Skocz do zawartości

Pzkpfw IV C - kampania polska [Hobby Boss 1:35]


Dudzio

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem! Przedstawiam swój najnowszy ukończony projekt. Popełniłem sporo błędów, ale jak tak na niego patrzę, to chyba nie ma powodu do wstydu ? 

Model prosto z pudła (moim zdaniem detal jest w pełni satysfakcjonujący; gorzej czasem ze spasowaniem :P), jedyna zmiana to gąsienice. Zestawowe były dla mnie zbyt delikatne i odkupiłem od jednego z forumowiczów ogniwka z zestawu Bronco.

SyDo46c.jpg

7pSQhto.jpg

kHgsiNL.jpg

eX0BfsR.jpg

wbOwv4q.jpg

ugcg88u.jpg

3cvkOlV.jpg

T3inCpg.jpgI

 

I kilka detali:

QTgQZO2.jpg

LC73oan.jpg

fGQbSnd.jpg

VYd0Bbq.jpg

8IflPeg.jpg

Miłego oglądania i zachęcam do zostawiania uwag!

Edytowane przez Dudzio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka rzeczy. Szwy na bandażach kół nie oszlifowane. Wewnętrzna strona gąsienic tam gdzie poruszają się koła napinające powinien być błyszczący metal. To samo tyczy się samych kół napinających, zębów kół napędowych oraz zewnętrznych grzebieni ogniw gąsienic, zębów na gąsienicy. Dodatkowo wewnętrzna strona kół jednych też powinna mieć przetarcia do wysokości zębów gąsienicy. To tylko odnośnie układu jednego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bandaży nie szlifowałem świadomie - coś mi utkwiło w głowie, że w niemieckich pojazdach szwy na gumie były widoczne.

Panzer_III_Return_Wheel_022-597x591.jpg

To akurat z Panzer III, ale uznałem, że w IV powinno być tak samo. Oczywiście pozostaje odwieczne pytanie o możliwość zaznaczenia tego detalu w skali 1:35... Pewnie przy kolejnym pojeździe na tym podwoziu już je oszlifuję.

Z resztą uwag też się zgadzam. Przy nowym projekcie zwrócę na to uwagę. Ogólnie to gąsienice niezbyt mi siadły, szczególnie na prawej stronie. Wszelkie próby poprawiania ich skutkują teraz ich rozrywaniem - plastikowe szpulki które je trzymają i umożliwiają im ruch pękają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś słabo wyszło ułożenie gąsienicy w górnej części. Lewa jeszcze w przedniej części w miarę fajnie wygląda ale między ostatnią rolką a napinającym idzie ku górze.

Prawa gąsienica to chyba coś nie pykło bo wygląda bardzo słabo a w przedniej części wręcz trrragicznie!!!

Te szpilki do gąsienicy wklejałeś? Gąsienice powinny być ruchome jeśli je odpowiednio wkleisz.

Edytowane przez enten
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szpilki wklejałem i generalnie gąsienice są ruchome - tylko są bardzo delikatne. Po dorzuceniu na nie farby opory w miejscach ruchu chyba zrobiły się zbyt duże. Tam gdzie się rozerwały próbowałem je podklejać - stąd m. in. nienaturalne położenie prawej gąsienicy z przodu - gdybym teraz próbował to mocniej ruszyć to by się prawdopodobnie rozerwała w innym miejscu. I tak w koło macieju ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spotter napisał:

Niestety, ale poziom tego modelu jest bardzo słaby

Kolega Spotter  przesadza. Model nie jest aż tak zły! Nie jest idealnie, ale tez nie jest to totalny gniot! Na łamach tego forum widziałem znacznie gorsze ulepki z lepszymi ocenami.

A sam model? Zasadniczo jest OK. Trochę to brudzenie jest takie sobie. Można je jeszcze dopracować i poprawić. A samo malowanie? Każdy maluje tak jak widzi i czuje. Dla jednych takie malowanie jest super, dla innych nie...

Mariusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest całkiem nieźle. Nawet bardzo ładnie. Bardzo dobrze wyszedł tłumik, całkiem nieźle gąsienice (choć momentami zwis jest troszkę dziwny). Bardzo dobrze wyglądają reflektory.

Wydaje mi się, że pigment też nie jest zły, choć kolor taki bardziej wietnamski, a nie polski. :)  Momentami wydaje się, że są odciski palców, ale może to tylko złudzenie, zwróć na to uwagę, bo moim zdaniem to bardzo szpeci. Krzyże wyszły tak sobie, ale też nie tragicznie.

Na przyszłość warto pomyśleć o obiciach i jednak o jakiejś modulacji. Znacznie ożywiłoby to bryłę pojazdu.

W ogóle uważam, że Panzer Grey to jedno z najtrudniejszych malowań i naprawdę bardzo trudne do zrobienia - jest ciemne i monotonne. 
Uważam, że jest duży potencjał w tym co robisz.

Pozdrawiam
Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modulację próbowałem robić - zaginęła jednak w akcji po biedronce ? Nie chciałem przesadzić, więc nie zrobiłem jej karykaturalnej w czerni i bieli, tylko delikatnie różniące się trzy odcienie panzer grey. Jak widać to za mało. Tak samo obicia, miałem wręcz wrażenie że przesadziłem i zepsułem nimi cały czołg (wyglądał jakby wyjechał od złomiarza). Po washu okazało się jednak, że praktycznie ich już nie widać... 

Coś, co wygląda na odcisk palca teraz i ja zauważyłem. Ja traktuję model jak jajko, ale coś mi się wydaje, że mogła go po kryjomu oglądać Sponsorka (dostałem model w prezencie) ?

Niemniej dzięki Wam za uwagi! I te pozytywne i te drugie ?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa i zapomniałbym: zarzut, że kalki źle siadły jest trochę nietrafiony. Na modelu jest kalkomania jest tylko jedna - na płycie czołowej pancerza. Krzyże na wieży były malowane. I nie wyszły zbyt równo, ale uznałem, że takie sfatygowane będą lepiej wyglądały na czołgu po weatheringu.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.