Skocz do zawartości

POLSKI BIELIK M-346 Master - Kinetic 1/48


Hello

Rekomendowane odpowiedzi

Tematem tego warsztatu będzie nasz najnowszy samolot treningowy M-346 Bielik , o taki :

 

5b7d02b39dc97_p.jpg.8b83d86a02bf240ce4cc0a9710f34ef6.jpg

Bardzo nowoczesny i wykonany będzie także z nowego wydania Kinetica Gold nr K48063 . Inbox jest na forum więc nie wstawiam zdjęć . Nazwa tego samolotu jest od tego ptaka :

Bielik_0013.thumb.jpg.5a4a1ce0c7ee484eaa1ce22bc9d95999.jpg

 

Piękny , prawda ?

A więc do dzieła , poniżej skleiłem jedynie fotele , reszta jest na sucho . Nietypowa konstrukcja modelu wymaga dokładnego sprawdzenia i spasowania części .

IMG_0107.thumb.JPG.e7521ad777a194d0d2a26be538df80b8.JPG

 

IMG_0106.thumb.JPG.841e4428a5ea7bea75f5a195998d3ed5.JPG

IMG_0108.thumb.JPG.831d9a5f26c59dd215412169e561551e.JPG

IMG_0097.thumb.JPG.b127d29f0f6aa8ba42794cf452179324.JPG

IMG_0101.thumb.JPG.101a49d4611c7c9d8cd19ab4e7bfaffe.JPG

Czas na sprawdzenie kadłuba i kokpitu razem :

IMG_0093.thumb.JPG.8107c86021ae0692b4c114fbb2a8f8ef.JPG

IMG_0094.thumb.JPG.bcb473ed85332da5572a44ddf447fe8e.JPG

IMG_0095.thumb.JPG.54ade3af1563b0dd80a4704715627b11.JPG

IMG_0110.thumb.JPG.1c27df12508260fcb3c8cac1e16f2026.JPG

IMG_0112.thumb.JPG.4f69448e9b35d04815b7f65fdcf3d9a0.JPG

Stwierdzam , że będzie dobrze i by nie tracić czasu poszpachlowałem tam gdzie jest trochę gorzej .

IMG_0114.thumb.JPG.6da51cdf8b4abc4757a50464ddbccbe0.JPG

IMG_0115.thumb.JPG.d7f102d052b7027e53370ff3719d3de6.JPG

To na tyle , teraz czas na dopasowanie farby do kokpitu . Propozycje mile widziane .

 

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Hello napisał:

A więc do dzieła , poniżej skleiłem jedynie fotele , reszta jest na sucho . Nietypowa konstrukcja modelu wymaga dokładnego sprawdzenia i spasowania części .

IMG_0107.thumb.JPG.e7521ad777a194d0d2a26be538df80b8.JPG

A te poduchy to też już są przyklejone? Pytam bo jedna fajnie przylega do fotela a ta po prawej jakoś tak lewituje nad nim.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, Tap-chan napisał:

Ten ptak jest piękny,

Już poprawione , chociaż amerykański to akurat mogłbyć nasz emigrant ? .

31 minut temu, rymulus napisał:

te poduchy to też już są przyklejone? Pytam bo jedna fajnie przylega do fotela a ta po prawej jakoś tak lewituje

Nie , tylko główna konstrukcja fotela jest na klej . Nie będę malował pędzlem więc lepiej za dużo nie kleić . Zwłaszcza ,że zdjęcia na forum " za dużo" pokazują i wtedy jeszcze coś mogę poprawić . Tak ogólnie to przyjemnie się składa kabinę . Nic do szlifowania . Na razie . Tył kadłuba trzeba trochę pomęczyć bo jest trochę za dużo a miejscami za mało .

Ogólnie mam bardzo dobre wrażenie , ciekawy model .???

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

IMG_0008.thumb.JPG.2a59a631ded93f6cf0f4a7a4255f028f.JPG

:) Czekam za farbami i powoli dopasowywuje części . Najwięcej roboty było z wlotami powietrza do silników .

Jeszcze jak zwykle pytanie : jaką farbą pomalować "wiatraczki" od silnika ? Także nie wiem jaki kolor jest odpowiedni do blachy pod ogonem samolotu . Na zdjęciach nie za bardzo mogę ocenić co to jest ? Tak konkretnie metal jak "kwasówka" , ciemny aluminium czy coś innego ?

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 weeks later...

Męczę wloty , jeszcze może pomaluję ze dwa razy i będzie wyglądać zadowalająco :

IMG_0023.thumb.JPG.ac94f8162e3e4447939f9cbc9eda135d.JPG

Przy okazji o zdjęciach : jak ustawić w aparacie pomiar . Są trzy opcje : pomiar skupiony ; centr. ważony i pomiar wielosegmentowy . Coś nie daje rady z ostrością.

