Skocz do zawartości

BRDM-2 M96 KFOR


axel1st

Rekomendowane odpowiedzi

Zaczynam warsztat pojazdu z misji KFOR. Bazą będzie zestaw Trumpetera. Z dodatków koła PanzerArt, blaszki Edka, lufa Master, znaki priorytetu Toro Model. Z przeróbek własnych poza oczywistymi rzeczami typu uchwyt na koło zapasowe, drzwi i brak dodatkowych kół przewiduję lepsze chłodzenie silnika. Trumpeter w zestawie przewidział tylko zamknięte klapy chłodzenia, ja zrobię je otwarte tak, aby było widać chłodnice i wentylatory.

 

64721632_2822214504518789_4827874365502652416_o.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 PanzerArt wydał te kółka z ruskim bieżnikiem :?,były co prawda takie ale chyba nie w  latach 90-tych, wtedy już nawet na ZN-ach ich nie było ,  na obrazku w tych kalkach masz takiego Brdka obutego właśnie w opony ze Stomilu z polskim bieżnikiem:mrgreen:. Dodatkowo Przyjacielu nabyłeś niestety złe blaszki te wydanie przez Eduarda są do wersji "early"  ty masz wersję "late" różnią się one płytą nadsilnikową w wersji wczesnej masz tam dwie takie duże trójkątne klapy do chłodzenia umieszczone za wieżą w wersji późnej zaś cztery małe prostokątne umieszczone całkiem z tyłu ,  do Twojego pojazdu najlepiej pasowałby Edek  35229 niestety już nie produkowany, Twój zestaw jest klonem tamtego zestawu ale Czesi dodali kolorową deskę rozdzielczą i właśnie zmienili te osłony na wersję wczesną. Pozdr. A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o detale płyty nadsilnikowej, to, akurat mam to obcykane, bo jak pisałem na wstępie szykują się przeróbki w tym temacie. Blaszki są spoko, wykorzystam detale adekwatne do mojej wersji - resztę (łącznie z wnętrzem) wykorzystam w projekcie czarnobylskiego "chemika"  :)

Robię konkretnie ten egzemplarz, bieżnik rosyjski: 

 

BRDM-2_m-96_Model_96_wheeled_armoured_vehicle_personnel_carrier_Polish_army_Poland_001.jpg

Edytowane przez axel1st
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
W dniu ‎2019‎-‎06‎-‎30 o 17:37, axel1st napisał:

Robię konkretnie ten egzemplarz, bieżnik rosyjski: 

BRDM-2_m-96_Model_96_wheeled_armoured_vehicle_personnel_carrier_Polish_army_Poland_001.jpg

A się uchował bydlak na ruskich kapciach... Masz już pomysł na dobranie zielonej farby..? Nie wygląda na nic powszechnie stosowanego, odcień wpadający w Marines Green, niepodobny do niczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mandrivecs napisał:

A się uchował bydlak na ruskich kapciach... Masz już pomysł na dobranie zielonej farby..? Nie wygląda na nic powszechnie stosowanego, odcień wpadający w Marines Green, niepodobny do niczego.

Ten kolor mnie zaintrygował, nie mam wyboru, będę mieszał, żaden kolor z zestawu Hataki nie pasuje :P

18 godzin temu, Jarekk napisał:

Jeśli to ma być berdek z wnętrzem to będę kibicował z pierwszego rzędu. :)

Niestety bez, wnętrze ograniczy się do odtworzenia chłodnic, wentylatorów i oblachowania- otwieram klapy od chłodzenia.

17 godzin temu, makinen napisał:

Jeśli konkretny pojazd odwzorowujesz, to chętnie popatrzę. 

Tak, ten konkretny, bo ma zdjęcie z praktycznie każdej strony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, mandrivecs napisał:

Jeśli masz więcej zdjęć tego konkretnego wozu - proszę wrzuć do wątku..!

Proszę bardzo, źródło zdjęć to strona https://www.armyrecognition.com/brdm-2_variants_wheeled_armoured_vehicle_fr/brdm-2_m-96_model_96_wheeled_armoured_vehicle_personnel_carrier_polish_army_poland_description_iden.html

 

BRDM-2_m-96_Model_96_wheeled_armoured_vehicle_personnel_carrier_Polish_army_Poland_001.jpg

BRDM-2_m-96_Model_96_wheeled_armoured_vehicle_personnel_carrier_Polish_army_Poland_002.jpg

BRDM-2_m-96_Model_96_wheeled_armoured_vehicle_personnel_carrier_Polish_army_Poland_004.jpg

BRDM-2_m-96_Model_96_wheeled_armoured_vehicle_personnel_carrier_Polish_army_Poland_005.jpg

BRDM-2_m-96_Model_96_wheeled_armoured_vehicle_personnel_carrier_Polish_army_Poland_006.jpg

BRDM-2_m-96_Model_96_wheeled_armoured_vehicle_personnel_carrier_Polish_army_Poland_007.jpg

BRDM-2_m-96_Model_96_wheeled_armoured_vehicle_personnel_carrier_Polish_army_Poland_008.jpg

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, axel1st napisał:

Niestety bez, wnętrze ograniczy się do odtworzenia chłodnic, wentylatorów i oblachowania- otwieram klapy od chłodzenia. 

Szkoda. W modelu masz prawie gotowe ładne wnętrze. Otwarte drzwi boczne dużo dodają modelowi. Wentylatory i deflektor będą i tak bardzo mało widoczne. Już to przerabiałem w Żbiku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...

Ciag dalszy prac  nad modelem- powstały drzwi (jeszcze bez zawiasów), dorobione spawy, pojawiły się pierwsze blaszki, podwozie zostało przerobione. Zaczynam prace nad uchwytem na koło zapasowe.

IMG_20191101_173129.jpg

Edytowane przez axel1st
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 months later...
Godzinę temu, johnrambo napisał:

Kak tylko zobaczyłem od razu miałem w głowie ten sprzęt :) ,   pewnie ta sama farba, bo skąd w  WP wziąć inną ? 

iu.png

I dzięki temu modelarze się nie nudzą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
Godzinę temu, Kermitt napisał:

Uchwyt na koło zapasowe jest lutowany czy klejony ?

 

Częściowo lutowany, częściowo klejony. Cały problem polegał na tym, że uchwyt składałem na modelu dla zachowania kształtu itp. i lutowanie na późniejszych etapach odpadało. Reszta to hips i odlewy z żywicy własnej roboty ( kliny pod koła, koło zapasowe ).

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.