Skocz do zawartości

F-84G ZTS Plastyk 1:72


AstarSeran

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem,

Prezentuję Wam niedawno sklejonego Thunderjeta z Plastyka. Malowany pędzlem farbami olejnymi Revella oraz w niektórych miejscach akrylowymi Humbrola. Model miał być szybkim przerywnikiem dla zabicia czasu, nie przykładałem się do niego prawie w ogóle, ku mojemu zaskoczeniu wyszedł nie najgorzej. Jakość, cóż - jaki jest plastyk każdy wie, tutaj również szału nie było. Z rzeczy, które popsułem - kalki na stateczniku naklejone na odwrót, zorientowałem się już niestety po fakcie, ponadto na ożebrowaniu kabiny farba podciekła mi w kilku miejscach pod taśmę, robiłem co się dało żeby to poprawić, ale w kilku miejscach drobne nierówności mogą być widoczne.

Resztę zostawiam Waszej ocenie

P.S. Z góry przepraszam za słabe zdjęcie, niestety nie opanowałem do tej pory tej sztuki jak również nie zmajstrowałem sobie specjalnej skrzynki do robienia zdjęć.

DSC_0081.JPG

Edytowane przez AstarSeran
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, spiton napisał:

Wyszedł fajnie, ale autor zestawu, powinien się zaczerwienić ze wstydu...

Czemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, spiton napisał:

Zestaw jest bardzo słaby 

Dokładnie,. Wiatrochron to jakaś porażka :szok:

Jednak podziwiam Kolegę za samozaparcie w budowie tego klamota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, abtb napisał:

Dokładnie,. Wiatrochron to jakaś porażka :szok:

A to tak, to się zgodzę. Wiatrochron w jakimś dziwnym kształcie kompletnie nie pasującym do tego jak on wygląda w rzeczywistości i nie przylega nawet do kadłuba (nie jest to aż tak widoczne, dlatego odpuściłem sobie szpachlowanie tych ubytków). Najwięcej problemów sprawiło mi chyba zamontowanie kokpitu w kadłubie bo był sporo za szeroki i połówki nie chciały się zejść, dlatego konieczne było dość mocne zeszlifowanie bocznych krawędzi. Miejsca na montaż tych elementów są ponadto bardzo słabo i nieintuicyjnie zaznaczone, przez co dłuższą chwilę zajęło mi kombinowanie jak to w ogóle włożyć. Model słaby, aczkolwiek sklejałem już gorsze (choćby legendarny już MiG-19 z Plastyka). Macie jeszcze drugie zdjęcie.

DSC_0082.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wachmistrz napisał:

...Od ciemnej strony ?

Liczbą fotek w tej galerii nie rozpieszczasz... 

Wiem, próbowałem wstawić kilka na raz ale te zdjęcia mają dość duży rozmiar i limit 5 MB nie pozwala wrzucić dwóch w jednym poście. ? Mogę popróbować ze zmianą rozdzielczości czy kompresji bo teraz zauważyłem, że jakość tych zdjęć jest i tak znacznie gorsza po zapostowaniu na forum, ale nie mam tego wiele więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucaj na zewnętrznego hosta, np Flickr.com

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie używałem washa, robiłem tylko preshading na powierzchniach sterowych przy pomocy ołówka. W sumie mogę spróbować jak będę miał chwilę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku malowania pędzlem preshadingi się nie sprawdzą, idź w kierunku postshadingu pastelami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.