Skocz do zawartości

43m Toldi


Lipa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Kolejna ukończona zabaweczka:szczerbol:. Ogólnie wyszedł mi chyba całkiem niezły model. No może przesadziłem trochę z kontrastem ? Zdjęcia niestety telefonem, bo aparat ma wewnątrz zapaskudzony obiektyw jakimiś plamkami i pyłkami kurzu i robi zdjęcia ziarniste.

pozdrawiam

a.jpg

IMG_20191101_200017.jpg

IMG_20191101_200043.jpg

IMG_20191101_200124.jpg

IMG_20191101_200214.jpg

IMG_20191101_200308.jpg

IMG_20191101_200342.jpg

IMG_20191101_200401.jpg

DSCF1382.JPG

DSCF1383.JPG

  • Like 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo ładnie zmalowany model i przyjemny dla oka. Gąsienice tylko wkleiłeś na odwrót. To niestety częsty błąd przy sklejaniu modeli IBG, sam się tak ostatnio przejechałem...

węgierski-lekki-zbiornik-toldi-ii-m-64472589.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Andrzej_LK napisał:

Bardzo ładnie zmalowany model i przyjemny dla oka. Gąsienice tylko wkleiłeś na odwrót. To niestety częsty błąd przy sklejaniu modeli IBG, sam się tak ostatnio przejechałem...

węgierski-lekki-zbiornik-toldi-ii-m-64472589.jpg

Chyba jednak nie...

toldi2a.jpg?zoom=2

... to właśnie częsty błąd przy pojazdach muzealnych. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Model to oczywiście 1/72 IBG. Sklejony na przysłowiowy odp...ol prosto z pudła. Chciałem sprawdzić ile czasu zajmie mi sklejenie modelu jeśli nie będę się spuszczał nad jakością. Gdybym wiedział, że malowanie pójdzie prawie po mojej myśli to bym się pewnie bardziej przyłożył:szczerbol: Model powstał na nocce modelarskiej i dokończyłem w domu także sklejenie go zajęło mi około 5-6 h z czego prawie połowa to układ jezdny. Nie poradziłem sobie kompletnie z nim a kręgosłup ostro dawał mi już znać, że przesadziłem z czasem poświęconym na hobby. Na zdjęciach widać krzywe gąsienice. Miałem do wyboru krzywe albo huśtający się model.

@Andrzej_LK

Akurat jak dotarłem do etapu gąsienic to pierwsze co, to google na telefonie, bo miałem wątpliwości jak je skleić i robiłęm na wzór tego zdjęcia. Ogólnie gąsienice w zestawie mają zero detalu i są najsłabszym elementem tego modelu. Swoją drogą poprawność gąsienic, to istniała chyba tylko w tygrysach i w teorii(no może jeszcze przy wyjezdzie z fabryki). Wielokrotnie widziałem już w wątkach np. pz III i pz IV uwagi nt zle założonych gąsienic. Zdjęcia z frontu pokazują, że można je było założyć w dowolny sposób i czołg jechał. toldi3.jpg

 

@bazylms

Specjalnie dla Ciebie wygrzebałem kilka artefaktów z telefonu.

http://fotowrzut.pl/8VWS94SMIL

 

Dziękuję Wszystkim za propsy i poświęconą uwagę. Powinienem wkrótce jeszcze wytoczyć kilka jakichś testowych badziewi a'la carro armato i może wrócę do jakichś "poważniejszych" projektów, których nie będę psuł malowaniem albo weatheringiem:mrgreen:. Pozdrawiam!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie męczę ten model. I męczę to chyba najlepsze określenie.
Jak sam model jest fajnie spasowany, tak zawieszenie to mała masakra :D
 

Co do gąsienic, to na odwrót są założone te w muzeum. 
Bo fotek naoglądałem się sporo i wszędzie są inaczej niż na muzealnych fotach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 weeks later...

Jeszcze raz dzięki. Ego puchnie jak balon:haha: Jak ktoś kiedyś wyda zestaw waloryzacyjny z gąsienicami, to chętnie sobie jeszcze jednego takiego skleję. Można by siedzieć z wiertełkiem, igłą i skalpelem i wydziergać detal na gąsienicach ale jakoś... nie bardzo mi się chce:szczerbol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.