Pozdrawiam Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Hello napisał:

Męczę wloty , jeszcze może pomaluję ze dwa razy i będzie wyglądać zadowalająco :

IMG_0023.thumb.JPG.ac94f8162e3e4447939f9cbc9eda135d.JPG

Przy okazji o zdjęciach : jak ustawić w aparacie pomiar . Są trzy opcje : pomiar skupiony ; centr. ważony i pomiar wielosegmentowy . Coś nie daje rady z ostrością.

Pozdrawiam Hello

A jaki aparat posiadasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tazman79 napisał:

A jaki aparat posiadasz?

 

7 godzin temu, Hello napisał:

Męczę wloty , jeszcze może pomaluję ze dwa razy i będzie wyglądać zadowalająco :

IMG_0023.thumb.JPG.ac94f8162e3e4447939f9cbc9eda135d.JPG

Przy okazji o zdjęciach : jak ustawić w aparacie pomiar . Są trzy opcje : pomiar skupiony ; centr. ważony i pomiar wielosegmentowy . Coś nie daje rady z ostrością.

Pozdrawiam Hello

Pomiar światła nie ma tu nic do rzeczy ani to jaki masz aparat. jak chcesz miec ostre foty rob telefonem, w lustrzance trzeba trochę ogarniać. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagladnąłem przez ten czas do działu Fotografia , spróbuje w/g porad tam zamieszczonych . Aparat mam Canon 1200D , czyli nie powinno być problemów . Tak myślę , że błąd jest w wyborze pomiędzy opcją M , Av i TV . Jestem niedzielnym fotografem , kiedyś po zakupie chodziłem ze trzy miesiące z aparatem by zrozumiec różnice w opcjach . Wtedy się udało ale nie zapisałem spostrzeżeń a pamięć zawodna . Teraz muszę od nowa się nauczyć , na forum powinny być zdjęcia co najmniej dobre .

Pozdrawiam Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli masz siatkę ostrości to przy wciśnięciu spustu do połowy aparat powinien Ci pokazać za pomocą kwadracików w których punktach łapie ostrość. Każde odpuszczenie spustu i znowu wciśnięcie do połowy zmienia punkty ostrości...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A widzisz , tego nie wiedziałem , że się coś zmienia z ostrością . Mam kiepski wzrok , okulary i zawsze parę razy wciskałem "spust" by światło ustawić . Niedawno poszedłem do fotografa by zasięgnąć porady ale grzecznie mi powiedział , że najwyżej może mi zrobić takie zdjęcia . No raczej nie po drodze nam było . Będę próbował , trzeba poświęcić jedną sobotę na próby . 

Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Bobek napisał:

jak chcesz miec ostre foty rob telefonem

Na tą chwilę tak jest w rzeczywistości . Jednak teraz nikt nie robi w domu zdjęć poza mną , więc trzeba w końcu ogarnąć aparat . Wyszło , że jedyne jego przeznaczenie to modele .

Hello

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy ktoś zapytał o odległość, wydaje mi się, że zbyt blisko robisz te zdjęcia i po prostu fokus głupieje... odsuń się trochę od obiektu i powinno być ok, a później i tak to kadrujesz??

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, smialus napisał:

A czy ktoś zapytał o odległość, wydaje mi się, że zbyt blisko robisz te zdjęcia i po prostu fokus głupieje... odsuń się trochę od obiektu i powinno być ok, a później i tak to kadrujesz??

Odległość zależna jest m.in od ogniskowej obiektywu. Ja np mam 18-135 więc spokojnie z bliska mogę robić zdjęcia 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, smialus napisał:

A czy ktoś zapytał o odległość, wydaje mi się, że zbyt blisko robisz te zdjęcia i po prostu fokus głupieje... odsuń się trochę od obiektu i powinno być ok, a później i tak to kadrujesz??

Dlatego nie ma sensu dotykac tematu lustrzanki,  bo dojdzie do tego przyslona  i światło itd. a to nie ten temat

 

Godzinę temu, Tazman79 napisał:

Odległość zależna jest m.in od ogniskowej obiektywu. Ja np mam 18-135 więc spokojnie z bliska mogę robić zdjęcia 

Minimalna odległość ostrzenia jest indywidualna dla obiektywu.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wnęki podwozia na biało już chyba gotowe , wyloty też wklejone . Pozostanie tylko je przymatowić .

