Skocz do zawartości

POLSKI BIELIK M-346 Master - Kinetic 1/48


Hello

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Hello napisał:

Zmieniłeś zdanie czy nadal tak uważasz ? ?

 

Nawzajem , Puszczyka mam na oku . Tylko nie maluj go jak czołga .??

 

Zdecydowanie nadal tak uważam, kiedyś coś chyba złożę i zostawię wręcz w samym tym podkładzie by cieszyło oko. :D

Puszczyk dostanie malowanie zdecydowanie lotnicze, lecz póki co przerwę będzie mieć, bo czekam aż mi trochę chemii do oszklenia przyjdzie. Ale co by nudno nie było, to ruszam właśnie z Mi-2. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam następny model MiG-29 , pierwszy egzemplarz jaki został w Polsce "zarejestrowany" . Wszystko jest : model , kalki , farbki Made in Oryginał MM . Ale może zachęcony śmigłowcowych bojem Mańka wezmę się także za Sokoła . Fajna , życzliwa ekipa się zrobiła na lądowisku dla śmigłowców ????

Proponuję nazwę Śmigłowork.pl ????

Hello

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przylocie tego Miga do Poznania tata kiedyś mi opowiadał - służył na stacji meteo, mapy pilotom wtedy rozrysowywał.

 

Będę czekał na tego Miga i kibicuję.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O dzięki , ja też się nie mogę doczekać pierwszego cięcia . Specjalnie aerograf kupiłem żeby linie podziału delikatne zrobić ?

Hello

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Hello napisał:

Ja mam następny model MiG-29 , pierwszy egzemplarz jaki został w Polsce "zarejestrowany" . Wszystko jest : model , kalki , farbki Made in Oryginał MM . Ale może zachęcony śmigłowcowych bojem Mańka wezmę się także za Sokoła . Fajna , życzliwa ekipa się zrobiła na lądowisku dla śmigłowców ????

Proponuję nazwę Śmigłowork.pl ????

Hello

Dzięki że cię zdopingowałem.

Sam od jakiegoś czasu dłubie następny śmiglak CH-34 z galery models.

Warsztat się nie długo założy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ManiekB napisał:

Dzięki że cię zdopingowałem.

I nie tylko mnie ?? , zrobiles bardzo konkretny warsztat . Mnóstwo informacji tam jest .

Ja dziękuję za wene , szary też będzie extra .

665123426_W-3WASokol03042015r_04.thumb.jpg.31113e98d8850b1f017256f60b2be340.jpg.93d9d6faab2109b7c0ee99daaf8a3602.jpg

Ale wszystko po kolei . 

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Hello napisał:

I nie tylko mnie ?? , zrobiles bardzo konkretny warsztat . Mnóstwo informacji tam jest .

Ja dziękuję za wene , szary też będzie extra .

665123426_W-3WASokol03042015r_04.thumb.jpg.31113e98d8850b1f017256f60b2be340.jpg.93d9d6faab2109b7c0ee99daaf8a3602.jpg

Ale wszystko po kolei . 

Pozdrawiam Hello

Szary jest piękny ??? ale fakt, kolega ManiekB dużo dobrego zrobił swoim warsztatem. ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

89778_1511131629.jpg

Jak w rzeczywistości wygląda kolor którym jest pomalowany zbiornik paliwa w Bieliku . Instrukcja podaje FS36280 . Także pylon , tu instrukcja nic nie mówi . Rysunek pylonu i zbiornika jest na jednym rysunku więc pewnie kolory te same . Nie będę kupował nowej farby dla 20 kropel . LifeColor , MrPaint i Hataka mają w ofercie ale tak jak w zdaniu powyżej . 

Czy ten "włoski" kolor można zrobić z naszych polskich podstawowych szarości , dodając np. niebieski . Już przestałem opierać się głównie na fotkach . Wolałbym usłyszeć radę kogoś kto widział na żywo Bielika . Czasem ważniejszy jest układ różnych kolorów względem siebie , czyli np. jaśniejszy czy ciemniejszy itp. 

Drugie pytanie - Bielik 7702 z rakietami . Czeka drugi w kartonie i chciałbym zrobić w innym układzie niż 7701 . Worek Humbroli i Reveli za zdjęcie Bielika z rakietami . 

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Solo napisał:

Nasze Bieliki nie są przystosowane do przenoszenia uzbrojenia.

Tak wszyscy piszą , założę się o skrzynkę czegoś co każdy lubi , że widziałem w necie zdjęcie albo film Bielika z rakietami . A pamiętam to bo nie mogłem dojrzeć na którym pylonie wisi . Czy to były pokazowe czy bojowe to nie wiem . Nie zapisałem źródła bo przyjąłem to za pewnik . Zresztą , jak to się ma teraz do przymusowego postoju przez rok naszych , pierwszych Bielików z powodu braku oprogramowania do rakiet . Tak dedukuje , czyli stały rok i nadal są bez rakiet ? Chyba ,że powodem jest blokada na zakup rakiet ? 

38 minut temu, mbrnnr napisał:

można by było kupić zasobniki SUU-20.

Też dobrze , a może do czasu kiedy ruszę drugiego coś się zmieni na plus .

 

Godzinę temu, Mitrandir napisał:

zdjęcia :szampan1:

 

20191109_133212.jpg

Szło sobie tak wejść i fotki robić , zazdroszczę ? Jeszcze pootwierane .Miałeś że sobą próbki farbek ?  Idę na fajkę bo zawału dostanę z wrażenia .

 

I teraz ja . Właśnie skończyłem malować kabinę i zbiorniki paliwa . Do kabiny to jednak lepiej kupić blaszki bo oryginalne , modelowe szczegóły nie pasują do zdjęć . Zdjęcia później jak polakieruje bo " muchi latajo i brudzo w kabinie "

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 10.11.2019 o 20:49, Bobek napisał:

przyjmuje zaklad ?

W sumie nic nie ryzykuje , musisz udowodnić że nie widziałem ??

A tak poważnie , po to kupiłem drugiego .

Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, mirage3 napisał:

Tylko sprawdź tą skrzynkę bo z ziemniakami zostaniesz ?

spokojnie jestem pewny ze nic nie mialy "bojowego", temat poruszany w eskadrze, podobno raz mechanicy chcieli sprawdzic i cos zamontowac  ale nic z tego nie wyszlo. 

Edytowane przez Bobek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.