Skocz do zawartości

F4U-1A Corsair Tamiya 1:32


KRL

Rekomendowane odpowiedzi

Mimo że model F4U-1A Corsair to samolot nie z mojej bajki wolę cośik z napędem odrzutowym to jednak muszę przyznać jedno.

Nie pamiętam bym w swojej krótkiej acz intensywnej modelarskiej karierze składał lepszy model, ilość elementów jest bardzo duża ale wszystko pasuje jakby na kliknięcie. Przykładasz element a on pasuje - szok!

Ilość szpachli jaką użyłem określiłbym na symboliczną, model wykonałem prosto z pudła + tablica od yahu.

Model dotarł do mnie od osoby zamawiającej w pełnym fabrycznym zestawie + dodatkowe kalkomanie które jednak nie zostały użyte i komplet farb MRP oraz podkład od Mr.Hobby.

Fajnie miałem okazję użyć produktów stosowanych na co dzień przez większość modelarzy a to dla mnie nowe doświadczenie.

W kwestii malowania i wykończenia padło jedno MA BYĆ ZWIETRZAŁY cokolwiek to oznacza.

Jak już wspominałem na początku praca z tym modelem to czysta przyjemność więc na pewno taki model pojawi się na moim składziku bo i sam samolot mimo że posiada śmigło prezentuję się fajnie z tymi wygiętymi skrzydłami.

 

8Frpqgf.jpg?1tDRAgGO.jpg?1t1LLOzB.jpg?1cWsHXTN.jpg?1XOQ3wc3.jpg?1F4u2GbY.jpg?12aUBWvu.jpg?1eW3Zv9m.jpg?2W2cCw8y.jpg?1uot9INc.jpg?1vBy0euW.jpg?1NDJ0qAN.jpg?17MzrTHd.jpg?1

 

kxEqGHx.jpg?1KTqttHf.jpg?1Bfx5WU2.jpg?1

Edytowane przez KRL
  • Like 12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To chyba najlepiej pomalowany Corsair, jakiego w życiu widziałem. Gratulacje. Osiągnąłeś mistrzowski poziom w malowaniu śladów eksploatacji. czy arcymistrzowski !!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na forum można przeklinać ?

WOW !

***** piękny !

9 minut temu, spiton napisał:

Osiągnąłeś mistrzowski poziom w malowaniu śladów eksploatacji. czy arcymistrzowski !! 

Zgadzam, coś nie samowitego,

 

4 godziny temu, KRL napisał:

Model dotarł do mnie od osoby zamawiającej

Chyba zamówię taki u Ciebie...

 

Gratulację !

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

8 minut temu, bazylms napisał:

Się nie znam, ale jak zwykle mi się podoba. Czy robienie moedlei to twój sposób zarabiania na chleb czy zajęcie uboczne? Pytam bo tempo masz zabójcze. 

 

Absolutnie nie żyję ze sklejania modeli na szczęście mam pracę która pozwala mi zarobić na chleb sklejanie modeli traktuje jako sposób na pozostawienie wszystkiego z boku podobnie jak przed laty wyścigi.

Należę do osób które muszą coś robić inaczej zwariuję a tempo faktycznie idzie mi to sklejanie dość sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, zbigi10000 napisał:

Świetny model ,jak zwykle.

Jestem ciekaw , jak ci się pracowało z  farbami modelarskimi.

Z farbami MRP miałem już do czynienia. Dostałem kilka buteleczek do testów, ogólnie farby MRP nie należą do problematycznych w użyciu.

Choć zdecydowanie produkty tego rodzaju to nie moja bajka preferują produkty wodorozcieńczalne.

O podkładzie mogę napisać tyle używałem i używam do dziś sporadycznie przy drobnych elementach podkładu Tamiya Light Gray zdecydowanie lepiej mi się nim pracuje niż tym Mr.Hobby 1500,

Edytowane przez KRL
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fotki warsztatowe są wykonane bez lamp studyjnych w zwykłych warunkach.

Kilka fotek z prac malarskich:

CDhueFh.jpg?1R98nNVO.jpg?1GCUsFLH.jpg?1d9nIwV5.jpg?1fhx5hPt.jpg?1nkvjWDV.jpg?13QY8HMC.jpg?1ggfsPgW.jpg?1twbGkPs.jpg?1scxqTSz.jpg?1

Edytowane przez KRL
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwietrzały konkretnie, mimo, że nie przepadam za taką eksploatacją touważam, że jest genialnie zrobiona. I plus za pokazanie warsztatu, przez co mogę się trochę nauczyć.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim serdecznie, cieszę się że odbiór modelu jest pozytywny.?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.