Skocz do zawartości

megapol

Rekomendowane odpowiedzi

W związku z nadejściem wiosny poczułem ochotę po obcowania z naturą, a że robię zawsze od końca, to zacząłem od podstawki a figurant pocztą dopiero pomyka :mrgreen:

 

Z kawałka dębu wystrugałem i wstępnie pomalowałem takie coś, i oczywiście, jak zwykle u mnie na podstawie książki :)

Tym razem to Arkady Saulski a praca nosi tytuł: 

 

"Serce Lodu"

 

8uGRv8O.jpg

qmcTLuj.jpg

5SfjotA.jpg

kGrk5q9.jpg

a5p9iCD.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Figurant dotarł, więc trzeba było się nim zająć :mrgreen:

Nigdy rycerstwem się nie interesowałem, więc nie wiem czy dobrze, czy źle ale się staram jak mogę, więc może z tego coś będzie wink4

A że mnie tak naszło zmontowałem sobie trailer do tej książki :D

Zapraszam do oglądania wink3

60SKloE.jpg

W5GLMhX.jpg

43I5l7j.jpg

UJF4EKW.jpg

unO3LVM.jpg

ag0W4IR.jpg

Edytowane przez megapol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, LordDisneyland napisał:

Jak wygląda kwestia tarczy? Tj na czym ona się na tych plecach trzyma?

 

 

PS-... i poczytałbyś Lovecrafta, macki jakieś pomalował ?

Tarcza mocowana ( przyklejona na plecach. Na fotce pow. widać pasek pod szyją idący pod pachę, tym pasem Templariusz ją mocuje do ciala. 

 

Hmmm. Lovecraft to dobry temat, ale problem, że gościu już nie żyje, i trudno zadać mu zasadnicze pytanie.

Co autor ma na myśli pisząc to albo  tamto. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:) Co do pytan do autora- zawsze można spróbować spirytyzmu albo tabliczki ouija :)

 

Nie do końca o to chodziło mi w moim pytaniu o tarczę;) Czy tarcza w modelu wymaga jakiegoś pinowania, dokleja się ją na płaskiej powierzchni, czy też są elementy mocujące? Chodzi mi o rozwiązanie techniczne w tym akurat modelu.

 

Edytowane przez LordDisneyland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, LordDisneyland napisał:

:) Co do pytan do autora- zawsze można spróbować spirytyzmu albo tabliczki ouija :)

 

Nie do końca o to chodziło mi w moim pytaniu o tarczę;) Czy tarcza w modelu wymaga jakiegoś pinowania, dokleja się ją na płaskiej powierzchni, czy też są elementy mocujące? Chodzi mi o rozwiązanie techniczne w tym akurat modelu.

 

Taaaa, zawsze można, ale faktycznie nigdy nie mówię nigdy, ale nie myśl, że przeczytałem tylko parę książek, same uniwersum GW od samego powstania mogła by mnie posłać z torbami.

 

Ale wracając do twojego pytania to pokażę na fotkach :D

3qt1JJ4.jpg

F8dcnAB.jpg

wpOY6vt.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkim hipokrytom którzy zarzucają mi piractwo tu,

czy na innych moich warsztatach chciałbym poinformować,

że moje figurki są legalnie kupione i pochodzą z za wschodniej granicy,

a nie z dalekiego wschodu.

Jak już wcześniej się gdzieś wypowiadałem

75% pochodzi z tych dwóch sklepów.

http://www.ruscale.ru/

http://armor35.ru/index.php

Jeżeli ktoś ma wątpliwości, co do pochodzenia przedstawianej 

przeze mnie figurki proszę o informację na pw.

i nie życzę sobie aby ktoś zarzucał mi piractwo

lub jego propagowanie na moich warsztatach !!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

A ja poproszę o nie zaśmiecanie Koledze wątku, figurka pochodzi z legalnego źródła, jest strona itp itd, jeśli ktoś uważa że nie i ma  aspirację do walki to robić to prywatnie. Powodzenia.
 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, caughtinthemiddle napisał:

Jakie wątpliwości, tu nie ma żadnych wątpliwości, o czym świadczy pierwotna wersja zdjęcia opublikowanego wyżej:
https://imgur.com/4F3PVgC
A jakby mu się przypadkiem zniknęło z imgura, załączam.
Mniej spostrzegawczym polecam odwiedzić link z wizytówki celem wyrobienia sobie opinii...

 

Zostałem grzecznie poproszony o wyretuszowanie wizytówki, gdybyś czytał z zrozumieniem to na pw. bym ci to wyjaśnił.

Ale ty nie zrozumiałeś, więc proszę admina o usunięcie tej fotki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Greif napisał:

A ja poproszę o nie zaśmiecanie Koledze wątku, figurka pochodzi z legalnego źródła, jest strona itp itd, jeśli ktoś uważa że nie i ma  aspirację do walki to robić to prywatnie. Powodzenia.
 

Dokładnie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako, że warsztat został  przywrócony na łamach naszego forum, za co należą się podziękowania Moderatorom.

 

Wielkie Dzięki Panowie I Browar Dla Was

 

Ja osobiście nie odłożyłem pomysłu więc prace nadal trwały i trwają i dokumentacja trochę się rozrosła,i nadszedł czas przedstawić co zostało zrobione.

