Skocz do zawartości

Nowości lotnicze w skali 1:48


Solo

Rekomendowane odpowiedzi

4 godziny temu, mirage3 napisał:

Taki temat z Clear Prop ma się pojawić Boeing F4B (P-12)

 

Konkretnie F4B-3 i F4B-4. Może będzie i armijny P-12. Jeszcze jedno zdjęcie wyprasek z kadłubem drugiej wersji:

IMG_5453.jpg.76997ad41c54c71b4880eadf3868c36a.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, barszczo napisał:

I jeszcze kilka fotek wyprasek nowego Junkersa od Mini Art. Jest dobrze

 

 Ciekaw jestem  ile ten "pokrak" bedzie kosztował. Widzi mi się ten model  , szczególnie że akcenty poznańskie zauwazyłem w kalkach :-))

BTW: tylko nie bić za pokraka :-))

Edytowane przez boberm1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, raptorf22 napisał:

Jak Sabre Airfixa wypada na tle Academy i Hasegawy? 

 

W ogóle nie wypada. Mniej więcej tak jak mustang od Airfixa w porównaniu do Tamki. Przekombinowany model z pochlastanymi skrzydłami, żeby robić różne warianty, miękki detal i pozaokrąglane linie podziału. Kuriozum jest zdjęcie sklejonego modelu na ich stronie, tego się nie da odzobaczyć ;( 

IMG_4404.jpeg

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szok, w dwa lata obskoczyli wszystkie wersje. To się chyba jeszcze nie zdarzyło od lat 70tych jak wypuścili Zera w 48 w więszej ilosci wariantów.

Edytowane przez Qz9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kalki do tego modelu to najmniej ciekawa sprawa. Z tego co pokazali na FB  w zestawie będą kalki 3D do kabiny, blaszki z drobnicą ,elementy toczone oraz maski tak, że grubo wink4

Edytowane przez mirage3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, mirage3 napisał:

Kalki do tego modelu to najmniej ciekawa sprawa. Z tego co pokazali na FB  w zestawie będą kalki 3D do kabiny, blaszki z drobnicą ,elementy toczone oraz maski tak, że grubo wink4

Zapewne mówisz o tym: 

Metalowy nosek, czujnik kąta natarcia oraz korbowód wieszaka 

1.thumb.jpg.969ce07c265bc9a42ea96220447af562.jpg

HUd

3.thumb.jpg.9bd1f879f03b8dd2e5c0b5f4e6e13485.jpg

Elementy kokpitu4.thumb.jpg.f28480a8b384645b1f34a3777cd3d54d.jpg

 5.thumb.jpg.cabd000a39f2caaca863d714350e5b92.jpg2.thumb.jpg.063c4ba6e620e9309f85c615079115a0.jpgBlaszka + Maski

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jmx62 napisał:

Co to korbowód wieszaka?

 

Tu trochę pewnie tłumaczenie wypaczyło sens... wydaje mi się, że te 4 metalowe elementy to albo osie do montażu dysz albo element mocowania uzbrojenia do pylonów coś podobnego jak Tamka zrobiła w swoim F-16C.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 hours ago, Qz9 said:

W ogóle nie wypada. Mniej więcej tak jak mustang od Airfixa w porównaniu do Tamki. Przekombinowany model z pochlastanymi skrzydłami, żeby robić różne warianty, miękki detal i pozaokrąglane linie podziału. Kuriozum jest zdjęcie sklejonego modelu na ich stronie, tego się nie da odzobaczyć ;( 

 

O co chodzi z tym zdjeciem?

Nie mam porownania z Academy czy Hasegawa ale model Airfixa jest tym mniej udanym z ostatnich projektow. Na linie pomaga delikatne przeszlifowanie powierzchi ale ma tez troche problemow ze spasowaniem, miedzy innymi polowek kadluba i co mnie najbardziej irytowalo to ze wszystkimi panelami jesli chce sie go zamknac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.