Skocz do zawartości

Westland Lynx - Mistercraft


bart207skw

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, bart207skw napisał:

co polecacie?

Ja polecam np. oglądanie zdjęć oryginałów.
Zobacz jak w rzeczywistości wyglądają wydechy na tych śmiglakach.
A u Ciebie, nie dość że nie mają otworów, to jeszcze podkreśliłeś to złotą farbą.
Wyszło fatalnie
612799659_Sea_Lynx_Mk88A_8318_6656.jpg.f91552a36247ed6fd453f942d0d76719.jpg
 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Grzes napisał:

A u Ciebie, nie dość że nie mają otworów,

Ale jakby zrobił otwór to by było widać........ drugi otwór. A gdzie silnik i przekładnia, ja się pytam, jak tam na przestrzał wieje :szczerbol:

W takim przypadku radziłbym raczej zamalować "denko" na czarno, tak dla zasady

20 minut temu, Grzes napisał:

jeszcze podkreśliłeś to złotą farbą.

Tu to faktycznie trochę lipa ale jak by co to w przyszłości polecałbym jakiś ciemny Gunmetal na zewnątrz i czerń w  środku. Na początek tyle wystarczy. Z czasem dojdziesz do innych koncepcji malarskich na przegrzaną blachę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, abtb napisał:

Ale jakby zrobił otwór to by było widać........ drugi otwór

Na to byłby prosty patent - zrobić otwór, trochę przedłużyć rurę do wnętrza kadłuba i zatkać na końcu.
Zamalować wnętrze na czarno i mamy to!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiem tak. trochę tych wyprasek z mc u mnie jest na składzie - pokombinuje - może już następny będzie miał "dziurki". wydech początkowo był własnie w gunmetalu :). poza tym ramki jakie są takie są i grubość ich pancerna zdaje mi się być. ale gdybym chciał super model to może bym airfixa kupił - ale ja wole wspierać polską myśl modelarską - jaka by ona nie była.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bart207skw napisał:

ja wole wspierać polską myśl modelarską - jaka by ona nie była.

W tym przypadku to raczej "polską myśl przepakowywacza". MC swoich wyprasek, zdaje się nie zaprojektował, a jedynie pakuje wypraski innych firm (bardzo często już nieistniejących) dodając swoje instrukcje i kalki (robione na zamówienie przez innych).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mandrivecs napisał:

Kolega buduje mistercrafty z pudła, więc trzymajmy się podpowiedzi w tym kanonie

Ale co tu szkodzi podpowiedzieć, by następny model był lepszy od poprzedniego.
Podrzuciłem tylko prosty, domowy i bezkosztowy sposób.
Jeśli Kolega stwierdzi, że wart uwagi skorzysta, jeśli nie - zrobi po swojemu.
Ale zawsze warto się rozwijać... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troszkę się prześmiewczo zrobiło - rozumiem, ze MC wywołuje uśmiech na twarzach, ok rozumiem. jednym dziękuje za obronę, drugim za radę i mam nadzieję ze niektórzy się zwartością tej beczki podziela.

ja ze swej strony jeśli zrobię kolejnego Lynxa z MC wrzucę fotki do oceny - a tak na marginesie nikt mi nie odpowiedział an pytanie co do washów i lakierów - co preferujecie - i co do zmywanie washa.(choć pewnie jest tu na forum - ale jestem niezłym zwierzakiem tylko , że leniwcem i nie chce mi się szukać - chce gotowych odpowiedzi)

a tak an marginesie. jeden  odcinków Anthiony Burdain,a "bez rezerwacji" z Andy Zimmerem powiedział tak po wizycie na steet food,zie : " nie jest problemem zrobić wykwintne danie z polędwicy, ale zróbić chociaż coś dobrego z resztek i kości po tej polędwicy"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, bart207skw napisał:

a tak na marginesie nikt mi nie odpowiedział an pytanie co do washów i lakierów

Ależ proszę bardzo: wasche od MiGa i AK, panellainery podobnie. Do zmywania whitespiryt ale mozna tez stosować EKO1 do kupienia w każdym budowlanym.

Lakiery od Ginze / Tamiyi. Jak na szybko to Pactra. Sporadycznie satyna i mat Valejo.

21 minut temu, bart207skw napisał:

nie jest problemem zrobić wykwintne danie z polędwicy, ale zróbić chociaż coś dobrego z resztek i kości po tej polędwicy"...

Ależ proszę bardzo:

TYxpZMw.jpg

e8rQygu.jpg

tATWUuE.jpg

Przeryłem i przenitowalem wg planów zawartych w "Samoloty bombowe września", przełosiowałem i poddałem krytyce na forum. ZTS Plastik, rok produkcji 83.(zestawu)

26 minut temu, bart207skw napisał:

troszkę się prześmiewczo zrobiło

Bo w hobby o to chodzi, żeby było z uśmiechem. Jak się robi za poważnie to już jest trochę słabo

Działaj dalej :super:

 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, bart207skw napisał:

ale ja wole wspierać polską myśl modelarską - jaka by ona nie była.

Ti kupuj produkty Arma, IBG czy nowe Aeroplasty. Tu masz prawdziwą polską myśl modelarską, i w ten sposób wspierasz polską myśl modelarską, bo te firmy tworzą nowe modele, a nie pakują stare strucle, opracowane półwieku temu 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.