Nie będę tego dzielił na posty więc wrzucam jak zwykle nadmiar zdjęć:

 

 

IN9rjSO.jpg

2JzVyHs.jpg

tHlhI8E.jpg

GDYeIoK.jpg

Kclk9mX.jpg

ChK9xTC.jpg

73deGID.jpg

dh4bGGr.jpg

4Rhqhpb.jpg

9QIhuvu.jpg

9UitW3d.jpg

cvh00ci.jpg

187cOGE.jpg

ChKdYD7.jpg

b8B5mA0.jpg

tC2Qyi4.jpg

BPMYNGd.jpg

jQdYu9W.jpg

eRJP3MP.jpg

APVRbyo.jpg

AZyv0su.jpg

BY60Qpy.jpg

uGGnAgH.jpg

ykTuKvm.jpg

ZvWllwL.jpg

q25EqX1.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzecia sprawa - czemu każdy sopel pod innym kątem i żaden prostopadle do podłoża? gdzie grawitacja?? :)

jak pokazałeś zarys podstawki to myślałem, że figurę wstawisz w środek, tam skąd woda wypływa.. jakaś grota, pieczara, hodowla pieczarek w jaskini.. a tu taki myk, że figur na górę ląduje.. kompozycyjnie mnie rozczarowałeś

ale za to malowanie figurek co raz lepiej ci idzie

Edytowane przez FAZZY_bez_humoru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, gajowy z wąsami napisał:

Miecz masz krzywy i w dodatku miecz lewituje w powietrzu (a figurant się o niego opiera) - podsyp mu coś na podstawce dla unieruchomienia miecza.
A druga sprawa - to czy kolczuga nie jest zbyt jasna?

 

13 godzin temu, FAZZY_bez_humoru napisał:

trzecia sprawa - czemu każdy sopel pod innym kątem i żaden prostopadle do podłoża? gdzie grawitacja?? :)

jak pokazałeś zarys podstawki to myślałem, że figurę wstawisz w środek, tam skąd woda wypływa.. jakaś grota, pieczara, hodowla pieczarek w jaskini.. a tu taki myk, że figur na górę ląduje.. kompozycyjnie mnie rozczarowałeś

ale za to malowanie figurek co raz lepiej ci idzie

 

AD.1 to jest właśnie jedna z kilku różnic które odróżniają tą figurkę od figurki firmy pegasomodels, ( krótszy miecz ), ja osobiście sam jeszcze nie wiem, czy w ogóle nie zmienię głowni na inną, lub zastąpię ją wielkim toporem.

AD.2 kolczuga jest dużo ciemniejsza, niż widać to na fotkach

AD.3 fakt, niektóre sople do poprawki i już poprawiono

AD.4 Książka wymaga, żeby było tak a nie inaczej, miał być, lodowiec, zima, skały, woda, i rycerz w kapturze na głowie i to z brodą, kolczuga a nie zbroja, więc padło na tego bo pasuje w 80%, gdybym znalazł odpowiedniego w skali 54mm najlepiej biegnącego to byłby osadzony poniżej nawisu i wodospad spadałby z samej góry, a tak gabaryty figuranta nie zostawiły mi wyboru.

 

Ogólnie to nie koniec, sama tunika wymaga dopracowania, poza tym to nie jest wg. książki ani Templariuszem ani Krzyżowcem jest księdzem a po co i gdzie tego dowiecie się z książki której premiera była w miesiącu marcu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, megapol napisał:

AD.1 ...ja osobiście sam jeszcze nie wiem, czy w ogóle nie zmienię głowni na inną,

Zrób to, a figurka tylko zyska w odbiorze ("wystruganie" głowni z kawałka polistyrenu to nie wielki problem - robiłeś bardziej skomplikowane rzeczy)

1 godzinę temu, megapol napisał:

poza tym to nie jest wg. książki ani Templariuszem ani Krzyżowcem jest księdzem a po co i gdzie tego dowiecie się z książki której premiera była w miesiącu marcu.

to mnie zupełnie nie interesuje - oglądam figurkę i tylko ją oceniam.
Podobnie i inne Twoje tematy - zupełnie nie moja bajka, patrzę jedynie na figurki i widzę to co i Fazzi napisał

15 godzin temu, FAZZY_bez_humoru napisał:

malowanie figurek co raz lepiej ci idzie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje 3 grosze..

....  długość miecza :)  podstaw kamień, na którym opiera miecz. Logicznym to jest, jakby opierał na płycie kamienia, to mógłby się pośliznąć :) więc jaki problem.

Kolor kolczugi, a skąd wiadomo, ze musi być ciemna a nie jasna ? Mi tam się podoba.

Kompozycja, jak z książki, gratuluję kolejnej doskonałej sceny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, chorąży napisał:

Moje 3 grosze..

....  długość miecza :) podstaw kamień, na którym opiera miecz. Logicznym to jest, jakby opierał na płycie kamienia, to mógłby się pośliznąć :) więc jaki problem.

Kolor kolczugi, a skąd wiadomo, ze musi być ciemna a nie jasna ? Mi tam się podoba.

Kompozycja, jak z książki, gratuluję kolejnej doskonałej sceny :)

Dzięki :piwo:

 

 

gajowy z wąsami 

Niech ci będzie, bo dla mnie ważniejsza książka, a grafika czy to co robię to tylko dodatek do niej. Nie biorę i brać w zawodach nie mam zamiaru, ale oczywiście kaszany też nie mam zamiaru odwalać i wszystkie sugestie i uwagi mile widziane. O czym świadczy to, że wasze uwagi biorę do serca i poprawiam to co jest nie tak :D

 

Jako, że mój rycerz miał za krótki miecz a na dodatek krzywy.wink3

Zostałem jego płatnerzem i coś mu tam wykułem, jak na pierwszy raz myślę, że źle nie wyszło.:mrgreen:

nMaq3te.jpg
VbgN0vY.jpg
d0lwRuC.jpg
wMYNCPd.jpg
CA1W5xl.jpg
2yeTmEK.jpg
46mijLo.jpg
2vNR5Aa.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.