Skocz do zawartości

Klejenie blaszek fototrawionych kokpitu


Juffre

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

muszę skleić dwie blaszki jak na załączonym obrazku. Jedna przyklejana jest do drugiej co tworzy wrażenie przestrzennej tablicy przyrządów.

Jakim klejem najlepiej wykorzystać?  Czy CA będzie dobry? Dodam, że pracuję w skali 1:72 i łączone elementy są bardzo małe.

image.png.ade2f55dd4b4bc0e0977ac314e5679a3.png

image.png

image.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skleiłem blaszki i CA. Troszkę kleju wyszło mi w miejscu przez okienko jednego ze wskaźników. Uznałem, że usunę nadmiar kleju debonderem. Niestety debodnder naruszył mi kolorowy nadruk na blaszce. Także przestrogra na przyszłość: debonder nie lubi się z kolorowymi blaszkami.

Następnym razem spróbuję skleić blaszki X22. Dziękuję za podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 years later...

Pozwolę sobie na odkopanie tematu. Mam do poskładania tablicę zegarów (klisza + blaszka). Czy mam postąpić podobnie jak wyżej, czyli pociągnąć lakierem akrylowym (w moim przypadku Gunze C) element plastikowy, na to klisza, ponownie lakier,  blaszka i ewentualnie wzmocnienie CA? Czy najpierw klisza do blaszki i dopiero całość na podstawę z plastiku? Niby używałem kilkukrotnie tablic z blaszek, ale dotychczas były to "gotowce" Yahu, "składaka" będę robił pierwszy raz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Baas ArK napisał:

Czy mam postąpić podobnie jak wyżej, czyli pociągnąć lakierem akrylowym (w moim przypadku Gunze C) element plastikowy

Kliszę do plastiku mozesz przykleić czymkolwiek co będzie ją solidnie trzymało - ja bym użył cjanoakrylu.

12 godzin temu, Baas ArK napisał:

Czy najpierw klisza do blaszki i dopiero całość na podstawę z plastiku?

Ja bym tak zrobił. Masz wtedy kompletną, zmontowaną tablicę i przyklejasz ją do modelu na takiej samej zasadzie jak tablice Yahu. Wg. mnie łatwiej spozycjonować blaszkę z kliszą gdzieś na boku niż montować blaszkę do kliszy która ju z siedzi w modelu. No chyba, że montujesz tablicę do osobnego, plastikowego elementu - wtedy chyba bez znaczenia.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Panowie.  Dokładnie to wygląda tak, że tablica jest "piętrowa", tzn. mała blaszka i klisza nałożona na dużą blaszkę i dopiero ta z kliszą na element plastikowy. Nie zamontowany więc pole do manewru jest.

22 godziny temu, MIRO napisał:

W sumie to bez znaczenia. Pamiętaj tylko o pomalowaniu kliszy od spodu.

Pomalowałem plastik i miejsce na dużej blaszce, gdzie będzie mała. W sumie o tym, żeby pomalować kliszę nie pomyślałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 months later...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.