Skocz do zawartości

Kenworth Aerodyne & Van Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

A co do strzałek na drzwiach - farciarz!

Fakt fuksło mi się

 

Zabrałem się za maskę, jeszcze muszę wykombinować kierunki bo te z zestawu to wieka kicha i będzie gotowa. Na zdjeciu tego praktycznie nie widać ale kratkę przeleciałem czarnym matem. Natomiast w kabinie zostało mi pomalowac klamki i uszczelki w oknach i zabiorę się za jej uzbrajanie.

 

d576feed7a98c05f.jpg

f706c273479fecf9.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabinę już polakierowałem i niestety już tak zostanie. Film pod loga nie był przeźroczysty, na żywo wygląda jak by ciemny biały ale ciemniejszy od koloru kenia i dlatego odróżnia się. Sprawdziłem drugi arkusz kalkomani i tam też widać białe otoczki wokół log (przy dużych napisach nie ma białej otoczki)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdjęć z podniesioną maską nie zrobiłem bo jak na razie nic się tam nie zmieniło, jak zamontuję na stałe kastę wtedy zacznę coś tam robić.

Tym czasem zabrałem się za wnętrze, pierwotnie wyglądało tak:

 

f9a136cec563e192.jpg

 

a teraz tak:

 

bf6fbb65c30eb8ef.jpg

a5e56066f969daa3.jpg

e70507fb8a6e6eba.jpg

ec2120c09eda77de.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za komenty

No proszę kiedy malujesz wnętrze ?

Pozdrawiam

Już zacząłem ponadto dźwignia zmiany biegów otrzymała przewód pneumatyczny, a na leżankę położyłem koc:

 

d3ec5fd720f66287.jpg

d9fa857ff49ceb6a.jpg

bc3b629798a5f93b.jpg

802c8d9602210495.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie, bo nigdy nie wiedziałem do czego to jest, to gdzie przychodzi ten przewód pneumatyczny. Połówki?

Połówki lub mała-duża skrzynia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Truckerek93 dobrze kumasz a co do dużej/małej skrzyni i półbiegów, to bardzo często wystepują takie rozwiazania i z niczym to nie koliduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kocyk wygląda jak obrus :P , nie podoba mi sie. Za to szafeczki oraz kolory pasują , może pokusisz się o jakiś mały dodatek w postaci kubka, laptopa, torby itp ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, pomyślę może coś jeszcze dodam. Właściwie to tak się zastanawiam po co robiłem wnętrze sleepera - chyba dla własnej satysfakcji W efekcie końcowym i tak nie bedzie go widać gdyż górne okna przyciemnię folią, a od przodu fotele kierowcy i pasażera wszystko zasłonią. Kocyk dałem jaki dałem bo akurat taki materiał miałem pod ręką, a i nie gryzie się z kolorystyką wnętrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wnętrza dorzuciłem dwie paczki fajek co by kierowca miał co palić, a na leżance zostawiłem rozłożoną mapę. Nie robiłem nic więcej z kabiną bo po zamontowaniu kasty i tak prawie nic nie będzie widać.

 

a5b010d397f850bc.jpg

 

Miały być przyciemnione szyby ale jakoś nie dałem sobie z nimi rady. Po naklejeniu przyciemnionej folii na szybę wyglądało to tak jak by po między nimi były ziarnka piasku. Kilka razy powtarzałem tą czynność ale za każdym razem było tak samo. Wyciąłem z przeźroczystego plastiku nowe szyby i znowuż okleiłem je folią i znowuż to samo. Ponad to po odklejeniu folii od szybek nie mogłem ich doczyścić - na szybach zostawały trwałe plamy. W końcu dorobiłem trzeci zestaw szyb i zabrałem się za montaż nadwozia. Podziałałem jeszcze trochę przy silniku i w obecnej chwili Kenio wygląda tak:

 

90d15d24576fef50.jpg

5c70ab6c550e8938.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Andrzeju, jeśli dalej zależy Ci na przyciemnieniu szyb sleepera, polecam farbę Tamiya o nazwie "smoke". Jest to farba specjalnie przeznaczona do przyciemniania szyb,a stopień ich przyciemnienia zależy od ilości nałożonych warstw.

 

Ja używałem akurat tej "odmiany farby", do leksanu, ale na pewno jest jej odpowiednik dla plastiku:

http://www.rcwroblik.pl/Farba+PS-31+Przyciemniajaca+SMOKE,57613861,01,i2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.