Skocz do zawartości

A5M2b "Claude", 1/48, Wingsy Kits


zzz

Rekomendowane odpowiedzi

Był Turek, będzie Japończyk. 

Za nim nie pojawi się Ki-51 Sonia, to jest to ostatni wypust ukraińskiej firmy Wingsy Kits, przepiękny model A5M2b "Claude". 

Oprócz tego, co znajduje się w pudle, wykorzystam do budowy powierzchni sterowe Aires, kalki zastąpią maski i wet transfery własnej produkcji. 

Pudło:

oU7qS2S.jpg

Inbox:

https://imgur.com/a/e57OLGn

I pierwowzór, Claude ze stanu 12 Kokutai, Chiny, 1938 w malowaniu Kumogata:

DpohEG4.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mbrnnr napisał:

Był Turek, będzie Japończyk. 

kalki zastąpią maski i wet transfery własnej produkcji. 

zamiana kwadratów na kółka, może to i dobra droga, ale drugi akapit mnie zainteresował. Maski czy wet transfery własnej produkcji.

Tak czy inaczej będę śledził postępy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XM AK480 Dark Aluminium na całość, reduktor to szary MRP-39, cylindry wash van Gogh 702 Lamp Black i przewody świec XF-52 Enamel. Na reduktorze jest wash z XF-53 Enamel i wcześniej wspomnianego van Gogha. Śruby XF-53 i Winsor&Newton Winton Mixing White.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, mig napisał:

Silnik i kokpit wyglądają bardzo ładnie.

Dodam małe zastrzeżenie. Kolor tablicy w kokpicie , stawiam na czarny. W silniku inne ułożenie i kolorystyka przewodow (srebrne wężyki,lekko przybrudzone) ,oraz kolor dekla przed cylindrami był jasny szary lub srebrny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tablica, według Japończyków była jasna niebieska, ale materiałów jest mało. 

Dekiel jest jasnoszary. Wężyków było trzy razy więcej, ale nie mam zamiar tego robić w tej skali. Ich kolor jest inny jak pierścienia, czy srebrny nie wiem, nie mogłem znaleźć dobrych zdjęć tej wersji w oryginale i w kolorze. Z silnikami muzealnymi różnie bywa. 

 

walk-around-detailbilder-mitsubishi-a5m2-claude-walkaround-35-bild-0006.jpg

A5M2 Cockpit 001.jpg

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, mbrnnr napisał:

Tablica, według Japończyków była jasna niebieska, ale materiałów jest mało. 

Dekiel jest jasnoszary. Wężyków było trzy razy więcej, ale nie mam zamiar tego robić w tej skali. Ich kolor jest inny jak pierścienia, czy srebrny nie wiem, nie mogłem znaleźć dobrych zdjęć tej wersji w oryginale i w kolorze. Z silnikami muzealnymi różnie bywa. 

Kolorowanka kokpitu dobrze znana , przedstawia srebrną tablicę (była kiedyś dyskusja o tym). Trochę to dziwne bo zwykle były one w kolorze kokpitu lub czarne. Z deklem sam wiesz najlepiej bo zdjęcia potrafią nieźle przekłamać ( jak przypomina kolor C35 gunze to ok.). Zresztą wingsy całkiem nieźle podaje kolorystykę w modelu , i wystarczy się tego trzymać to będzie ok. POWODZENIA . 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No już tak zostanie. Yahu zrobiło kolor niebieski, rysunek niebieski - srebrne są zasobniki za nim, ale być może to artysta machnął by odróżnić, Wingsy podaje kolor wnętrza (taki jest na poniższych zdjęciach) i ich instrukcja jest też dość kontrowersyjna, bo akurat kamuflaż jest skopany kompletnie. Czarnego nie widziałem nigdzie. Silnik FS36270 jako szara baza pod światłocień, od góry już teraz rozjaśniony olejnymi.

walk-around-detailbilder-mitsubishi-a5m2

walk-around-detailbilder-mitsubishi-a5m2

 

Edytowane przez mbrnnr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Marek K napisał:

Dodam małe zastrzeżenie. Kolor tablicy w kokpicie , stawiam na czarny. W silniku inne ułożenie i kolorystyka przewodow (srebrne wężyki,lekko przybrudzone) ,oraz kolor dekla przed cylindrami był jasny szary lub srebrny.

Dodam tylko, że nie znam się na japońskich samolotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.