Skocz do zawartości

Messerschmitt Bf-109G-6Trop - Revell 1:32


barszczo

Rekomendowane odpowiedzi

W tych późniejszych wersjach bywały egzemplarze gdzie wnęki malowano na kolor spodu. Tak gdzieś słyszałem ale nie sprawdzałem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, piotr2498 napisał:

Te wnęki nie powinny być w RLM 02?

Jak malować wnęki w tej maszynie fajnie jest opisane w tej samej relacji na sąsiednim forum. Przyznam że sam malowałem w Bf-ach wnęki jak leci na RLM02.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeczytałem dyskusję na temat koloru tych wnęk i widzę, że można je pomalować na kilka sposobów, stąd mam pytanie, czy sugerowany np. przez Eduarda sposób na malowanie całości wnęk i goleni RLM 02 (oczywiście oprócz pokrowca) jest jakkolwiek zgodny historycznie? Zdjecie jest tylko poglądowe aby zobrazować o co mi chodzi, bo wiadomo, że jeśli o egzemplarze muzealne to nie ma się co sugerować kolorami. 
Bf 109 wheel wells - WWII - Britmodeller.com

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie RLM02 był jednym z kolorów używanych do malowania wnęk podwozia w różnych konstrukcjach niemieckich i sam jechałem wszystko tym odcieniem bez zastanowienia przez długie lata. Z czasem zacząłem przeglądać zdjęcia z epoki i choć w większości są czarno białe, na niektórych z łatwością można dostrzec że kolor wnęk jest identyczny z kolorem spodu. Dotyczyło to zwłaszcza Messerschmittów 109. Od tej pory moja pewność co do koloru wnęk w stodziewiątkach mocno zmalała, a utwierdził mnie w tym przekonaniu Kuba swoim wpisem. Podsumowując, jakbyś nie wymalował będzie dobrze. Stuprocentową pewność co do koloru wnęk konkretnego egzemplarza mamy tylko w przypadku Ju-87, bo on tych wnęk po prostu nie posiadał 😂.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...
9 godzin temu, barszczo napisał:

Przy okazji poprawek śmigła Foki, takie pierdółki sobie zmalowałem, siłowniki podwozia z zamkami:

IMG_20220118_224815.jpg.0dc6e73205dd04af3a571d57d02f6aba.jpg

 

A tutaj przymiarka na sucho, oczywiście będą odpowiednio skrócone:

IMG_20220118_230244.jpg.56688a8bc984924282e2b2e65c8a77cf.jpg

 

 

Arghh teraz to pojechałeś. Coś pięknego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 months later...
  • 4 months later...

Sumienie mnie trochę ruszyło i zabrałem się za włoskiego Gustawa. Wpasowałem sobie dzisiaj łopaty śmigła z Hasegawy w oryginalny kołpak. Nie jest najgorzej, muszą tylko wejść nieco głębiej:

IMG_20230501_202547.jpg.0c81e32100b64bb809705b0d543b1111.jpg

 

IMG_20230501_202922.jpg.9be922a07340560bccf8c81013a97a00.jpg

 

W oryginale wyglądało to tak:

146003.jpg.a027ac839a7ce20ba1feaa36f9151b78.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.