnych jakie widziałem na F-16, więc generalnie są jakieś dziwne, może to jakaś pierwotna wersja, która później przestała być używana. Pozostałe uzbrojenie jakie widzę to AIM-9J/P, AIM7, Mk.82 i GBU-10 wczesnych serii - ten F-16 musiałby być z bardzo wczesnych lat użytkowania żeby te części spożytkować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obstawiam nawet, że tylko przy prototypie. W wersji A u Belgów, Holendrów czy Portugalczyków widziałem już raczej takie same zbiorniki jak na późniejszych F-16. 600gal to nie wiem kto w ogóle poza Izraelem używa, także też raczej niekoniecznie.

Sparrowy i AIM-9J to też raczej wczesne F-16 - generalnie widuje się AIM-9L/M i AIM-120, chociaż AIM-7 były stosowane sporo dłużej niż AIM-9J w wielu siłach powietrznych. Mk.82 są stosowane do dzisiaj, ale raczej ustępują bombom kierowanych, GBU-10 w tej wersji to też dość wczesny wariant.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mk 82 są OK, jeśli chodzi o współczesne lotnictwo. Co prawda w boju teraz tylko kierowanych się używa ale w szkoleniu wciąż są powszechnie stosowane. A jeszcze jakby je pomalować na szkolny niebieski kolorek to byłoby całkiem dobrze. Tylko te bomby mają jakieś nieproporcjonalnie długie brzechwy stateczników - trzeba by było je trochę poprawić według zdjęć i rysunków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się tam nie  za bardzo znam ale jak dla mnie wyglądają na takie same , tak na zdrowy rozsądek  takie wyposażenie powinno być typowe i uniwersalne  ( zamówienia i logistyka), przecież nikt nie robi np. bomb czy rakiet czy amunicji  stosowanych tylko w jednym typie sprzętu (samolotu, śmigłowca czy innego czołgu) jako ciekawostkę podam że np. AH64 i UH60 mają takiego samego typu silniki i ok 60% części wymiennych. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Adams M1A1 napisał:

Ja się tam nie  za bardzo znam ale jak dla mnie wyglądają na takie same

No właśnie wychodzi, że się nie znasz, ale się upierasz przy swoim, kiedy ci co się znają mówią, że jest inaczej i mają rację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.02.2019 o 23:29, Solo napisał:

Tak na logikę to te zbiorniki powinna różnić aerodynamika - F-16 lata trochę szybciej od helikoptera.

I przede wzystkim przeciążenia. Śmigłowiec nie robi manewrów z +7G

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.