Skocz do zawartości

Tiger I 1:35, jaki najlepszy?


MichalZ

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, taka sprawa, jaki producent oferuje obecnie najlepszy model Tygrysa I w skali 1:35, kiedys odpowiedź była by jedna Dragon, ale obecnie jest też RFM, nie miałem go w rękach z tąd pytanie, który najlepszy, jak z El. Dodatkowymi do RFM'u, zimmerit czy lufy  no i jakość detali. Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości, co nie tak z tym pierwszym RFM 5001? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZ napisał:

Tak z ciekawości, co nie tak z tym pierwszym RFM 5001? 

Tak jest kilka problemow z tym zestawem. Trumpetera nie mialem w reku nie moge sie wypowiedziec. Dragon jednak chyba nadal bezkonkurencyjny jezeli chodzi o tygrysy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Seb napisał:

Wolę Radio Zet.

Dalej bezkonkurencyjne są Dragony, potem RFM (unikaj tylko ich pierwszego RM-5001).

Całkiem fajne też są Trumpetery, ale raczej odpuść ten ich zimmerit.

Unikaj jak ognia - AVF, Academy i Italeri.

Są jeszcze tanie stare Tamiye, ale to już nawet nie wypada zabierać się za nie w tych czasach.

 

 

Miałem dziś okazję porównać RFM tego pierwszego, najnowszego z wnętrzem i Dragon jakiś późny 3 in 1. Najnowszy RFM ma strasznie ostre detale, Dragon również je ma z tym że wydają się być bardziej finezyjne, nie tak nachalne 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Seb, takie pytanie czy możliwe jest aby Dragon użył innego koloru plastiku, kupiłem model Tygrysa późnego, takiego jak na zdjęciu, i ku mojemu zdziwieniu plastik jest żółty jak w Academy, DS są czarne, pojawiło się tak w jakimś już Tygrysie Dragona? :)

IMG_20190805_203530.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wtgląda jak jakaś podróbka, ale to tak pół żartem pół serio.

Możliwe że do odlania pewnej partii zabrakło im szarego barwnika. Nie wiem natomiast co do DS-ów...

pokaż instrukcje i czy oznaczenie części się zgadza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oznaczenia ramek się zgadzają, rozmieszczenie części też , na tej stronie to samo, ale dziwnie to wygląda ?https://www.1999.co.jp/eng/m/image/10598801

IMG_20190805_210140.jpg

Edytowane przez MichalZ
Dodanie linku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się trafił dwukolorowy King Tiger z Menga. Wanna, gąski i koła czerwono-brązowe a wszystko powyżej żółte... Jak jakiś składak z dwóch innych fabryk. Oby to były części z tego samego zestawu ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 year later...

Odgrzewam temat , jak wypada Tiger I Late RFM na tle Późnego Tygrysa z Dragona,  wgl. Jak wypada geometrycznie RFM (po za tym pierwszym) na tle Dragonów? 

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o RFM, GWH i inne modele z Chin to może być problem w nadchodzących miesiącach. Chiny podniosły ceny wysyłki kontenerów o prawie 300%. Część firm może się dogadać i wysyłać jednym kontenerem ale to może potrwać. Na szczęście na brak modeli nie mogę narzekać więc jak warsztat ruszy to jest co kleic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Seb napisał:

Pod względem wymiarowym jest ok, wręcz kompatybilnie z Dragonem.

 

_DSC6239.thumb.JPG.0dff8d25188867970745e4af531094c2.JPG 

 

Tylna ściana DML bez problemu wpasowała się w kadłub RFM.

Dach wieży też pasuje.

Natomiast największym problemem Tygrysów RFM jest to że trącą takim short runem.

Takim modelem opracowanym na odp...

Nie jest to nic z czym sobie doświadczony modelarz nie poradzi (patrz posiadający zamienniki części), ale k.. tak się w tych czasach już nie powinno robić.

 

 

 

Dzięki wielkie Seb, to sporo wyjaśnia. Zastanawiam się właśnie nad późnym Tygrysem, Mam możliwość pozyskania Dragona 3 in 1 z pierwszej edycji (Tego z witmannem), miałem go kiedyś  i był "zaje...fajny" ale za jego cenę można kupić dwa z RFM późne. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest T-34grys ze "Złota dla zuchwałych" icon_smile.gif.c9fabb079abf2460420f21d8645112d4.gif Tam były 3, chociaż z tego co pamiętam to w przynajmniej jednej scenie dwa były na raz w kadrze. Może przechodziły z filmu do filmu.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.