Skocz do zawartości

Kenworth Aerodyne & Van Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Ważne, że Ty wiesz, że one tam są i ile w nie włożyłeś pracy.

 

Pozdrawiam

 

Masz rację

 

Postanowiłem najpierw pomalować podwozia ciągnika i naczepy a dopiero później zamontować układy pneumatyczne. Wózek praktycznie jest gotowy, wymaga drobnych poprawek i nałożenia kół. Będzie jeszcze kilka przewodów ale to dopiero po zamocowaniu go do podłogi naczepy.

 

ecad6e36494a195b.jpg

81282e4f8f1db2b7.jpg

 

W ciągniku jak narazie zamontowałem kilka zaworów:

 

1de7cb0d208d16ea.jpg

7346b94179db4ddb.jpg

afcc84e50a353dda.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm.No kiepski model to to raczej nie będzie ;) Jedyne co zauważyłem to, albo mi się zdaje, albo masz obdrapną skrzynię biegów:

 

Zgadza się, skrzynię odrapałem przy jej monażu Trzeba będzie to poprawić jak i kilka innych miejsc. Przyczyną zdarcia farby było to, że po dorobieniu pasków na podłużnicach ramy silnik nie chciał w nią wejść (był ciut za szeroki), w końcu udało mi sie go zamontować ale musiałem użyć trochę siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator
Przyczyną zdarcia farby było to, że po dorobieniu pasków na podłużnicach ramy silnik nie chciał w nią wejść (był ciut za szeroki), w końcu udało mi sie go zamontować ale musiałem użyć trochę siły.

Jak się to mówi, nic na siłę wszystko młotkiem

Podoba mi się to podwozie, dobra robota

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nnadkola z kołami są już na swoim miejscu, także tylna część instalacji jest już gotowa. Do wykonania przewodów od sprężarki do zbiorników powietrza a następnie do wszystkich zaworów użyłem wężyków 1mm. Natomiast i czarnej żyłki 0,4mm wykonałem przewody od zaworów do poduszek i siłowników.

 

36be663f1efc5429.jpg

2b19f1e52e731152.jpg

a2adc5645e4cf707.jpg

 

Piasty we wszystkich kołach pomalowałem pod kolor ramy:

 

7a21f6ab40c538f9.jpg

a93ab9131612e111.jpg

8b1f7cb953d23350.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko jak zwykle pięknie, przewody robią największe wrażenie Widzę, że wreszcie wykorzystałeś jeden ze swoich kompletów zaworów, no i dobrze, bo model wizualnie zyskuje na tym sporo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie jak zawsze Andrzeju tak, jak wspomniał już Marcin jest wszystko na swoim miejscu i czysto wykonane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawe czy istnieją zawory do Mana??

 

Komplet z KFS'u zawiera 24 szt. zaworów, wiekszość z nich jest taka sama we wyszystkich truckach wiec napewno będą pasować także do Mana.

 

Kabina Kenia nabrała koloru, jutro położę kalkomnanię i malnę clearem.

 

a06d2be81cbf600a.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, chyba się skuszę, a powiedz mi ile kosztowała by mnie cała ta operacja?? wysyłka cena zaworków??

Za swój komplet zapłaciłem 48 zł. ale to było z pół roku temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem że w 50zł z przesyłka powinienem się zmieścić, jeżeli tak to teraz mam pytanie jak zamówić części z KFS'u??

 

50 zł powinno wystarczyć szczególnie, że funty straciły na wartości. Zamówienie wyślesz na formulkarzu wydrukowanym ze strony KFS'u, musisz go wypełnić i wysłac faxem lub mailem. Płacisz kartą kredytową, której nr także wpisujesz na tym formularzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiajszy dzień poświeciłem naczepie, zacząłem od szpachlowania śladów po wypychaczach:

 

3f0b4a74bf0b3e72.jpg

 

Szpachla schła sobie a ja w międzyczasie prysnąłem podłągę:

 

73d628caeba67df0.jpg

 

Na koniec przyszła pora na bude,.

 

2f0cbfb2c99b4813.jpg

d40b19c2495ae9ba.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torni czyżbyś robi otwartą naczepę??

 

Tak, tornado pisał o tym wcześniej. Polecam zapoznać się z tematem i unikać zbędnych pytań na które już odpowiedziano .

 

A co do naczepki musz powiedzieć że zapowiada się ciekawie, podłoga jest rzeczywiście nieźle wykonana i warto ją pokazać poprzez otwierane drzwi. A może wrzuciłbyś na koniec do środka jakiś ładuneczek?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje prace, z reszta jak zawsze, stoja na bardzo wysokim poziomie. a patrzac na niektore zdjecia ramy Kenia to mam wrazenie ze patrze na realny truck, a nie na model.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nadal trwają przy naczepie, tym razem było naklejanie kalkomani. Na przedniej ścianie pasek wyglada jakby był sztukowany ale to tylko złudzenie ponieważ w tych miejscach są tak jakby pionowe kątowniki.

 

471675bcdcd5320f.jpg

8b599b04a1644b33.jpg

9070a4e1269e5a35.jpg

a665e0f9889242d2.jpg

0034db844eca39a8.jpg

3412f6ec4a5459c4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twoje modele to mistrzostwo samo w sobie
Zgodzę sie z kolega masz super modele!!!! A ten jeszcze lepszy niż super!!!
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy będziesz malował na inny kolor cały osprzęt drzwi? ( klamry itd)

Nie będę malował, wszystko będzie białe (tak miałem w założeniach). Po za tym i tak jest za późno bo są już naklejone kalkomanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.