Skocz do zawartości

Kenworth Aerodyne & Van Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

Tornado tego nie wiedziałem , Motipów nie używaj bo po polerce z czasem pękają. Radzę używać czegoś profesjonalnego ... chodź kosztuje ale jest świetny... Mowa o lakierze Gunze.

[ http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=B-513&lang=pl ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Tornado tego nie wiedziałem , Motipów nie używaj bo po polerce z czasem pękają. Radzę używać czegoś profesjonalnego ... chodź kosztuje ale jest świetny... Mowa o lakierze Gunze.

[ http://www.gunze.pl/go/_info/?user_id=B-513&lang=pl ]

 

Hmm, ale zobacz co piszą o tym lakierze:

 

UWAGA!:

Nie stosować do powierzchni malowanych farbami serii H ! (Aqueous Hobby Color)

Nie stosować bezpośrednio na kalki modelarskie ponieważ może je uszkodzić!

 

No i nie wiem jak zachowa sie ten lakier z farbami samochodowymi z mieszalni lakierów bo takimi maluję modele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś chore.... niby taki fajny lakier i to stworzony do modelarstwa, a nie można go kłaść na kalki... Dziwne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak ale jak psikniesz mgiełką to nic się nie stanie , chyba że masz jakieś dziadowskie kalki to możliwe że zareagują, ja go używam jak na razie do testów i jest okej. Zawsze możesz użyć clear w słoiczku na kalkę a później całość pokryć preparatem w sprayu:). Ps używam go na farbach samochodowych i nic się nie dzieję [Deber].

Trzeba sobie jakoś radzić .. Niestety jak pisze Pretorian różnie bywa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba że masz jakieś dziadowskie kalki to możliwe że zareagują

 

Kalkomanie to nic innego jak samoróbka - wydrukowane laserówką na papierze do kalkomani.

 

Muszę odszczekać to co napisałem wcześniej o "Pactrze" albowiem przypomniało mi się, że w jednym ze słoiczków clearu miałem mieszankę gloss z mattem (więcej matu niż glossu) i to on prawdopodobnie przyczynił się do pożółknięcia powłoki lakierniczej. Dach naczepy malowałem samym błyszczącym i jest nadal śnieżno-biały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest jakieś chore.... niby taki fajny lakier i to stworzony do modelarstwa, a nie można go kłaść na kalki... Dziwne

Ten tekst to jest pewne zabezpieczenie przed osobami które zaleleją kalkoamnie na modelu od razu grubą warstwą lakieru, wtedy każdy lakier zezre kalki. Gunze ma taki niebieski spraj Top Coat, jego można bez problemu kłaśc na kalki. Jak widać kasta mojego modelu w 80% jest pokryta kalkomaniami, nałożone jest kilka warstw Gunze i jest OK. pierwsze 2 warstwy to były mgiełki, potem 1 dzień schnięcia i dopiero potem grube warstwy

naforum.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten tekst to jest pewne zabezpieczenie przed osobami które zaleleją kalkoamnie na modelu od razu grubą warstwą lakieru, wtedy każdy lakier zezre kalki. Gunze ma taki niebieski spraj Top Coat, jego można bez problemu kłaśc na kalki. Jak widać kasta mojego modelu w 80% jest pokryta kalkomaniami, nałożone jest kilka warstw Gunze i jest OK. pierwsze 2 warstwy to były mgiełki, potem 1 dzień schnięcia i dopiero potem grube warstwy

 

Dzięki Seweryn no i wszystko już wiadomo

 

Kabina jest już pomalowana bazą i sobie schnie a naczepa moczy się w DOT-3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado ostatnio wyczytałem ze Dot-4 jest używany , co o tym sądzisz??

 

Dot-4 jest bardziej agresywny od DOT-3 i może spowodować uszkodzenie plastiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie odszczekam bo nie lubię Pactry malowałem nią jakiś czas i lipa straszna ... :P A jak napisał Seweryn... To prawda i podpisuję się własnym nazwiskiem . Toprnado a jakiego programu używasz do projektowania kalek? Ponieważ wkrótce też będę miał ten papier i chcę zacząć produkcje własnych kalek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikomu nic nie każę odszczekiwać, to ja odszczekałem

Kalkomani nie projektowałem, kupiłem już gotowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja z małym zapytanie, kupiłem lakier bezbarwny i chciałem na baze nakleić kalki i prysnąć lakierem (Dupli Color) czy taki lakier uszkodzi kalki ?? A tak ogólnie zestaw w tym malowaniu cudo, nie znam sie na amerykańcach ale taki jak ten mi odpowiada powodzenia w dalszych pracach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja z małym zapytanie, kupiłem lakier bezbarwny i chciałem na baze nakleić kalki i prysnąć lakierem (Dupli Color) czy taki lakier uszkodzi kalki ??

 

Nigdy nie malowałem lakierem Dupli więc trudno mi cokolwiek powiedzieć na ten temat. Jedyny lakier jaki znam a, który można kłaść bezpośrednio na kalkomanie nawet w dużej ilości i nie uszkodzi jej to jest Pactra. Z innymi markami trzeba postępować bardzo delikatnie, tzn. trzeba pryskać delikatną mgiełką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabina w Keniu ponownie została pomalowana na biało:

 

9ff24a00c74d4be6.jpg

 

Naczepa wymoczyła się w DOT-3, niestety trochę ją połamałem Wielkiej tragedii nie ma, posklejam, podszlifuję i będzie ok

 

fb76ba96e4a8191b.jpg

 

Miałem ochotę obecnie zmienić barwy zestawu i wykorzystać kalkomanie Bekins'a ale chyba kupię nowy komplet P.I.E. i zrobię ten sam zestaw co wcześniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado ładny ten biały - czysty.

Wygląda na jakiś lakier samochodowy, czy tak?

Ja też za jakiś czas będę chciał jedną kabinę pomalować na biało i będę miał problem z wyborem odpowiedniego spray'u.

Chłodnia, która została przeze mnie pomalowana na biało, lakierem Dupli Color, wyglądała ładnie dość krótko - szybko biały lekko zżółkł. Na szczęście równomiernie, więc nie psuje efektu, tylko zamiast białego koloru, mam teraz kremowy.

Pozdrowienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kena pomalowałem białym akrylem z mieszalni lakierów samochodowych. Jarek S. dawałeś klear na chłodnię bo może własnie jego brak spowodował żółknięcie farby

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tornado Proszę cię zrób berkinsa, ten malowanie jest moim zdaniem ładniejsze od P.I.E

 

e27184afa74ca04d.jpg

 

Pomyślę nad tym, w zasadzie zamówiłem już kalkomanie P.I.E. a Bekins'a planowałem zrobić z zestawu italeri Peterbilt 377 z naczepą cargo (chłodnia bez agregatu). Jutro pomaluję naczepę na biało, powycinam kalkomanie i zrobię przymiarkę.

Tymczasem mała aktualka w temacie. Maskę silnika pomalowałem bazą a pakę naczepy posklejałem, wyszpachlowałem i prysnąłem podkładem.

 

4dca552de8ee5c07.jpg

cbafa764d3a2398a.jpg

02baac088e0577d2.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry że tak wklejam tego posta ale obiecałem, użyłem lakieru Dupli color kalki położyłem na bazę potem lakier dwa razy(po 15 min druga) i na drugi dzień gruba warstwa i kalek nie zjadło ale jak by powietrze było pod spodem

8025a74d2ae41ce9med.jpg

46c3b0dc7da1aab7med.jpg

Wydaje mi się że pierwsze kalki były ładniejsze ale jak już pisałem nie znam sie na amerykańcach pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.