Skocz do zawartości

Kenworth Aerodyne & Van Trailer


tornado

Rekomendowane odpowiedzi

I czy przewody na silniku nie wyszły za grube?

Niektóre przewody mogą /są ciut za grube ale nie do przesady. Zrobiłem to celowo dla zróżnicowania grubości przewodów i węży, a oto wymiary jakie i gdzie dałem:

węże wodne chłodnica-silnik - 2 mm

węże wodne silnik-nagrzewnica - 1 mm

linki obrotomierza, licznika - 0,56 mm

wiązki elektryczne - 0,8 mm

 

Andrzeju, jeśli dalej zależy Ci na przyciemnieniu szyb sleepera, polecam farbę Tamiya o nazwie "smoke". Jest to farba specjalnie przeznaczona do przyciemniania szyb,a stopień ich przyciemnienia zależy od ilości nałożonych warstw.

 

Ja używałem akurat tej "odmiany farby", do leksanu, ale na pewno jest jej odpowiednik dla plastiku:

http://www.rcwroblik.pl/Farba+PS-31+Przyciemniajaca+SMOKE,57613861,01,i2.html

Dzięki za radę Kabinę kenia zamontowałem już na stałe do ramy ale na przyszłość przyda sie jak ulał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 232
  • Created
  • Ostatniej odpowiedzi

Top Posters In This Topic

Witam, a czy nakładał Pan folię na mokrą szybkę? Pozdrawiam

No właśnie nie, dopiero później pomyślałem o tym ale było już za późno

 

Nadkola jak mniemam KFS?

Możliwe, że KFS rozprowadza te nadkola w każdym bądź razie moje są australijskiej firmy AUSLOWE MODEL ACCESSORIER i tam je kupiłem

 

Popracowałem jeszcze trochę w komorze silnikowej, zostało wykonać poprawki malarskie i to będzie na tyle:

 

a38f4bca25c32ec4.jpg

6e9da01eb0dad655.jpg

 

Na kabinie przybyło trochę chromów i metalowe fanfary:

 

0173b376f6033b1a.jpg

cd6646a08b744324.jpg

66ed61cb5427bafa.jpg

fbda9e494fca6161.jpg

 

W naczepie zamontowałem tylne drzwi:

 

de20703c53dd1734.jpg

 

i przymiareczka całosci:

 

3b3b8373add69010.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj pięknie to wszystko zaczyna się prezentować .

Szkoda tylko że te szybki w dachu nie są czarne ,ale wszystko wybaczam, po tym co teraz zobaczyłem

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne co, to moim zdaniem tył naczepy jest trochę łysy. Może np rygle drzwi mogłyby być srebrne, jakieś chlapacze z tyłu?

 

Pewnie znając Tornado ,to nie zostawi On tak tego - przynajmniej mam taką nadzieje

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzieki koledzy za Wasze opinie

 

Te szpary w drzwiach naczepy takie zostaną?? Trochę razi nie tyle same szpary co to że przy lewym skrzydle szpara jest na dole a w prawym na górze.

Zdjęcia wyolbrzymiają, w realu wygląda to o wiele lepiej

 

Mam pytanie, albo i dwa: skąd wziąłeś Andrzeju papieroski , i te ciśnieniowe przewody do chłodnicy???

Papierosy zeskanowałem i zeskalowałem z oryginalnej paczki do 1:25.

Przewody kupiłem w Hiro, są tam tez bardzo cienkie przewody do podłączenia diod - pasowały by do Twojego modelu

 

Jedyne co, to moim zdaniem tył naczepy jest trochę łysy. Może np rygle drzwi mogłyby być srebrne, jakieś chlapacze z tyłu?

Chlapacze będą, na razie poszukuję czarnego winylu, no chyba, że zamontuję takie same jak dam do Kenia - białe z logo Kenworth,a

 

dd2e346a60e60a11.jpg

 

Rygle muszą zostać tak jak są, oryginały też tak mają:

 

b15afc499766a431.jpg

a3f2d85e3fea042d.jpg

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może chociaż takie obrysówki? Zawsze jakieś urozmaicenie.

Zrób przymiarkę tych chlapaczy jak możesz, aczkolwiek moim zdaniem chyba jednak lepsze będą czarne ; )

Obrysówki zrobię a chlapaczom jutro zrobię przymiarkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa jeszcze jeden pomysł mi przyszedł do głowy.

Może by zrobić chociaż linię podziału na tych drzwiach? Szczególnie na łączeniu.

Drzwi to dwie oddzielne połówki, tylko na zdjeciach pokazywałem je jako jedną całość. Po za tym miały być otwierane ale zamontowałem je na stałe.

 

A nie masz przypadkiem zapisanego pliku z tym scanem , to bym sobie wydrukował i wrzucił jedną paczkę do kabiny wozidła Butelkę już mam

Niestety nie mam, papierosy wydrukowałem sobie ze dwa lata temu a w tym czasie padł mi dysk i straciłem wszystkie dane, które nie miałem skopiowane na inne nośniki.

 

Zrobiłem przymiarkę chlapaczy:

 

412402018bd30c11.jpg

a9cfb2767540eaa2.jpg

 

Kenio trochę zmienił wygląd, ale o tym później, a i wiecej fotek zrobię w świetle dziennym:

 

e899491744773119.jpg

b1c9f7fe94545df0.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tornado co to jest ''HIRO''???

Wpisuję w google ale coś o deskorolkach mi wyskakuję prosiłbym o link

pozdr.

He he, a wystarczyło kliknąć myszką słowo HIRO i od razu przeniosło by Cię do sklepu

 

Pisałem w nocy o zmianie w ciągniku, mianowicie wywaliłem australijskie nadkola i dałem bardziej amerykańskie - plastikowe pomalowane super chromem od Gunziaka. Chlapacze były zamontowane tylko do przymiarki, a teraz są już na stałe. Umyłem też ramę bo jak było widać na poprzedniej fotce po długiej przerwie było jeszcze sporo kurzu.

 

e2551040a34ac607.jpg

840a73a191d8a5a9.jpg

 

Natomiast dzisiaj w Keniu przybyło trochę lampek i tablica rejestracyjna (blaszka + kalkomania):

 

624630285b532dee.jpg

4f18b3a6e6d660b8.jpg

82eb5d64f5d4ce01.jpg

f88e523e07117f0d.jpg

 

W naczepie również zamontowałem tablicę i jak mniemam tymczasowo chlapacze, a może zostaną na stałe

 

c8a7b96df42eeda5.jpg

dfc589ecf9e24060.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.