Skocz do zawartości

Namiot bezcieniowy


Rekomendowane odpowiedzi

No to namiot odpuszczam. Muszę poszukać innego rozwiązania w takim razie. 

@Endrjutaka opcja niestety odpada - chcę mieć możliwość rozstawienia tego obok biurka, na którym pracuję, aby móc robić zdjęcia w trakcie pracy też do oceny tego co aktualnie zrobiłem. Z racji ograniczonej przestrzeni w grę wchodzi tylko możliwość rozstawienia tego na krześle albo na suszarce na pranie 🤣 Przy czym ciężko potem z miejscem na dodatkowe lampy z boku. 

Dlatego namiot wydał się idealny bo stawiam na krześle, statyw z telefonem przed nim i cyk. 

Może uda mi się w takim razie ogarnąć jakiś stół do fotografii z możliwością podczepienia lamp do niego, ale to pewnie wyjdzie drożej.

Dzięki za rady!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MateuszK. napisał:

No to namiot odpuszczam. Muszę poszukać innego rozwiązania w takim razie. 

....

Fajnie opisane samo fotografownie modeli: http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?t=3151&sid=7dcc92d120a54f020d2b8d80f5c47101&start=10

Albo tu (na pierwszej stronie masz „krzesło” do foto :) - https://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=48&t=385

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapamiętajcie sobie raz na zawsze. W fotografii najważniejsze jest światło.

Można kupić taki gadżet, ale bez odpowiedniego oświetlenia można go używać jak krzesła właśnie.

 

229607387_Screenshot2024-04-16at16-31-34Stbezcieniowy60x100doszybkiegomontauFOTO.png.b4f864f85817d2d559e7fc8e2e6e4098.png

 

https://allegro.pl/oferta/stol-bezcieniowy-60x100-do-szybkiego-montazu-foto-10711567165

 

Moja propozycja:

 

42323

 

https://jysk.pl/biuro/biurka/biurka-gamingowe/biurko-ikast-42x60-czarny

 

tertial-lampa-biurkowa-ciemnoszary__0609

 

https://www.ikea.com/pl/pl/p/tertial-lampa-biurkowa-ciemnoszary-50355395/#content

 

 

image.png.59c9045fe4aae4b5f51c624ba61aacc6.png

 

https://www.led-pol.com/katalog/produkt/oro-atos-e27-a70-19w

 

Koszt:

Biurko - 125 PLN

Lampy - 2 X 60 PLN = 120 PLN

Żarówki 2 X 20 PLN = 40 PLN

RAZEM : 285 PLN

 

Do tego brystol: biały, szary, czarny - 15 PLN  + klipsy do przypięcia brystolu.

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, padają tu (jak i w innych wątkach dotyczących fotografowania modeli) różne propozycje, różne konfiguracje sprzętu, pomysły itp. Problem w tym, że przy użyciu tego sprzętu (czyli namiotów bezcieniowych, stałych, nieregulowanych źródeł światła jak żarówki, nawet filmowe itp), bez wiedzy i zrozumienia jak działają strefy oświetlenia, czym jest światło główne, czym wypełniające, będziecie w dużej mierze stać w miejscu. Efekt, jeżeli jakiś będzie, będzie bardziej dziełem przypadku niż świadomego działania, i raz wyjdzie a raz nie. Jeżeli miałbym dać radę jak dobrze i z pożytkiem i z ogromnym skokiem jakościowym zainwestować pieniądze w ten temat, to naprawdę radziłbym poszukać sobie i pójść na praktyczny kurs fotografii produktowej. Z żywym, doświadczonym fotografem, w studiu, z odpowiednim sprzętem, z możliwością zobaczenia na żywo i przetestowania, jak to wszystko działa i jakie można uzyskać efekty. Wtedy dopiero, po takim doświadczeniu od razu rozjaśni się Wam, co kupić, co Wam będzie potrzebne i jak tego świadomie używać. Zapewniam Was, że wtedy efekty będą od razu zauważalne. Natomiast należy ogromnie docenić chęć kolegów, którzy piszą wspomniane tutoriale i poradniki, ale bazowanie na tych poradach będzie niestety mało efektywne, bo mnóstwo jest tam przypadkowości, i te porady nie będą prowadzić do postępu, a raczej frustracji spowodowanej brakiem efektów i poczuciem straty pieniędzy wydanych na niby dobry i polecany przez kolegów sprzęt. Nie chcę naprawdę nikogo urazić, bo wiem ile czasu zajmuje pisanie takich poradników (na sąsiednim forum PWM napisałem nawet mały cykl dot. prawidłowej reprodukcji barwy w fotografii… w sumie to nawet wpadł mi do głowy pomysł napisania książki o fotografowaniu modeli ;-D ), ale naprawdę najlepiej zainwestowanymi pieniędzmi w tą dziedzinę będzie właśnie kurs fotograficzny w studio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Albatros napisał:

 ... ale naprawdę najlepiej zainwestowanymi pieniędzmi w tą dziedzinę będzie właśnie kurs fotograficzny w studio.

 Nie zapominaj, że to jest forum modelarskie, a nie fotograficzne.

I twoje skądinąd mądre wywody po prostu nie bardzo znajdą tu zbyt dużo zainteresowanych.

To tak jakbyś chciał przekonać ludzi do kupna Rolls Royce'a  do jeżdżenia po bułki. Kiedy im wystarczy rower.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, _OldMan_ napisał:

 Nie zapominaj, że to jest forum modelarskie, a nie fotograficzne.

