Skocz do zawartości

Nakajima J1N-1S Fujimi 1:72


Xmen

Rekomendowane odpowiedzi

Kolekcji japońskiej ciąg dalszy.Model premierę miał w latach 90 i taki prezentuje poziom detali . Kabina pusta w środku , jest tylko podłoga  "fotele" i tablica przyrządów.Ściany gołe.Eduard robił blaszkę ale obecnie nie o kupienia niestety bo wnęki podwozia to jedna dziura.Od siebie dodałem tylko pasy i trochę podziałałem we wnętrzu ale nie ma się czym chwalić.:szczerbol:Model zrobiony z bardzo delikatnymi śladami zużycia bo na większości zdjęć tak te samoloty wyglądają.Nie biorę pod uwagą zdjęć ze złomowisk po zakończeniu wojny.Linie zapuszczone washem AK do zielonego kamuflażu.Można szczelać.:pif:

kg3Yp5Wl.jpgIy4TqRBl.jpgOZUmrQGl.jpgOiSGiHpl.jpgVgOaMoDl.jpg1wZHulLl.jpgsLJ9M1Nl.jpgXPAzeUal.jpg

Dwa zdjęcia w naturalnym świetle.

APRUmjhl.jpg6dVAWbkl.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładny. Kiedyś budowałem i faktycznie modelowi brakuje detalu. Miły dla oka i ładna ozdoba kolekcji. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No takiego dziwaka to ja jeszcze nie widziałem. Japończycy jedna mieli dziwny gust.

Sam model całkiem zgrabny, zmalowany ok. Szkoda że nie pokusiłeś się o jakieś okopcenia za wydechami i choć minimalne przetarcia na czarnym. Proponuję walnąć czteropaka i wprawną ręką maźnąć to i owo bo potencjał w modelu i człowieku dostrzegam.

Czekam na kolejne japońce. I może by jakieś portfolio  Kolega zrobił, bo trochę tych japońców już się nazbierało i dobrze by było zobaczyć je wszystkie w jednym miejscu.

:piwo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Nowe zdjęcia zrobione w namiocie bezcieniowym.Wydaje mi się że jeszcze za miało światła ale proszę o opinie.

RsVcXHml.jpg

n6ETDfkl.jpg7JUENOkl.jpg

Edytowane przez Xmen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało światła, kiepski balans bieli, zbyt mała głębia ostrości.

Można ratować się edycją zdjęcia, dwa kliknięcia (mam nadzieję, że nie masz mi za złe :)) w FastStone - można użyć innej podobnej aplikacji - i jest lepiej, choć daleko od ideału:

imageproxy.jpg.0a1d76c83028375553fb1579f7fbf85c.jpg

 

Sympatyczny model.

Ja (amator, rzecz jasna) robię na forum i bloga zdjęcia komórką z plusem (Moto Z3 + dołączany modułowy aparat), trzy źródła światła, w tym dwie lampki biurkowe, żarówki wszystkie 4500 K. Strzelam zdjęcia z odległości około metra, używając zbliżenia optycznego, dodaję nieco więcej czasu naświetlania, ustawiam balans bieli na świetlówkę, akurat wtedy jest najlepiej - nie automat, choć czasem się może zdarzyć że zapomnę przestawić. Potem gotowe zdjęcia poprawiam i kadruję, jeżeli trzeba. Też idealnie nie jest, ale na moje oczekiwania w miarę OK. Przypuszczam, że te same zasady mogą się sprawdzić w przypadku każdego aparatu kompaktowego, albo telefonu średniej lub wyższej klasy.

Namiot pewnie pomaga na cienie, mam nawet w szafie, ale nie chce mi się go rozkładać, wstyd przyznać.

Próbuj! Robienie dobrych zdjęć wcale nie jest łatwiejsze od robienia modeli.


Z pozdrowieniami
Hubert

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.