Jump to content
Kowalec222

Pantsir-S1 1:35 Tiger Model, MENG, Trumpeter

Recommended Posts

Witam.

Wakacje, urlop, lato więc na modelowanie czas ciężko znaleźć, ale jak tylko ukazał się na rynku ten pojazd od razu zamówiłem, a kiedy tylko dotarł to natychmiast zabrałem się za sklejanie. Plan jest taki, żeby wykonać to prosto z pudła. Na chwilę obecną prezentuje się to tak.

20190803_065711.jpg

20190803_000344.jpg

20190803_000403.jpg

Powoli do przodu, kilka kolejnych ujęć warsztatowych z postępu prac. Rama w sumie skończona, kabina na tą chwilę też. Spasowane wszystko na razie na sucho. Klei się to dosyć przyjemnie chociaż sporo jest szwów, i śladów po wypychaczach więc bez szpachli i szlifów się nie obeszło. W modelu nie odwzorowano silnika więc pod kabiną, patrząc od tyłu widnieje "czarna dziura", której mam nadzieję, po zainstalowaniu wszystkich elementów nie będzie widać. Meng w tym miejscu bardziej się postarał i w ich modelu silnik jest. Swoją drogą jeśli chodzi o Pantsira na podwoziu KAMA3A w 1:35 to mamy swoistą klęskę urodzaju. Na rynku dostępne są już modele firmowane przez MENG i Tiger Model, w preorderze można już zamówić Trampka, a i Zvezda zapowiada go na ten rok, tak że jest w czym wybierać.

20190808_102728.jpg

20190808_102843.jpg

20190808_102934.jpg

20190808_103340.jpg

20190808_103034.jpg

8 minut temu, Bengal napisał:

Ooooo ostatnio nad nim myślałem :)

ktore malowanie ?

Jeszcze na 100% nie zdecydowałem, ale raczej jednobarwne zielone coś takiego:

Pantsyr1.jpg

18 minut temu, Bengal napisał:

Pustynne fajniejsze :)

Kwestia gustu, a o gustach jak wiadomo się nie dyskutuje, mnie podoba się jeszcze taka opcja:

Pantsyr.jpg

• Like 1

Mi się to pustynne nie podoba. Świetnie maskuje i przez to kontury auta sprawiają wrażenie rozmytych, nieostrych, bez szczegółów. Malowanie zielone jedno, lub trójkolorowe jest ok :super:

33 minuty temu, makinen napisał:

Fajny bydlak! Malowanie oczywiście ostatnie w ciapki 

Kiedyś takie zrobię hmm może w 2020/2021 :D

A ja proponuję takie malowanie...

Pantsyr-combined-anti-air-system-SA-22-Greyhound-in-Arctic-camouflage.jpg

Ciekawa opcja z tym arktycznym malowaniem. Nie wykluczam, pomyślę... tymczasem na macie kolejne przymiarki:

20190809_083041.jpg

20190808_223822.jpg

• Like 1

Tempo fajne, lecisz z pudła, bez wnikania w szczegóły... Na pewno mniej stresu niż przy liczeniu kabli i śrubek. Model efektowny, podoba mi się... Nie piszesz nic jak tam składalność tegoto...

40 minut temu, mandrivecs napisał:

Tempo fajne, lecisz z pudła, bez wnikania w szczegóły... Na pewno mniej stresu niż przy liczeniu kabli i śrubek. Model efektowny, podoba mi się... Nie piszesz nic jak tam składalność tegoto...

No takie było założenie, żeby to z pudła wykonać, jakieś tam druciki dołożę od siebie, ale raczej nic mega spektakularnego to nie będzie, nie pokuszę się o wykonanie instalacji ze zdjęcia poniżej. Co do składalności coś tam wspominałem wcześniej, ale powtórzę spasowanie ok, detal też w porządku jednak niemal każdą część trzeba szlifować w celu usunięcia szwów. Sporo też śladów po wypychaczach więc mus szpachlować bo często są w miejscach widocznych. Dodatkowo trafiły się dwie części nie w pełni odlane więc trzeba było rzeźbić. Z plusów - dużo fajnych dodatków: ciekawa blacha, elementy metalowe, gumowe paski, jedne z lepszych opon z jakimi się spotkałem, a nawet naklejki z literami do oznaczenia ramek. Minusy - brak silnika tylko wydmuszka żeby nie było dziury od spodu, oraz jeden komplet kalek pod jeden schemat malowania.

walk-around-detailbilder-pantsir-s1-kamaz-6560-walkaround-25-bild-0023.jpg

20190809_133053.jpg

Kolejna porcja fotek z przebiegu prac. Jak już wcześniej wspominałem niestety bez szpachli się nie da i nie chodzi o spasowanie części ale o te nieszczęsne ślady po wypychaczach, czasami są w miejscach, które po sklejeniu niestety będą widoczne, tak jak na tej części radaru. No ale co zrobić, ciekawe jak pod tym względem wyglądają części z zestawu MENG?

20190812_112025.jpg

pan4.jpg

pan5.jpg

pan11.jpg

pan9.jpg

pan18.jpg

W dniu ‎15‎.‎08‎.‎2019 o 03:10, LordDisneyland napisał:

Gapię się na tą część i widzę coraz to więcej jakichś nierówności, ale to pewnie złudzenie.

Niekoniecznie złudzenie, muszę jeszcze nad nią popracować podobnie jak nad kilkoma innymi elementami, których niedoskonałości dopiero zdjęcia obnażyły, wszystkie one ostateczny szlif otrzymają przed malowaniem. Dzięki za ciekawe zdjęcie. Tymczasem w warsztacie...

20190815_124831.jpg

20190815_124729.jpg

20190815_124741.jpg

• Like 1

Godzinę temu, mandrivecs napisał:

Aż się prosi o pozycję "rozłożoną" i podstawkę...

Kłopot w tym, że podstawki to dla mnie raczej zaklęte rewiry, ostatnią popełniłem może z dwie dekady temu, tak że opcja jeśli dojdzie do skutku to w bliżej nieokreślonej ale raczej odległej przyszłości.

Nieuchronnie zbliża się moment, w którym trzeba będzie toto zacząć malować, ale zanim to nastąpi konieczne są jeszcze drobne poprawki i przeszlifowanie kilku elementów. Zresztą podkład uwypukli wszelkie niedociągnięcia. Pozostaje jeszcze jedno pytanie złożone czy rozłożone?

20190816_191535.jpg

20190816_191829.jpg