Skocz do zawartości

Namiot bezcieniowy


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli masz tylko oświetlenie boczny i np. z góry namioty (a nie jak ja, że światło pod sufitem pada bezpośrednio przez otwór w namiocie), to firanka nie jest niezbędna. Rozproszenie Światła wtedy jest wystarczające żeby dobrze wszystko wyglądało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie byłoby jeszcze wymyślić jakiś patent na problemy z konwersją zdjęć.
Tak naprawdę to w moim przypadku zdjęcie jest trzykrotnie konwertowane: pierwszy raz gdy kadruję je, pomniejszam i obrabiam w programie graficznym, drugi raz gdy wysyłam je na Imgura i trzeci raz gdy z Imgura trafia na forum. Niestety, różnica w jakości między oryginałem a tym co jest na forum jest bardzo zauważalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Super Moderator

Ja zrezygnowałem z namiotu, ponieważ tak jak Tap-chan zdjęcia robię z większej odległości.

A poza tym, przy wcześniejszym oświetleniu, zdjęcia wydawały mi się zbyt ciemne.

Chociaż teraz mam więcej żródeł światła, to brak miejsca wyklucza korzystanie z namiotu.

I mimo tego że nie korzystam z namiotu, z wyżej wymienionych powodów, to nie odradzam jego zakupu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Namiot bezcieniowy jest fajny ale raczej nie do modeli czy figurek.Po z odpuszczeniu sobie są lepsze wyrazniejsze zdjęcia znaczy więcej malowania widać , cieniowania.Tak spłaszcza za bardzo kolory.Jak już najlepsze są parasolki fotograficzne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam zupełnie inne doświadczenia. Dzięki nieco bardziej miękkieku światłu i lepszemu doświetleniu całego obiektu, wszystkie detale lepiej widać i model wypada po prostu lepiej na zdjęciu.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, _OldMan_ napisał:

Namiot namiotem, oświetlenie oświetleniem, ale jakim aparatem były robione te fotogramy ?

Z nazwy producenta statytwu (Manfrotto) wnoszę jedynie, że nie tanim.

Edytowane przez kjp_a_man
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, _OldMan_ napisał:

Namiot namiotem, oświetlenie oświetleniem, ale jakim aparatem były robione te fotogramy ?

Telefonem.

Edit: Sorry, zapewne pytasz jakim aparatem robiłem zdjęcia w namiocie, a nie o aparat jakim robiłem powyższe zdjęcie. :)
Zwykły Canon EOS 70D.

Edytowane przez Solo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Solo napisał:

Edit: Sorry, zapewne pytasz jakim aparatem robiłem zdjęcia w namiocie, a nie o aparat jakim robiłem powyższe zdjęcie. :)
Zwykły Canon EOS 70D.

Tak, o ten aparat chodziło. Czyli lustrzanka.

Ja jestem na etapie zakupu aparatu. A konkretnie mam na widelcu Panasonic Lumix FZ82.

Myślę że się nada do robienia zdjęć modeli. Między innymi oczywiście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, _OldMan_ napisał:

Tak, o ten aparat chodziło. Czyli lustrzanka.

Ja jestem na etapie zakupu aparatu. A konkretnie mam na widelcu Panasonic Lumix FZ82.

Myślę że się nada do robienia zdjęć modeli. Między innymi oczywiście.

 

Mi by było szkoda pieniędzy na taki kompakt. Każdy bezlusterkowiec niezależnie jakiego producenta (może być i Panasonic) da o wiele lepszą jakość zdjęć. Jedyną zaletą i to taką warunkową jest baaardzo szeroki zakres ogniskowych, ale każdy kto choć trochę się orientuje w temacie wie,  że to trochę taki chwyt marketingowy w stylu im więcej tym lepiej. Jakość zdjęć z tego kompakta będzie na poziomie, pierwszego z brzegu średniolepszego telefonu, tylko będziesz sobie mógł robić spore zbliżenia.   

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem aparat z taką matrycą zrobi lepsze zdjęcia niż jakikolwiek telefon. Mój finepix S1500 ma ponad 10 lat, 10MPx i wciąż potrafi zrobić lepsze zdjęcia niż telefon z 64MP matrycą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Tap-chan napisał:

Moim zdaniem aparat z taką matrycą zrobi lepsze zdjęcia niż jakikolwiek telefon. Mój finepix S1500 ma ponad 10 lat, 10MPx i wciąż potrafi zrobić lepsze zdjęcia niż telefon z 64MP matrycą.

Jak dla mnie to te zdjęcia będą jakościowo bardzo zbliżone, czyli po prostu średnio-kiepskie. Jeśli się trochę orientujesz w temacie foto to wiesz, że licytowanie się na Mpix jest bez sensu. Swoją drogą mam aparat który ma 16lat i 5MPix i też potrafi pokazać smartphonom ich miejsce ? ale jeśli uważasz, że warto dzisiaj kupić taki kompakt to nie będę się spierał, każdy ma swoje zdanie, ale ja bym takiego aparatu nie kupił, bo wg mnie jakość zdjęć z niego jest po prostu kiepska, wolałbym już taniej jakąś używkę kupić.    

Tak na szybko, wg mnie o wiele, wiele lepsze rozwiązanie z OLXa, tańsza i nieco droższa od tego FZ-82. Ograniczam się do Panasonica bo ta marka została tu wspomniana, ale siedzę w m4/3 i mogę polecić ten system jako takie świetne aparaty do wszystkiego.

https://www.olx.pl/oferta/panasonic-lumix-dmc-gx7-CID99-IDDjTDL.html#fd7069258f

https://www.olx.pl/oferta/panasonic-lumix-dmc-g7-CID99-IDD8zV1.html#05c9ef66e5

   

Edytowane przez arhtus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, _OldMan_ napisał:

Tak, o ten aparat chodziło. Czyli lustrzanka.

Ja jestem na etapie zakupu aparatu. A konkretnie mam na widelcu Panasonic Lumix FZ82.

Myślę że się nada do robienia zdjęć modeli. Między innymi oczywiście.

Przy zdjęciach "produktowych" oświetlenie robi 80-90% roboty. Resztę można łatwo poprawić w programach graficznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.