IMG_0034.thumb.JPG.00ed84cf866dafb882235303491515e2.JPG

IMG_0051.thumb.JPG.2a1746b052c2069275d9265bfb5e5ea7.JPG

IMG_0052.thumb.JPG.31501637ff8b527e27fc4d21c752a46b.JPG

IMG_0054.thumb.JPG.79c7cb232e13a3760558e9e3e7cec7e0.JPG

Jeśli chodzi o zdjęcia to na razie wyczyściłem obiektyw . Okazało się także , że mój komputer przy kadrowaniu robił z 4 MB parę "bajtów". Także muszę kupić nowy statyw , ten obecny mam od lasera pomiarowego i przy budowie się rozchybotał . Teraz na komputerze zdjęcia przed załadowaniem mają około 1 MB ale na forum jakość jest nie taka sama - gubi ostrość - przynajmniej ja tak widzę u siebie w tej chwili (jeszcze to sprawdzę). Znalazłem też płytkę od aparatu , tam chyba jest jakiś program do zdjęć . W najbliższy wolny dzień poświęce czas i przejadę wszystkie ustawienia od nowa .

Pozdrawiam Hello

PS Zgadza się , pomimo moich błędów które naprawiłem częściowo to forum po wstawieniu zdjęć obniża ich jakość. Ja u siebie mogę zobaczyć szczegóły przedniej goleni , na forum nie . Jest na to jakiś sposób ?

PS2 Wstawiam ostatnie zdjęcie tym razem przez Imgura

1TqQQq9.jpg

A to zrobiłem "cegłą".

L9CfOCT.jpg

 

Hmm , wychodzi na to że u mnie muszę zrobić jeszcze lepiej . Chociaż nadal na moim komputerze przed Imgurem jest wyraźniej .

Edytowane przez Hello
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas się zabrać za kabinę :D. Wszyscy kleją blaszki na CA więc i ja tak zrobiłem :neutral:. Szybkość schnięcia niestety w tym momencie nie okazała się zaletą :evil:. Trzeba spróbować kleju Dorotki :pomysl:. Przed malowaniem trochę szparki pozatykać i zobaczymy ... co to wyjdzie :niemam:?

IMG_0082.thumb.JPG.f61c0add861b482264572aaec9f04457.JPG

Pierwsze malowanie - Mr.finishing surfacer 1500 black . Super jest ta farba .

IMG_0013.thumb.JPG.7f03af0d9ee3d3e8d5906f11c49f14ab.JPG

Pozdrawiam Hello :):)

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wyszły panele pilotów po pierwszej warstwie . Na żywo jest kosmicznie , na forum - brakuje jeszcze farby . W sumie tak jeszcze miałem malować bo za mało rozmieszałem i skończyła mi się na fotelu . Pierwszy raz psikam tym surfacerem i co powiem , jest boski . Cieniutka , kryjąca warstwa . Wybacza zalewki które czasem wyskoczą . Takie powinny być wszystkie farby . Na zdjęciu (niestety , skupiłem się na ostrości) wyszedł gruby mat ale w rzeczywistości jest lekka głaciutka satynka . Następna lekcja do nauki jak oddać połysk na zdjęciu ?

IMG_0007.thumb.JPG.19298a46681cabe7c27f38033d1d4ca5.JPG

Pozdrawiam Hello i maluję dalej .

Edytowane przez Hello
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, leon napisał:

zamiast czarnej farby

No , tak cały czas główkowałem jak pomalować monitorki ? Odpowiedź jest gotowa - Surfacer 1500 . Naprawdę jestem zły , że nie mogę zrobić zdjęcia oddającego rzeczywisty wygląd powierzchni farby .

Hello

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że z podkładem czarnym masz podobne odczucia jak ja z podkładem Citadel Chaos Black - gdy pierwszy raz użyłem to było takie "łaaał, ile on wybacza i jak ładnie wygląda". A warsztat z chęcią będę obserwować dalej.

 

Pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze statywem to nie problem, jak nie mam pod ręką pilota to i tak strzelam z samowyzwalaczem, bo aparat na statywie też się trzęsie i wychodzą mazaje przy dłuższych czasach. 

W kwestii rozmazanych fotek na forum - przy przeskalowaniu ustaw szerokość na 969px i powinno być ok, inaczej forum przeskalowuje obraz i jest ostry dopiero po kliknięciu w niego.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, carlito napisał:

"łaaał, ile on wybacza i jak ładnie wygląda"

Zmieniłeś zdanie czy nadal tak uważasz ? ?

 

1 godzinę temu, carlito napisał:

A warsztat z chęcią będę obserwować dalej.

Nawzajem , Puszczyka mam na oku . Tylko nie maluj go jak czołga .??

 

33 minuty temu, Tap-chan napisał:

ustaw szerokość na 969px

Tak jak już pisałem , jakiś naprawdę spokojny dzień i spróbuje się podszkolić . Obcinam zdjęcia na zwykłym Windowsie , może coś na płycie od aparatu jest pożytecznego co zrozumiem . Na razie chce robic i malować modele . Plan jest jeden model na miesiąc . Jak zacznę znowu czytać wszystko to do końca życia nawet tego Bielika nie zrobię . Dziękuję  za słowa otuchy , samemu bardzo mi zależy na jak najlepszych zdjęciach .

Pozdrawiam Hello

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.