Skocz do zawartości

Statki cywilne


laskonogi

Rekomendowane odpowiedzi

Słuchajcie temat mam następujący poszukuje cywilnych statków w skali 1/700 a dokładniej niemieckich transportowców / tankowców z IIww... nie w styli Luzitania :) tylko sensu stricte - robie dioramę Operacji Chariot -  rajd na st. Nazaire i tam w doku podczas ataku takie coś stało 

dock.jpg

- ktoś coś może pomóc ma wiedzę ? a może jakies chociaż plany - dużo tego nie potrzebuje tak kawałek rufy :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko i w tej skali to mi przychodzi do głowy tylko seria "tenderów" od Aoshimy - jest spory wybór i dobry detal, wiem że nie ten kraj, ale zawsze można coś pozmieniać po swojemu żeby pasowało do tematu :mrgreen:

A Campbeltowna będziesz strugał sam czy bierzesz tego zestawowego z FlyHawka ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FlyHawk :) - wszystko przez to iż załączyli blaszkę z komandosami :)  na razie wygląda to tak - jak osiągnę jakis sensowny poziom zrobię relacje 

IMG_20190323_021712_8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, M.A.V. napisał:

seria "tenderów" od Aoshimy -

to jest bardzo dobry pomysł tylko one wszystkie są do linii wodnej ;( a nie wiem czy umiem ładnie dorobić resztę ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękna por. Rosel w czasie się przeniosła i teraz będzie francuską z ruchu oporu w st. Nazaire..  To ona rozpusci wieść że na Campbeltownie są przepastne zapasy fajek i szkockiej, czym zwabi szFabuf na wielkie BUM... :wojo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:haha:

A rufę statka zrob sobie od podstaw, dużo tego nie trzeba. Jakieś stare Modelarze przejżyj, tam zawsze były jakieś planiki w małej skali, jakieś "francuzy" czy sołdkopodobne były na pewno. Do zrobienia kawałka czegoś co będzie wyglądało przyzwoicie wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda to nie moje klimaty, ale jak tak trochę z ciekawości poszukałem to w/g tej stronki:

https://www.smartage.pl/operacja-chariot-rajd-na-saint-nazaire/2/

w momencie ataku w doku Normandie stały remontowane tankowce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Szydercza Gała napisał:

Porucznik Rosel

ze względu na druzgoczące spotkanie jej Pegasusa z jej najmłodszym potomkiem chwilowo nie tylko dok jest potrzebny do naprawy, ale wierzymy że odremontujemy :)

Godzinę temu, Super_Hans napisał:

To ona rozpuści wieść że na Campbeltownie są przepastne zapasy fajek i szkockiej, czym zwabi szFabuf na wielkie BUM... :wojo:

ale wówczas daj boże będzie daleko od doku :)

Godzinę temu, Szydercza Gała napisał:

A rufę statka zrob sobie od podstaw

tia no własnie bardzo chce tego uniknąć przy tum Flyhwakowym modelu - każdy który zrobię będzie wyglądał ... siermiężnie zapewne :) ale raczej wiele mi nie pozostało jeszcze szukam jakiegoś szrota co by łatwiej było wyprowadzić linie rufy 

55 minut temu, Slawek_26869 napisał:

 

w momencie ataku w doku Normandie stały remontowane tankowce.

dokładnie tak  ... nigdzie nie da sie takich modeli znaleźć, a ciąć mega nowy za 200 pln to trochę bryndza :)

Zastanawiam sie nad Titaniciem w 1:1200 kosztuje 30pln a z pomocą szpachli i kawałków plastiku powinno od biedy ujść :) ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.