Skocz do zawartości

Kenworth Aerodyne & Van Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

  • 3 months later...

Niedługo wracam do tematu Postanowiłem że trzeci raz nie będę zestawu oklejał tymi samymi kalkomaniami, a że od dłuższego czsu zastanawiałem się jak go pomalować więc wymyśliłem sobie co by zrobić ten zestaw w barwach north American (kalkomanie są już w drodze).

 

ca90059e4e66224b.jpg

992b3e4049449a3c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Po bardzo długiej przerwie postanowiłem ponownie wziąć zestaw na warsztat

Zmyłem poprzednią farbę z kalkami i od nowa pomalowałem Kenia i zabudowę w naczepie, tym razem wszystko maluję farbami z mieszalni lakierów. Ciągnik jest już psiknięty clearem i czeka na kalki, a w pace zostało pomalować dach i listwy na bocznych ścianach. Narazie tak to wygląda:

 

530435ec38b44a82.jpg

42148539b67687d1.jpg

206bdbbbb7f0e52a.jpg

 

W razie czego mam dwa komplety kalkomani

 

280362eb539b043c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Psiknąłem na aluminium dach i boczne listwy w naczepie, a także nakleiłem kalkomanie - lakierunek i polerkę zrobię po świętach.

Kurna dopiero teraz na zdjęciach zauważyłem, że na drzwiach kabiny kalki nakleiłem odwrotnie {czerwone kółeczka powinne być z przodu) - lewa powinna być na prawych drzwiach, a prawa na lewych Zobaczę czy da się odkleić kalki bo potraktowałem je płynami, może uda mi się ten błąd naprawić

 

b26f0ecde04860b5.jpg

c645c477765d7212.jpg

59f0763e1f81d806.jpg

85e81ac78120790f.jpg

f77a6b3a2d014831.jpg

 

Wraz z opłatkiem wigilijnym,

Z okazji świąt Bożego Narodzenia,

Ślę serdeczne te życzenia:

Zdrowia, szczęścia, powodzenia

A w Nowym Roku marzeń spełnienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naczepa prezentuje się elegancko . Czekam na dalsze postępy prac nad ciągnikiem. Kalkomaniami się nie przejmuj, bo znając Ciebie to nawet nie będzie śladu po tym, że je ruszałeś .

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobre kalki musisz mieć że płyn z nimi współpracuje i to całkiem nieźle, a pomyłka... Heh każdemu się może zdarzyć, daj znać czy sie udała reanimacja. Ps Również życzę Wesołych Świąt a przede wszystkim zdrowych .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark666 możesz spróbować sił w 1:87

A co do naczepki to fajnie się prezentuje

Tylko minimalnie na białych częściach widać żółty film kalki .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Film jest widoczny bo na kalkomanie jeszcze nie kładłem clearu, zrobię to dopiero po świetach.

 

Mark666 a nie rozglądałeś się za autobousami w 1:32 ? Aoshima i Fujimi zajmują sie produkcją takowych, więc może i Solarisa mają w swojej ofercie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado podziwiam cierpliwość i zapał po tych kilku ,,wpadkach", choć to chyba złe słowo. Prześledziłem cały temat z budowy i jestem pod ogromnym wrażeniem, normalnie scenka opada . Zestaw jest piękny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mark666 możesz spróbować sił w 1:87

A co do naczepki to fajnie się prezentuje

Tylko minimalnie na białych częściach widać żółty film kalki .

 

Pozdrawiam.

 

Za MAŁE !!!!

 

Film jest widoczny bo na kalkomanie jeszcze nie kładłem clearu, zrobię to dopiero po świetach.

 

Mark666 a nie rozglądałeś się za autobousami w 1:32 ? Aoshima i Fujimi zajmują sie produkcją takowych, więc może i Solarisa mają w swojej ofercie

 

Ale ja chcę w 1/24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moczyłem kabinę w wodzie, moczyłem kalki ponownie płynem Micro Set, ale niestety nie chcą się odkleić. Zdrapywać nie będę ich bo znalazłem taką jedną fotkę Zerknijcie na drzwi - czyż by ktoś popełnił babola ? a może nie ma znaczenia w, którą stronę ma być strzałka

 

e56d23cd02310c2c.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado wrócę do tych kalek bo na forum trochę mnie nie było.Zdaję mi się że są drukowane na zamówienie(?)Zakupiłem jakiś czas temu białe kalki,sprzedający rzetelnie poinformował mnie że wydruk musi byc na drukarce z opcją EXTRA THIN(chyba dobrze pamiętam).Czy Twoje kalki są tego samego typu?A jeżeli tak to gdzie drukowałeś?Jeżeli było to opisane to sory za pytanie ale proszę o link.

Co do modelu....AMERYKANY RZĄDZĄ

pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdaję mi się że są drukowane na zamówienie(?)Zakupiłem jakiś czas temu białe kalki,sprzedający rzetelnie poinformował mnie że wydruk musi byc na drukarce z opcją EXTRA THIN(chyba dobrze pamiętam).Czy Twoje kalki są tego samego typu?A jeżeli tak to gdzie drukowałeś?Jeżeli było to opisane to sory za pytanie ale proszę o link.

Kalek nie drukowałem, kupiłem gotowe w USA. Niestety sklep ten już nie istnieje, a szkoda bo mieli wiele pięknych zestawów do trucków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem jeszcze jedną fotkę ze strzałkami na drzwiach do tyłu, wyglada na to, że nie ma znaczenia w którą strone są skierowane

 

3b2657d66f9d6ab6.jpg

 

Wracajac do modelu. Zabrałem się za podwozie naczepy, zamontowałem koło zapasowe, koziołki i dorobiłem instalację:

 

dfcd8f9dfa952a54.jpg

98b764badcb8ed89.jpg

1fdd9c69c848b1bc.jpg

 

Clear na budzie wysechł na pieprz, jednak widać żółtawy film ale tylko z baaardzo bliska. No a teraz zastanawiam się czy zrobić polerkę budzie, obawiam się czy aby nie zetrę kalkomanie na wystajacych nitach i przetłoczenia blach

 

d6de02a5f53fb28f.jpg

3dbc76f1f4990467.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.