Skocz do zawartości

Niemiec po hiszpańsku w chińskim wydaniu S-Model 1/72


temir 2

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

"Niemiec po hiszpańsku w chińskim wydaniu" - czyli kolejna edycja zabawy pt."Zróbmy sobie czołg" .

Wiem - brzmi to jak tytuł niskobudżetowej produkcji dla koneserów filmów VHS przeznaczonych dla nieco starszej części widowni?, ale w tym akurat wypadku chodzi o model niemieckiego czołgu Pz.Kpfw.I Ausf.A w wykonaniu chińskiego producenta "S-Model" a przeze mnie w oznakowaniu wojsk gen. Franco.

Zawartość pudełka (zawiera dwa modele):

WRj6JBZ.jpg

pGNTr6E.jpg

...zbliżenie detali:

kf0BQ7m.jpg

FRzaFFO.jpg

Szczególnie wrażenie robią wykonane jako osobne części i doskonale odwzorowane pokrywy otworów obserwacyjnych co umożliwia zrobienie ich w pozycji otwartej oraz niewielka blaszka z osłonami wydechu z filigranową perforacją. Kalki pominę litościwie milczeniem.

Ponieważ model przedstawia pojazd wczesnych serii produkcyjnych a docelowo chciałem zbudować pojazd z nieco późniejszego okresu więc konieczne było wprowadzenie pewnych niewielkich aczkolwiek koniecznych modyfikacji a także dorobienie kilku brakujących drobiazgów. Największym i w zasadzie jedynym ale za to bardzo istotnym mankamentem zestawu są gąsienice. Zestawowe pozbawione są całkowicie rzeźby - to niemal gładkie paski...Konieczna była podmianka na żywiczne z modelu tego pojazdu z czeskiego "Attak'u" , reszta uzupełnień to były jedynie duperele.

...a po sklejeniu wygląda to tak :

rzoaLTL.jpg

dvj0XFW.jpg

LcDcih1.jpg

tx6X2ov.jpg

Pracę ułatwia fakt że wypraski pozbawione są jam skurczowych i nadlewek a poszczególne części są nadzwyczaj dobrze ze sobą spasowane. Jeśli ktoś nie ma zamiaru bawić się w dorabianie detali i zdecyduje się na model "prosto z pudła" to sklejenie całości nawet początkującemu modelarzowi zajmie ok.1h.

...surfejser  Gunze 1200:

b1hOp8j.jpg

OEeYeZT.jpg

...kamuflaż + sidolux +kalki +nieśmiały łosz:

C8zkQ4U.jpg

yICJyDM.jpg

...syf po całości:

UvUe6p7.jpg

O8uijca.jpg

...oraz porównanie dla zobrazowania wielkości modelu :

X2OLWGz.jpg

...i wreszcie finał:

VAAntlo.jpg

lrkTPvb.jpg

KVsV4QX.jpg

nc9DQYi.jpg

z7XCMDp.jpg

1SwbNx6.jpg

0GssEoY.jpg

Model w całości malowany akrylami AK47 i Vallejo. Syf -co popadnie: MIG, AK47 itp..Kalkomanie podebrałem z modelu "Italeri" Pz.Kpfw.I Ausf.B. .Piękny Alvaro czyli załogant to nieznacznie przerobiona figurka rodzimej firmy SCIBOR.

Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo cieszy oko! Jak mówi mój mistrz cud, miód i orzeszki z boczkiem.... czy jakoś tak :-)

Edytowane przez Andrzej_LK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No trochę cię tu nie było. Po pierwsze to producent faktycznie się spisał (no poza gąsienicami o których pisałeś). Wykonanie i dodatki jakie włożyłeś eleganckie. Malowanie tego szkraba to też niezłe wyzwanie. Generalnie mi się podoba. 

Zasugerowałbym na przyszłość jedną rzecz. Spróbuj dobrać jaśniejsze odcienie kolorów, bo teraz to moim zdaniem są trochę ciemne i przytłaczają detal. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fanie wyszło - dobra robota! :)

Na minus - osłony układu wydechowego oraz zestawowe pokrywy otworów obserwacyjnych - mogłeś je nieco pocienić. Wykonałeś ładne zgrabne włazy od zera, a tuż obok zamontowałeś takie "kloce" 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.