Skocz do zawartości

Kenworth Aerodyne & Van Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

8025a74d2ae41ce9med.jpg

 

Domyślam się, ze kalkomania jest odpadem z arkusza jakiegoś zestawu, ale tło wokół napisów jest jakieś takie poszarpane, było już takie przed lakierowaniem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tak kalki to odpady z orginalnych kalek i nie są one poszarpane tylko właśnie jakoś dziwnie wyszły jakieś jasne tło pod spodem się zrobiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem dzisiaj przesyłkę z nowymi kalkomaniami do zestawu kenia i strasznie wkurzyłem się bo doręczyciel poskładał list na czworo i wcisnął do skrzynki Listonosz chyba musiał być nowy bo ten co zawsze do mnie przychodzi dobrze wie, że kopert nie może załamywać Dobrze chociaż, że arkusz jest dosć wąski i został załamany tylko w jednym miejscu.

 

36d4c8fe199071f1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tam model ? Widzę że kończysz "duszka" a Keniu ?

 

Hehe, właśnie dzisiejszy dzień poświęciłem temu modelowi, obecnie siedzę i naklejam kalkomanie Naczepa jest już na ukończeniu, do oklejenia zostały tylko tylne drzwi. Ponadto zastanawiam się czy kenia okleić tak samo jak był, czy może jakoś inaczej pociągnąć paski

 

e7440de990117edf.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zrobić tak jak były wcześniej, wtedy wyglądało to naprawdę ciekawie. Pozdrawiam i czekam jaką podejmiesz decyzję w tej kwestii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja proponuję zrobić tak jak były wcześniej, wtedy wyglądało to naprawdę ciekawie. Pozdrawiam i czekam jaką podejmiesz decyzję w tej kwestii

 

Nie jestem pewien czy aby starczy mi kalkomani-pasków na zygzaki, może zrobię jeden większy Z oklejaniem kabiny narazie wstrzymałem się bo postanowiłem najpierw pomalować ramy drzwi i uszczelki w oknach. Także pomalowałem okucia w tylnych drzwiach naczepy, gdzieniegdzie zdeka wyjechałem pędzelkiem ale później to poprawię:

 

5c88c8b51099cb3b.jpg

 

A zrób proszę fotkęz boku , ciągnik plus naczepa .

 

Proszę bardzo:

 

6c9e7f3c3cf021ec.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado a jaką farbką malowałeś uszczelki w kabinie i okucia w drzwiach naczepy?

 

Farbka to srebny z domieszką brązu spray Dupli Color, po wyschnięciu nie ściera się a ewentualne zacieki można zmyć benzyną ekstrakcyjną. Ponadto farbka świetnie nadaje się podzelek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moja sugestia . A sam napis/logo też można dać na dzwi jak poprzednio.

 

Kenia rano już okleiłem, napis "P.I.E" dałem na drzwi a reszta podobna jest do Twojego projektu. Fotki dam później bo teraz ładują się akumulatorki i nie mam jak zrobić zdjęć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko tak jak mowi fliper , szkoda ze ten pasek nie jest na tej samej wysokości co na naczepie , ale dużo sie nie różni

 

Paseki na kabinie nakjleiłem na tej samej wysokości co na naczepie ale jest tak tylko wtedy gdy ciągnik z naczepą stoją osobno (rozłączone). Wysokość kalkomani odmierzałem gdy naczepa i pasek na niej były w poziomie, jednak po nałożeniu naczepy na siodlo jej przód jest nieco wyżej (podniósł się)) niż tył a co za tym idzie pasek również jest wyżej niż na ciągniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im prace nad zestawem są bardziej zaawansowane, tym bardziej przeszkadzają mi australijskie nadkola. Ten zestaw jest zbyt "amerykański" na taki zagraniczny akcent

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

6c9e7f3c3cf021ec.jpg

Bardzo ładnie się prezentuje. A czy to takie złudzenie, czy naczepa nie jest poziomo tylko lekko schodzi poniżej pod małym kątem? Tak jak by koła naczepy były ciut mniejsze. Może naczepa nie jest prosto za ciągnikiem tylko jest skręcona?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Im prace nad zestawem są bardziej zaawansowane, tym bardziej przeszkadzają mi australijskie nadkola. Ten zestaw jest zbyt "amerykański" na taki zagraniczny akcent

 

Fakt faktem, że nadkola pochodza z Australii ale ami też jeżdżą z nadkolami

 

1eba2b5b6de45e3d.jpg

 

Z drugiej strony przyznam się, że mam coraz wiekszą ochotę zdemontować te nadkola bo chlapacze, które kupiłem do tego zestawu nijak pasują do nadkoli.

 

A czy to takie złudzenie, czy naczepa nie jest poziomo tylko lekko schodzi poniżej pod małym kątem? Tak jak by koła naczepy były ciut mniejsze. Może naczepa nie jest prosto za ciągnikiem tylko jest skręcona?

 

Naczepa jest pochylona do tyłu, kilka postów wstecz pisałem o tym. Koła są tej samej wielkości co w ciągniku, skala też ta sama, wygląda na to, że w naczepie jest niższe zawieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.