Skocz do zawartości

Bf 109 E-3, SVZ, Tamiya 1:72


GreGG24

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś dorzucam drugiego Emila, w malowaniu Słowackich Sił Powietrznych.

Ten konkretny samolot latał w 13 letce (eskadrze), podporządkowanej na froncie wschodnim II/JG 52 na lotnisku Majkop.

Podobnie jak poprzednik, ten również budowany był "z pudła" i malowany farbami Mr Hobby C i H. Weathering to głównie AK Interactive.

Co do kalkomanii, to wziąłem je z książeczki Sojuszników Luftwaffe autorstwa śp. Tomka Bartyzela , właściciela firmy Intech (również śp.). Za książeczkę dziękuję wiadomej osobie :)
Porównując je z książką o słowackich Messerschmittach autorstwa Jozefa Andala okazało się, że nie są do końca wymiarowo poprawne, poza tym kalkomanie na górnych powierzchniach skrzydeł miały wąskie białe pasy, stąd trochę działania skalpelem.

Kalkomanie Intechu już za swojej młodości słynęły były z tego, że wyglądały pięknie na wydruku, ale w wodzie się radośnie dezintegrowały. Jakiś problem z technologią. Dlatego profilaktycznie przed zamoczeniem ich w wodzie potraktowałem je Liquid Decal Film firmy Microscale.

slowak_lewy_przod.jpg

slowak_lewy_tyl.jpg

slowak_prawy_przod.jpg

slowak_prawy_tyl.jpg

slowak_spod.jpg

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, mbrnnr napisał:

Kalki w ogóle są komiczne.

Pomijając tą kwestię na której się nie znam i nie wiem o co chodzi to modelik jest ładnie zmalowany. Podoba się

:brawo:

Z minusów technicznych to brak dwóch  słynnych linii podziałowych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, abtb napisał:

Pomijając tą kwestię na której się nie znam i nie wiem o co chodzi to modelik jest ładnie zmalowany. Podoba się

:brawo:

Z minusów technicznych to brak dwóch  słynnych linii podziałowych.

Dzięki :)

Jeśli chodzi o linię podziału wzdłuż ogona, to faktycznie tak się starałem sprostać surowym wymaganiom kolegi Atlisa, że przedobrzyłem i ją zeszlifowałem.

Pozdrawiam,

Grzegorz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mbrnnr napisał:

Nie E-4? Kalki w ogóle są komiczne. Kciuk do góry za SVZ.

To faktycznie był jakiś dziwny składak. Zgodnie z monografią większość maszyn kupionych przez Słowaków była kiedyś E-1, potem przerobionych na standard E-3 lub E-4, w zależności od tego, kiedy zostały naprawione po wypadkach lub poważnych uszkodzeniach w walkach na froncie zachodnim.

Natomiast znaki faktycznie mają złe proporcje, białe pasy powinny być grubsze i mieć większe czerwone koło w środku. A godło eskadry nadaje się bardziej do skali 1:48.

Ale na szczęście mało kto posiada monografię słowackich Messerschmittów (część pierwsza), wydaną kilkanaście lat temu przez HT model z Popradu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładny jest.Jedną czy drugą brakującą linią bym się nie przejmował.:bebe:Jestem na tak.:super:Gdyby kolega szukał kalek do takich ciekawych malowań to polecam kalki Kora Models.

Edytowane przez Xmen
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Xmen napisał:

Ładny jest.Jedną czy drugą brakującą linią bym się nie przejmował.:bebe:Jestem na tak.:super:Gdyby kolega szukał kalek do takich ciekawych malowań to polecam kalki Kora Models.

Dziękuję :)

Z Kory mam Bułgara i Szwajcara, kupiłem w Bytomiu. Więc jak uda mi się kupić w dobrej cenie Airfixa, to będą kolejne :) A na razie wracam do mojej głównej tematyki - czyli Węgrów. Będzie Bf 110 G-4 z Eduarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, GreGG24 napisał:

Zgodnie z monografią większość maszyn kupionych przez Słowaków była kiedyś E-1, potem przerobionych na standard E-3 lub E-4

Były używane E-2, E-4 i E-7. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, mbrnnr napisał:

Nawet w HT Modelu się info różni. W opisach białej 7 jest napisane, że by to miał być W.Nr. 3317 - E-1/E-7. W innym miejscu jest podana E-4.

Dlatego nawet nie próbuję dochodzić tego, co to ma być. Generalnie te maszyny dla Słowaków to były w dużej mierze składaki ze starszych typów, naprawiane przy użyciu nowszych części. Nie jestem z tych, którzy liczą każdy nit.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.