Skocz do zawartości

Kenworth Aerodyne & Van Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

na kalki kładziesz clear jeszcze?

 

Mam zamiar całą naczepę polakierować, tzn budę.

 

Ps.

Narazie wszystko poskładane jest "na sucho".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W nocy posiedziałem jeszcze przy zestawie, na naczepie nakleiłem numery ewidencyjne. Puściłem wodze fantazji i okleiłem kenia paskami, szerokością idealnie pasują do tych z naczepy a pochodzą one z jakiegoś zestawu do samolotu (miałem kilka takich identycznych to wykorzystałem je). Jednak doszedłem do wniosku, że trochę przesadziłem z zygzakami na sleeperze, chciałem zrobić przejście z wysokości pasków naczepy na dolny poziom w keniu . Postanowiłem je odkleić, najpierw moczyłem je płynem SOL, a że nie dało to pożądanego efektu to zostawiłem kabinę na noc w letniej wodzie ale jak widać kalkomanie ani drgnęły Nie będę skrobać ich bo mogę uszkodzić farbę więc musi już tak zostać.

 

810988a5dbd47fec.jpg

a35f764f30d0b06f.jpg

7bd9849de24ca454.jpg

34b42d06ff4ce31f.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak dla mnie Andrzeju to ten zygzak pasuje idealnie. Może głupio to zabrzmi, ale dzięki niemu coś się dzieje na kabinie, mam nadzieje że zrozumiesz o co mi chodzi. Pozdrowionka i gratulacje kolejnego bardzo udanego modelu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No te kalki Andrzeju dodały neczepie kapitalnego uroku Jakby rodem wzięta z amerykańskich szos

Natomiast szkoda, że tylne drzwi zostawiłeś całe białe, bez wyodrębnienia innym kolorem tych zasów, tak jaki wspomniał o tym miqs, no a le to tylko mój pogląd na ten temat. Aha, no i te kalki chyba nie powinny nachodzić na te pręty, tak mi się wydaje

 

Co do ciągnika natomiast no to powiem ci, że ten czerwony pasek wcale nie jest taki zły, zobczysz jak dojdą kominy, lusterka i inne dodatki(ogólnie chromy) to będzie to zupełnie inaczej wyglądało.

 

Ogólnie zapowiada się naprawdę piękny zestaw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetnie prezentują się kalki na kabinie Kena. W temacie o Mercedesie AMG wyczytałem, że chciałeś zrobić wash, proponuję spróbować, bo efekt będzie na pewno wyśmienity. Ja aktualnie robię na swojej Magnumce i wydaje mi się, że przy białym kolorze jest to rzecz bardzo ważna, ponieważ wszystkie szczeliny są białe, apowinny być ciemne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko świetnie jak zawsze, chociaż trochę szkoda mi tego tyłu naczepki :P, a co do lini podziału to gorąco polecam do tego celu farbkę tamiy'i x-19 Smoke, ponieważ świetnie nadaje siędo tego typu zadań ( widziałem jak ktoś robił linie tą farbkę na PWM'ie ), wystarczy lekko rozcieńczyći puścić po liniach, tak się składa, że akurat posiadam taką farbkę, i moge Ci powiedzieć, że ma ona kolor tak jak by takiego lakko czarnego dymu, farbka jest typu clear. Zawsze możesz spróbować, polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapowiada sie piekny zestaw.Kali na keniu sa super.A jaką farba malowales kenia?Robie wlasnie MANa na bialo i na probe kupilem Vallejo.Moze jakas Gunze?...Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado, to, że masz świetny warsztat, widać na każdym Twoim modelu. Zestaw zapowiada się świetnie, inny komentarz jest zbędny.

Mnie natomiast przeraża fakt, w jakim tempie składasz modele. Ty to chyba masz jakiś patent na wydłużenie doby. Fajnie by było, jakbyś go zaprezentował.

Taki mały żarcik, jednak ja jestem pełen podziwu, patrząc na efekty prac w tak dużym tempie.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki koledzy za miłe słowa

 

A jaką farba malowales kenia?Robie wlasnie MANa na bialo i na probe kupilem Vallejo.Moze jakas Gunze?...Pozdrawiam

 

Kena i naczepę pomalowałem białym akrylem z mieszalni lakierów samochodowych.

 

tornadoMnie natomiast przeraża fakt, w jakim tempie składasz modele. Ty to chyba masz jakiś patent na wydłużenie doby. Fajnie by było, jakbyś go zaprezentował.

 

Tempo budowy modeli bierze się przede wszystkim z tego, że mam bardzo wyrozumiałą żonę i duuuuużo wolnego czasu, który w wiekszości poświecam na modelarstwo.

 

Natomiast szkoda, że tylne drzwi zostawiłeś całe białe, bez wyodrębnienia innym kolorem tych zasów, tak jaki wspomniał o tym

 

Na początku miałem zamiar wyróżnić osprzęt tylnych drzwi ale doszedłem do wniosku, że skoro na tylnych to i na bocznych trzeba by pomalować okucia. Natomiast jakoś nie widziało mi sie aby na bocznej ścianie naczepy było kilka "srebnych" plamek po za tym bardzo często spotyka się okucia drzwi pomalowane pod kolor paki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace idę super ) Bardzo mi się podoba naczepa którą wykonałeś Jest czadowa ))) Kolor biały, to chyba często używany kolor do naczep zabudowanych w US ) Mi się robota podoba ) Kalkami się nie przejmuj, ja to samo w ELciu miałem Tak czasem bywa Życzę dalszych postępów w pracy ))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prace nad modelem tymczasowo staneły, niestety w czwartek choroba powaliła mnie z nóg przez co prawie cały czas spędzam w łóżku. Na szczęście a raczej na moje nieszczęście zdążyłem cały zestaw kilka razy pomalować clearem pactry. Nie jestem zadowolony z tego ponieważ kolor śnieżno biały zmienił się w lekko pożółkły, przez co model wygląda jakby miał już przynajmniej kilka lat teraz zastanawiam się czy całość nie wrzucić do dotu i wszystko pomalować od nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado !! Jak możesz używać tego ścierwa... współczuje, używaj celarów z mieszalni albo Gunze .

Decyzja należy do Ciebie.. Ale zależy jak to wygląda .

Wracaj do zdrowia, Wesołcyh Świąt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak możesz używać tego ścierwa... współczuje, używaj celarów z mieszalni albo Gunze .

 

Lakiery z mieszalni niszczą kalkomanie a więc odpadają, w tym czasie u mnie w sklepie po za pactrą akurat nic innego nie mieli na stanie.

 

Ps.

Dzięks za zyczenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm to moze uzyj lakieru w spreju np motipa. Ja go uzywam i mi nic z kalkami jeszcze nie zrobił.

Dziwne bo właśnie ten lakier kiedyś zmył mi farbę z kalkomani z cysterny "Genoa"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samego rana zabrałem sie za mycie zestawu w DOT-cie . Najpierw wszystko nasączyłem zmywaczem "Wamod" (przyspiesza reakcję) a nastepnie zmyłem farbę DOT-em. Jak narzie mam wymytą kabinę, maskę i drzwi od naczepy.

 

17b22ecb04f3864bm.jpgeca971c23925baf6m.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.