Skocz do zawartości

Junkers Ju 87 B-2 Stuka, Italeri, 1:48


Stalooki

Rekomendowane odpowiedzi

Skoro pracujesz w DTP, to powinieneś wiedzieć, że czegoś takiego raczej w Pantonach nie da się praktycznie wydrukować...

Nie ma obecnie potrzeby posiadania przeliczników, skalibrowanych monitorów czy próbników. Można być nawet daltonistą. Wystarczy kupować farby od producentów, którzy produkują farby autentyczne. 

 

IMG_20190410_103525.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, mbrnnr napisał:

Wystarczy kupować farby od producentów, którzy produkują farby autentyczne. 

Ooo! Tak z ciekawości dopytam a skąd MRP ma beczkę oryginalnej farby RLM 02 rocznik produkcji np '44?

Równie dobrze inni rozlewacze barwideł też robią "autentyczne" kolory. Tylko  że jak się psiknie wszystkie obok siebie to ładna tęcza wychodzi:szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, mbrnnr napisał:

Skoro pracujesz w DTP, to powinieneś wiedzieć, że czegoś takiego raczej w Pantonach nie da się praktycznie wydrukować...

Nie ma obecnie potrzeby posiadania przeliczników, skalibrowanych monitorów czy próbników. Można być nawet daltonistą. Wystarczy kupować farby od producentów, którzy produkują farby autentyczne. 

 

IMG_20190410_103525.jpg

Ależ ja to wiem! Napisałem tylko ogólnie, że jeżeli już mamy się wzorować na „jakimś wydruku” to najbardziej zbliżony będzie taki drukowany Pantonem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@abtb MRP nie ma żadną beczkę RLM02, tak jak nie ma beczkę RLM AK, Vallejo czy Gunze. Od tego są ludzie, którzy poświęcają życie archeologii farb i te informacje są dostępne. To, że farby się od siebie różnią delikatnie jest absolutnie w porządku. Chyba nie uważasz, że 10 tysięcy Messerschmittów miało na sobie identyczny odcień RLM02... 

Jednak między zielonym IJN i RLM02 bylejakiego producenta jest znaczna różnica i jest znacznie większa niż pomiędzy RLM02 wszystkich producentów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, mbrnnr napisał:

Chyba nie uważasz, że 10 tysięcy Messerschmittów miało na sobie identyczny odcień RLM02..

Fizycznie nie możliwe, chyba że ktoś zrobił taaak dużą beczkę jednego zarobu że starczyło na pomalowanie 10 tysięcy :haha:

Nawet jeden producent (oryginalny, nazwijmy go) nie jest w stanie zagwarantować jednakowego w 100 %,  odcienia poszczególnych partii produkcyjnych a co dopiero producenci farb modelarskich. A poza tym każdy ma inny, indywidualny "odbiór" barw. Tak więc masz rację że jak coś było malowane np RLM 02 to kupujesz i malujesz RLM02, choćby na fotce był to kolor różowy.

 

11 minut temu, mbrnnr napisał:

między zielonym IJN

Tez podejrzewałem taki "rodowód" tego koloru ale ciii... Czekajmy na rozwój wypadków :kawa:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za porady. Wszystko racja. Sęk w tym że ja dopiero zacząłem zabawę w modelarstwo redukcyjne. Każdy mój model mniejszy lub większy ma jakąś określoną błędów. Modele są coraz lepsze, uczę się. Ja nie mam też rozbudowanego warsztatu modelarskiego. Około 30 farb Vallejo Model Color, Hataka Red Line. Dopiero teraz zacząłem malować farbami Tamiya, a w nich nie było tego RLM 02 tak więc dobrałem najbliższy temu co widziałem na zdjęciach z czasopisma. Mój aerograf to najtańszy chiński. Tak więc proszę o wyrozumiałość, po prostu moje błędy wynikają z niewiedzy i słabego warsztatu. Dlatego dobre są te fora dyskusyjne, tak żeby wynaleźć błędy i słuchać też innych. Może gdy ktoś będzie chciał zrobić Stukasa natknie się na mój warsztat i będzie mądrzejszy. W tym momencie ja mógłbym jeszcze poprawić malowanie kokpitu oprócz frontowej deski z przyrządami. Pomyślę jeszcze nad tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moją obronę weźmy np. farbę firmy Mr. Hobby. Może nie są one dokładnie takie same i trudno tu brać porównanie z nakrętki, ale czy nie ma ona trochę zielonkawego koloru? Bo ta farba Mr. Paint jest prawie szara. Muszę pooglądać jakieś galerie niemieckich samolotów jeszcze żeby porównać jak to powinno być pomalowane.

RLM 02.JPG

Kokpit.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przemalowałem wszystko na XF-22 (RLM Grey) i bardzo dobrze. Widać różnicę, lepszy jest ten kolor. Dzięki za porady. Tak to teraz wygląda. I zobaczcie jaka jest różnica kolorów przy fotografowaniu w innym tle. To drugie wygląda bardziej tak jak w rzeczywistości.

DSC_0002.JPG

DSC_0003.JPG

Edytowane przez Stalooki
Dopisanie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wash zapodany. Jest to wash Blue for Panzer Grey firmy Ammo by Mig. Miałem taki gdy malowałem jeszcze Panzera III. Myślę że taki jaśniejszy wash pasuje do tego kokpitu. Efekt jest takiego zabrudzenia, przykurzenia. Wash ten był najpierw dany na elementy a później dałem na niego pędzelkiem trochę rozcieńczalnika X-20 przez co wash tak jakby sam rozpłynął się w szczeliny. Zebrałem tylko z grubsza większą ilość washa. Próbowałem wcześniej krok po kroku zmywać pędzelkiem gęstszy wash ale byłem niezadowolony z efektu. Lepiej jest chyba jak rzadki wash sam się rozpłynie bez większej ingerencji z mojej strony. Pewnie wiecie o co mi chodzi. Teraz będę brał się za malowanie detali, siedzeń, pasów. Mam też pytanie. Jaki kolor pasów polecacie? XF-57 Buff będzie dobry?

DSC_0001.JPG

DSC_0002.JPG

Edytowane przez Stalooki
Błąd w tekscie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można ten wykres , tabelkę zrobić w naszym ojczystym pięknym języku zrobić . Gdy czytam "pure" to wydaje mi się że znów jestem bez pracy i pieniędzy .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.