I twoje skądinąd mądre wywody po prostu nie bardzo znajdą tu zbyt dużo zainteresowanych.

To tak jakbyś chciał przekonać ludzi do kupna Rolls Royce'a  do jeżdżenia po bułki. Kiedy im wystarczy rower.

Zdaję sobie sprawę, że nie ma tutaj (albo jest bardzo mało) fotografów. Niemniej odnoszę wrażenie, że w środowisku modelarskim temat zdjęć zaczyna być coraz to bardziej popularny i coraz więcej osób próbuję jakoś te zdjęcia opanować, z mniej lub bardziej udanym skutkiem. I cały czas natykam się na tutoriale, porady, dyskusje jaki aparat, jakie lampy, jak robisz takie zdjęcia. Faktem jest, że sprzęt i fotograficzny i oświetleniowy jest już tak tani i powszechnie dostępny, że wiele osób zaczyna się tym interesować. Czego dowodem całe działy fotograficzne także na forach modelarskich. Więc jakieś zainteresowanie jednak jest, ludzie pytają, próbują się uczyć. Zwłaszcza w dobie mediów społecznościowych, gdzie coraz więcej osób pokazuje swoje modele i relacje z warsztatów. Nie napisałem tego, żeby prawić morały czy mądre wywody, po prostu chciałem pomóc i wskazać chyba najbardziej - w mojej ocenie - efektywną  drogę, żeby te zmagania wielu osób z aparatem mogły przynieść dobry rezultat. Kto chce, może faktycznie poszuka takiego kursu (bo być może też nie wszyscy sobie zdają sprawę, że takie kursy czy warsztaty są organizowane) i skorzysta, kto woli bić głową w mur korzystając z porad „uczył Marcin Marcina” będzie robił to dalej, to już kwestia osobistych wyborów oczywiście. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz podzielić się swoją wiedzą, to przecież nikt nie będzie oponował.

Tutaj jest taki poradnik, ale ma już 10 lat.

Możesz napisać nowy i na pewno znajdą się chętni do skorzystania.

Chodzi o to, że w tym wątku kolega określił konkretne parametry i oczekiwał odpowiedzi która te założenia by spełniała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, _OldMan_ napisał:

Jeżeli chcesz podzielić się swoją wiedzą, to przecież nikt nie będzie oponował.

Tutaj jest taki poradnik, ale ma już 10 lat.

Możesz napisać nowy i na pewno znajdą się chętni do skorzystania.

Chodzi o to, że w tym wątku kolega określił konkretne parametry i oczekiwał odpowiedzi która te założenia by spełniała.

To co miałem do zaproponowania, to zaproponowałem - poszukać kursu i pod fachowym okiem popróbować, potestować, zobaczyć - na żywo.  Podanie poradnika na forum wydaje się mało celowe z kilku powodów: po pierwsze taki poradnik musiałby być bardzo obszerny - jak wspomniałem, bardziej sensowne byłoby napisanie książki, aby omówić to wszystko w sposób  sensowny i wyczerpujący. Wbrew pozorom aspektów jest tutaj dużo i zaklinanie rzeczywistości, że lampka z Ikei i żarówka to remedium na wszystko jest… tylko zaklinaniem rzeczywistości.  Po drugie: mimo że mamy czasy YouTube, Teamsów, tutoriali i pracy i nauki zdalnej to jednak są wciąż dziedziny, gdzie najbardziej efektywne będzie doświadczenie na żywo i uczestnictwo. Po trzecie: kolega pyta o parametry, otrzymał do tych parametrów jakąś odpowiedź - i niewiele mu ona da, bo - wracamy do punktu wyjścia - nawet jak to kupi, to dalej nie za bardzo będzie wiedział, jak to poskładać do kupy żeby te zdjęcia były dobre. Więc warto nabyć wiedzę PRZED zakupami, bo jak pójdzie na kurs, to już sam będzie wiedział co mu będzie potrzebne, co kupić i jak to poustawiać, żeby zaspokoić swoje potrzeby i ambicje. Po czwarte - przytoczony tutorial ma jedną zaletę - wynika z chęci pomocy kolegi, ma też wady - sporo zastrzeżeń merytorycznych. I nie, nie mam ani czasu ani miejsca, żeby go merytorycznie przeanalizować, ponieważ: patrz powyżej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam coś mniej więcej takiego:

 

Fotobox Leuchtkasten LED Fotostudio 40cm | Kaufen auf Ricardo

 

Kosztowało 10 ojro, złożenie/rozłożenie zajmuje minutę, ma własne oświetlenie, po złożeniu nie zajmuje dużo miejsca - dla osób leniwych jak ja idealny. Zdjęcia robię 5-letnim telefonem, jak na takie warunki chyba nie ma źle  😛

 

image.thumb.jpeg.04642645b481655c7e2164c6e0691d75.jpeg

 

image.thumb.jpeg.43d647cfc350e37d7fa129cd31dd4bbb.jpeg

 

image.thumb.jpeg.8c68cbdded3ae0224d0f8c8d6426c55e.jpeg

 

image.thumb.jpeg.008049ea1902249f9a439cbaee3318ee.jpeg

 

Aczkolwiek ostatnio musiałem kupić większy bo co niektóre podstawki mi się nie mieszczą... ale jak tylko mogę to używam tego małego.

Edytowane przez halset
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.